Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a jobb az Alkonyat-tetr...

Melyik a jobb az Alkonyat-tetralógia vagy a Vámpírnaplók-könyvsorozat?

Figyelt kérdés

Melyiknek jobb a storyja?

Melyiknek jobb a világa?

Melyikben kidolgozottabbak a karakterek?

Melyikből készült jobb adaptáció?

Melyiket szeretitek jobban?



2018. aug. 23. 21:42
 1/3 anonim válasza:
85%

Ha a könyvet nézem, egyértelműen számomra az Alkonyat a jobban megírt, kidolgozottabb történet. A Vámpírnaplók könyveket az 5. kötetig olvastam, addig is szenvedve (pedig egy kezemen meg tudnám számolni, hány olyan könyv van, amit szenvedve rágtam át). Viszont az adaptációt tekintve a Vámpírnaplók sorozat mindent visz! Sokkal jobban szeretem, mint az Alkonyat filmeket. Mondjuk hozzá is tenném, hogy a Vámpírnaplók könyveknek és az "adaptációnak" nem sok köze van egymáshoz. Nyilván a karakter nevek ugyanazok, de körülbelül ennyi is. Sem a karakterek kinézete (személyiség sem igazán), sem a helyszín, sem a történet nem ugyanaz. Az Alkonyat könyv pedig olyan, hogy miközben olvasod szinte a film játszódik le előtted, annyira megegyezik az adaptáció az eredeti történettel.


Tehát dióhéjban, ha a könyvek között kellene választanom, akkor Alkonyat. Ha az adaptációt nézem, a Vámpírnaplók az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. De ha a könyveket és az adaptációt is tervezed olvasni/megnézni a jövőben (ha még nem tetted meg), akkor mindenképp ha rám hallgatsz először a könyvekkel kezd. Mert miután megnézted a VN sorozatot, nem fogod kiolvasni a könyveket. Ha pedig megnézed az Alkonyat filmeket, kihagyod azt az érzést, amit a történet első olvasásakor kapsz. :)

2018. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hat konyvbe tenyleg az alkonyat jobb,de a vampinaplok a legjobb sorozatba amit eddig eletembe lattam,viszont konyvbe az tenyleg nem jo,de nagyom ajanlom sorozatba
2018. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el mindkét sorozatot és döntsd el magad!

A netről levadászható mindkét sorozat,egy ebook olvasó vagy egy tabletten kényelmessebb👍

2019. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!