Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen önfejlesztő könyveket...

Milyen önfejlesztő könyveket olvassak?

Figyelt kérdés

Olyan könyveket akarok olvasni, amitől több leszek, ami fejleszti picit a képességeket vagy olyat, aminek van tanulsága. A pszichológiai témájú könyvekbe már bele vetettem magam: testbeszéd, Lieberman-féle könyvek.

Csak ne Coelhót, meg Szabó Pétert meg ilyen könyveket ajánljatok, köszi.


2018. júl. 24. 13:01
 1/4 anonim válasza:
Lauren Gounelle: Amikor Isten inkognitóban jár. Nincsen semmiféle vallási tartalma csupán a címe tükrözi. Én nagyon nehezen kezdtem el, de aztán ráéreztem.
2018. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Daniel Keyes - Virágot Algernonnak

Sophie világa

C.S. Lewis - Csűrcsavar levelei

Janne Teller - Semmi


Edward de Bono könyvei

A pszichológia nagykönyve

A filozófia nagykönyve

Az Enneagram bölcsessége

A HVG könyvek között is nagyon sok önfejlesztő, érdekes könyv van.


Érdemes a könyvtárban megnézni a pszichológia részleget, ott nagyon sok önfejlesztő könyv van :)


Ajánlom még a Youtube-on a Tanulom Magam csatornát, akinek a készítője amellett, hogy nagyon érdekes pszichológiai témájú videókat készít, sokszor könyveket is ajánl (a videói hátterének is könyvborítókat használ :D )


Ha jobban meg szeretnéd ismerni magad, szerintem tetszene az MBTI személyiségteszt, amit a 16personalities nevű oldalon tudsz kitölteni (nekem nagyon bejött!)


Jó önismerkedést! :)

2018. júl. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajj, három

nagyon fontosat kihagytam:


Gary Chapman - Az 5 szeretetnyelv (van külön gyerekneveléshez, házastársaknak stb.)

Sean Covey - A kiemelkedően eredmènyes fiatalok 7 szokása (nem csak fiataloknak hasznos)

Biblia - èn hiszek is benne (vagyis Istenben), de a nemhívőknek is nagyon hasznos, tanulságos és "felkavaró" lehet, hiszen alapigazságokat fogalmaz meg, plusz valamilyen szinten alapműveltség is, és mindenképpen segít az önismeretben (ha elkezded olvasni, az Újszövetséggel kezd :) )

2018. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönom szépen a hosszú választ, szemezgetni fogok belőle.:D


Néztem sok könyvet, de sokszor nem tudom eldönteni, hogy mennyire valós a tartalma. Nagyon sok olyan könyv van, amit inkább csak pénzszerzés miatt írtak meg, kevés tartalommal.

2018. júl. 29. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!