Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ilyen (inkább romantiku...

3.14159265357989 kérdése:

Tudtok ilyen (inkább romantikus, de végül is nem muszáj annak lennie) könyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


olyan könyvet keresek első sorban, ami romantikus. :) De igazából elegem van abból a típusból, ahol a jókislány, okos(/stréber) hősnő összejön a rosszfiú helyes pasival, meg a "fordítottjából" is, ahol egy okos jófiú jön össze a szép és csinos lánnyal (bár ebből kevesebbet láttam, az is igaz). Szóval olyan könyvet szeretnék olvasni lehetőleg, ahol a páros mindkét tagja okos. :D A szereplők lehetnek tinik is, meg felnőttek (30+ max kb, azért 50-60 már ne :D) is, a lényeg, hogy mindketten legyenek okosak (de azért ne úgy, hogy "jó, hát végül is egyik sem hülye", hanem a "tényleg intelligens/okos" szinten, szóval ez valamiben manifesztálódjon is :D). Legjobb lenne, ha sulis történet, akkor ilyen zseniféleségek, ha meg felnőttek, akkor valamiféle tudósok, kutatók lennének (Marie meg Pierre Curie könyveket már gyűjtögettem, az pipa :D), de végül is nem baj, ha pl. jogászok, ameddig tényleg nagyon okosak.

Legjobban könyvnek örülnék, mert hosszú még a szünet és valamivel el kell foglalnom magam, de végül is ha tudtok ilyesmit filmben, sorozatban, akkor nekem az is jó. :D

Köszi, ha tudtok segíteni, szép napot :)



2018. aug. 12. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Julie James: Gyakorlat teszi a mesterkedőt

[link]

2018. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dq ***** válasza:
53%

Agymenők csak könyvben?


Szerintem ez egy piaci rés. Hm most kedvem lenne elkérni pár okos (mostani vagy volt) pár levelezését, hogy milyen.


Nem hiszem, hogy bárki odaadná, mondjuk :(


Mindenesetre feliratkozom a kérdésre.

2018. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
60%

Penelope ward> Jake megadja magát.

Vagy nap nap után könyvbe bár egy kicsit unalmas..

2018. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Álomvarázs, Tündértánc, Sárkánykönny, Halkirálynő-sorozat...


Vavyan Fable elég sok hasonlót írt, krimibe bújtatott szerelmes-romantikus könyvek, akciódús, olvasmányos, és a szereplők érzéseit nagyon érzékletesen írja le.

Nekem egyik kedvenc íróm :)


Az időutazó felesége

Az éjszakai cirkusz

2018. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Pokoli erény
2018. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Erdős Zsuzsanna: Vedd már észre! és a könyv folytatása: Még sincs vége!
2018. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves #1!


Hm, igen, ez úgy jól hangzik. :D Kicsit a Válótársak című filmre emlékeztet az ügyvédes téma miatt. Köszi az ajánlást, szerintem ez tetszeni fog. :)

2018. aug. 13. 19:07
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves #2!


Igen, végül is az nem rossz sorozat, bár még nem néztem végig, de a szereplőket legalább meg tudom érteni, nem úgy, mint a legtöbb tiniregény főszereplőit, amiket 3-4 éve olvastam. :D

Sajnos én nem tudom átérezni azt, hogy "jaj, olyan bunkó, de közben meg ollllyaaan hasizma van, úgy odavagyok érte". Ez nekem túl felszínes meg nem elég izgi. :D

2018. aug. 14. 16:05
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Dodoka15 nevű felhasználó!


Köszi az ajánlásokat. :D Az első ilyen tipik rosszfiús könyvnek tűnne, ha nem lenne benne, hogy okos a srác. Na meg ez a borító... hát, szerintem nem lesz az én műfajom, de mindenképpen belenézek, a hipotézisek arra vannak, hogy teszteljük őket. :D

A Nap nap utánt ismerem hallomásból, de egyik barátom sem említette, hogy itt a szereplők intelligenciáján lenne a fókusz, meg a fülszöveg sem emeli ki (a népszerű értékelések sem), de erre amúgy is kíváncsi vagyok egy ideje, szóval szerintem biztos elolvasom előbb-utóbb. :D

2018. aug. 15. 15:02
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Én a szent johanna gimit ajánlom, a főszereplő kitűnő tanuló( kivétel a rajz, aki olvasta az biztos érti) a kiszemelt fiú pedig nagyon intelligens, de közben az ő szavára mindenki ugrik, ő a legmenőbb srác a suliban, és a legtöbb lány utána epekedik. Leiner Laura humorosan írta meg a könyvet, szerintem brilliáns, nagyon vicces, és szeretnivaló karakterek vannak benne.
2018. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!