Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Seymour pedofil volt és a...

Seymour pedofil volt és a banánhal valami furcsa perverz hasonlat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Salinger szinte semmit, ha nem egészen semmit se nyilatkozott a műveiről, és amúgy nagyon is tetszett ez a novella is, de ez mégis érdekelne. Hogy csak szegénynek ez is egy kevésbé értelmes,az előző mondataihoz nem kapcsolódó megszólalás volt, hogy a kislány "fincsi" a fürdő ruhájában, vagy tényleg így is gondolta? Mert kétszer is megjegyezte... Meg ez a bananhal bemegy egy lyukba a bananért és beledagad, is kicsit áthallásos...

2018. aug. 21. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Láttam régebben egy dokufilmet vagy mit Salingerről. Elvileg egy nyaralás során tényleg összebarátkozott egy kislánnyal, aztán évekkel később újra találkoztak, és elvette a szüzességét a csajnak, mert akkor már idősebb volt ugye a lány. Ennek ellenére nem hiszem, hogy pedofil lett volna, csak egy fura figura.
2018. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Seymour benutatás, Magasabbra a tetőt ácsok című regények szintén Seymourról szólnak, ott jobban megismerheted a történetét.
2018. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, utána láttam, hogy több novella is van, ami róla szól, csak ez az egy, ami az ő szemszögéből. De mindenképpen elolvasom, mert most már érdekel, hogy miért is emelték "proféta-státuszba", a kritikák Seymourt, mert ez alapján az egy novella alapján nem teljesen ez jött le róla.:D

Amúgy az életrajzi sztori és a novella ilyen kapcsolata elég érdekes!:)

2018. aug. 22. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!