Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben honnan...

A Harry Potterben honnan tudták meg azonnal ha egy kiskorú varázsolt illetve ha valaki főbenjáró átkot használt?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem, kifejették valamelyik kötetben hogy a Minisztérium honnan szerzett tudomást arról ha egy kiskorú varázsolt, vagy ha valaki használta a három főbenjáró átok egyikét? Mert Harryt is azonnal lekapcsolták mikor elkergette a dementort, meg ugye a halálfalókat is összeszedték valahogyan.


A másik, ami ide kapcsolódik: ha Harryt egyetlen varázslatért el tudták kapni, akkor az hogy lehetséges, hogy a minisztérium nem tudott Voldmort visszatéréséről, mikor ott azon az estén minimum 3 halálos átok ki lett osztva (egyet kapott Diggory Féregfarktól, egyet Harry Volditól ami nem talált, meg egyet mikor összekapcsolódtak a pálcáik)? Ezt hogyhogy nem vették észre?



2018. aug. 19. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Harrynél se tudták a másodikban hogy konkrétan ő varázsolt e,csak hogy azon a környéken történt.Az 5.ben meg elég koholt vádak által rágalmazták meg,szóval nem tudom az mennyire számít.

Az nekem nem rémlik,hogy betudták volna mérni a főbenjáró átkokat.


De már régen olvastam szóval egyáltalán nem vagyok biztos bennük :D

2018. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én valami olyasmire emlékszem, hogy a kiskorú varázslókon van valami jel, amivel be lehet őket mérni és a magukat a varázslatokat is lehet valahogy követni. Tehát azt be tudod mérni, hogy az adott házban mondjuk lakik egy kiskorú varázsló, meg azt is, hogy ott valaki varázsolt, de ha a szülei is varázslók, akkor nem lehet tudni, hogy ki varázsolt. Legfeljebb, ha Priori Incantatemmel megnézik a pálcáját. De aztán lehet, hogy ezt valami fanfictionből szedtem, van hogy keverem a szezont a fazonnal...
2018. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kiskorú varázslókon van egy "jel" ami megmutatja ha a közelükben valaki varázsolt. Főbenjáró átkokat tudomásom szerint nem tudnak bemérni.
2018. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kiskorúak közelében (iskolakezdés utáni) történő varázslatokat figyelték, mert volt valamilyen nyomjel rajtuk, ami jelzett, ha nem volt nagykorú varázsló a közelükben, amikor varázslat történt. Draco például varázsolgathatott otthon (szülők, nagyszülők ott voltak), Harryt viszont bemérték, amikor Dobby varázsolt náluk.


Voldi a nagybátyja jelenléte miatt irthatta ki az apja családját, mert úgy nem jelzett be semmi. Aztán a bácsikát akkor tartoztatták le, amikor kiderült, hogyan haltak meg, s ő ott volt a környéken, meg ugye az ő pálcáját használták.

2018. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyom jel van a kiskorú varázslokon!
2018. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!