Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok neked önfejlesztő...

Ajánlanátok neked önfejlesztő (személyiségfejlesztő) könyveket?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kiskoromban elég megértő voltam a târsaimmal. "Érzelmi" tâmaszt nyújtottam a barâtaimnak meghallgattam őket stb. Ez kb. 12-3 éves koromban kiveszett belőlem, és âtalakult valami egészen fura dologgá. Manapsâg bár képes vagyok mást meghallgatni, de nem érzelmi támaszt nyújtok neki. Racionâlisan felvázolom a szitut amit lâtok, és ötletekkel (+azok következményeivel) állok elő. Ez még pozitívnak is mondható, ugyanakkor az hogy valakit megvigasztaljak pl. Ha sír, na az teljesen kiveszett belőlem. Pláne az érzelmi támasz és a kötődés. Vannak bizalmasaim, akikkel szoktam beszélgetni, de ha olyan dolgokat tesznek ami az én elveimmel szembemegy (pl. elkezd hanyagolni, vagy bulikba jârkâlni ahol úgy beáll mint az atom stb.) Akkor képes vagyok megszakítani vele minden kapcsolatot, úgy hogy semmi nyomot nem hagy bennnem. De volt olyan bizalmasom is aki később nemes egyszerűséggel elküldött a P-be. Ő akkkoriban sokat jelentett nekem, de mégse éreztem semmit amikor megszakadt a kapcsolatom vele.

Az embereket tisztelem, mint személyiség. A legtöbb ember a saját gondolkodása és érzései szerint cselekszik, ezért nem bélyegzek meg senkit.



2018. jún. 20. 07:39
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdésben: nekem*
2018. jún. 20. 08:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Csernus Imre, Szabó Péter könyvei.

Amúgy, én nem látom rossznak azt a tulajdonságod, hogy megszakítod a kapcsolatot olyan emberekkel akik szembe mennek az elveiddel, értelmetlennek tartom, hogy olyan emberekkel vegyük körül magunkat akikkel nem egy a felfogásunk, én pl. próbáltam ilyenekkel barátkozni, nem sokáig tartott.

2018. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Azt látom a világban, hogy a legtöbbek még ezek után is barátok maradnak, mert azért mégiscsak. Én pl. óvódás-kori barátommal szakítottam meg a kapcsolatom most, hogy végeztem a szakmunkásba. Pedig gyakorlatilag egymás mellett nőttünk fel. Csak ő rossz irányba ment, ami nekem nem tetszik. Azért ha belegondolok, fura de valahogy mégis ez a jó lépés. Furcsa kettősség, de nem is keresett már egy jó ideje szóval...
2018. jún. 21. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!