Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » HP: Perselus Piton és Draco...

HP: Perselus Piton és Draco Malfoy mitől lettek ekkora közönségkedvencek?

Figyelt kérdés

Amikor én olvastam a könyveket (olyan 10 éve kb.), akkortájt mindenki utálta őket. Most meg azt nézem hogy az egyik, (ha nem a) legkedveltebb karakter Piton, és Malfoyt is nagy tisztelet övezi. Mitől szerették meg őket ennyire?


Piton mindig is egy rideg, rosszindulatú, hatalmaskodó tanár volt, aki megszívatta a Griffendéleseket, a diákok rettegtek az óráin, mindenért Potteréket hibáztatta, és nem mellesleg kiderült hogy úgy mellékesen halálfaló aki megöli Dumbledoret.


Malfoy meg no comment, egy elkényeztetett, szadista, rosszindulatú, erőszakos ficsúr, aki mind szavakkal mind tettekkel ott bántja ahol tudja azokat akik rosszabbak a szemében, illetve hű de nagyra van magával. Ja és az apja az egyik leggonoszabb, legsunyibb halálfaló.


Őket mitől szerették meg mégis ennyire, mikor Voldemort után talán a két leggonoszabb karakter?



2018. aug. 19. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Piton azért bánik Harryvel úgy ahogy, mert az apját látja benne, aki az iskolában Siriussal együtt tettek vele dolgokat. Az egy nagy problémája, hogy csak az apját látja Harryben és Lilyt, a barátját nem. Piton nem egy gonosz karakter, Dumblit is azért ölte meg, mert 1. már haldoklott a gyűrű miatt, 2. megszeghetetlen esküt tett, hogy megvédi Dracot (akinek a feladata volt, hogy megölje Dumblit), 3. ha nem teszi, lelepleződik mint kém.

Hogy mennyi mindent áldozott fel a háborúért, szerintem kiderül a történet végére, csak látni kell az összképet.


Draco pedig valóban elkényeztetett és egy Malfoy. De ő is a körülmények áldozata. Az apja egy halál faló, ezáltal neki is annak kell lennie, meg kell felelnie Voldemortnak, nincs beleszólása. Na meg így nevelték. Ugyanakkor gyáva is, de meg kell tennie dolgokat (Luciusnak is), a családja érdekében.


Én azért szerettem meg őket, mert amikor először ismerkedtem meg a történettel még fiatal voltam és mindent úgy értettem, ahogy az ott van a könyvbe, de most, jó néhány évvel később, felnőtt fejjel már látom, hogy az egész egy sokkal komplexebb történet, mindenkinek van oka arra amit csinál és nem az az egyértelmű, amit mindenki lát. (És a világos oldal lehet hogy nem is annyira világos mint amilyennek mutatja magát.)

2018. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Piton lényegében az egyetlen szürke karakter, volt gonosz (halálfaló), majd megjavult. Meg ugye a hatodik végén is kérdéses volt a hovatartozása, de a korábbi részekben is hol ilyen volt, hol olyan. Szóval nem egysíkú szereplő volt.


Draco-mániában szvsz Tom Felton is eléggé benne van.

2018. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Vannak akik direkt az aljasabb karakterekre buknak.Ne próbáld megérteni szerintem.

Pitont mint jól kidolgozott karaktert én is szeretem de mint személyiséget,annak ellenére hogy bátran játszotta a kettős ügynök szerepét egy bunkó paraszt volt.Szerintem aki egy másik ember mumusa(Neville) az nem jó ember.

Malfoy meg egy gyáva,elkényeztetett p*cs,nem is tett le semmi olyat az asztalra amiért szeretni kéne,szóval itt csak az első mondatomat tudom ismételni.

2018. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem Piton az elején érdekes volt, később viszont voltak rá jelek, hogy több van benne, mint amennyi látszik. Ráadásul nagyon sok vicces jelenet is társult hozzá a könyvben, az ő kárára álltalában. A Félvér Herceg megjelenése előtt már ő volt a kedvencem, a megjelenése után meg sokkolódottam. Mint egy hülye kerestem a jeleket, hogy még sem áruló, és ha nem az, mit miért tett, és egész pontosan kitaláltam, mi lesz (volt)(hogy szerelmes volt Lilybe, hogy Dumbledore már haldoklott, és a „Perselus, kérem” arra vonatkozik, hogy ölje meg stb.stb.stb.)

Dracot meg utáltam az elejétől, egy féreg volt, akit persze főleg az apja és annak elvárásai tették ilyen sérülté. Egész addig nem sajnáltam, míg szintén a félvér hercegben nem látjuk, milyen keservesen tipródik és roppan össze. Sose lesz a kedvencem, de már nem rühellem úgy. Volt egy jó húzása, hogy nem árulta el Harryt, mikor elfogják őket, pedig felismeri.

Amúgy biztos ott van benne a „rosszfiú, aki valójában, legbelül jó” karakter felé irányuló érdeklődés.

2018. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xxKekszxx válasza:
91%
Lehet hozzátartozik az is, hogy van, aki csak a filmeket látta, és a színészek miatt szeretik a karaktereket
2018. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
#5 igen az mondjuk elég sokat hozzátesz, mondjuk ez is emberfüggő, én pl. imádom Alan Rickmant mint színészt de Pitont sose tudtam kedvelni mert legbelül egy komplexusos személyiségzavaros ember volt mindig is
2018. aug. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Gyerekként én sem tudtam őket kedvelni. Akkor voltak a jók (Harry és a többiek) és a rosszak( Piton,Malfoy és Voldemort)

Aztán felnőtt fejjel újraolvastam és sokkal összetettebbnek látom már a Potter unicerzumot.

Piton egy alapjaiban elcseszett személy, akinek esélye sem igen volt normálisan élni, az egyetlen aki felkarolta az Lily volt, de mikor mást választott Piton mélyebbre süllyedt mint előtte. Aztán jött Dumbledore aki ismét kirángatta stb.

Malfoy pedig olyan mint a legtöbb elkényeztetett kiskirályként élő gyerek, aki nem bírja elviselni ha nem az van és nem akkor amikor ő elképzeli, aztán pofán csapja az élet, amire nincs felkészülve, a szülei sem tudják már pátyolgatni.

Egyik figura sem fekete-fehér. Harry karakterében is van nem egy ellenszenves tulajdonság, de mégis köré épült fel a történet.

Személy szerint én több fantáziát látok Pitonban

2018. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
leginkább a színészek miatt:) mióta láttam a filmeket, sokkal könnyebben látom bele a jót Pitonba és Dracóba is, mint amikor a könyvet olvastam.
2018. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a filmet láttam, és Piton a kedvenc szereplőm. Hogy miért?

Nekem bejön ez a ridegsége, és rettenetesen tudom őt sajnálni, amiért mindenki csak bántotta. Mindig is a sérült emberekhez vonzódtam.

Piton nem volt gonosz. Nekem már az elején felkeltette az érdeklődésem. A film végére beleszerettem...


Dracot én sem bírtam kiállni. Aztán ugye olvasgattam róla, és arra jöttem rá, hogy ő nem lenne rossz ember, csak így nevelkedett, és vitte tovább ezt az egészet. Ő nem akart rosszat, Dumbledoret sem akarta kinyírni. Minden csak rá volt kényszerítve. Ezért láttam meg benne a jót, de még mindig nem a szívem csücske a karakter.


Lehet hogy túlgondolom a dolgokat, vagy túlzottan empatikus vagyok, de ha megismered az ember múltját és megtudod, hogy mi áll a háttérben, máshogy viszonyulsz a dolgokhoz, és megértőbb leszel. Btw Malfoy falazott is Harrynek...


Röviden: véleményem szerint azért, mert valójában egyikük sem egy rossz személyiség, csak mindenki utálta őket, holott nem láttak a dolgok mögé.

2020. ápr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!