Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter-be a MAJOM...

Harry Potter-be a MAJOM működése, kérdés?

Figyelt kérdés

Nem teljesen világos a házi manók felszabadítása a Harry Potter és a főnix rendje kötetben.

Hermione ugye kötögeti a sapkákat meg a zoknikat amit elrejt itt ott, hogy a gyanútlan házi manók megtalálják és felszabaduljanak. Dobby ezeket összeszedi, mert már senki nem akar ott takarítani stb.


Na de! Nem úgy van, hogy a házi manó csak akkor lehet szabad, ha a gazdája ruhát ad neki? Feltéve, hogy a manók szolgák, így otthon is lépten nyomon ruhákba botolhatnak mégsem szabadulnak fel.

Ha pedig a Roxfortot nézzük, ott ha már gazdát kell keresni, akkor a manók gazdája Dumbledore, szóval max tőle kaphatnának ruhát.


Ennyi erővel Sipor is felszabadulhatna amikor szerez magának ezt az a lomtalanítás közben pl régi sálat, mert a sál sem hiszem hogy bármiben különb a sapkáknál... valamint akkor Harry is fel tudta volna szabadítani előbb Dobbyt, nem kellett volna hozzá Lucius és a napló.


Vagy ti ezt hogyan gondoljátok?



2018. szept. 21. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

RON..AZ NEM MAJOM...HANEM A


Manók

Alkotmányos

Jogaiért

Országos

Mozgalom....

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



Bocs,nem bírtam ki.:DDDDDDDDDDDDDD


Szóval...

Szeintem a házimanók nem is akarnának máshol lenni.Csak a Roxfortban.Ot jól megy a soruk.Jó ott nekik.

Senki nem bántja őket.Nem rabszolgák.

Csak dolgoznak ott.

Fizetésük nincs.Szerintem azért vannak ott önszántukból,mert szeretik és tisztelik Dumbledoret.

Nem tudom mi volt amikor Dippet volt az igazgató,de valószínűleg minden eddigi igazgató tisztességesen,tisztelettel bánt velük,nem alázták meg őket,ahogy sok aranyvérű család,többek között Malfoyék tették.

Megbecsülik őket,ami nekik többet ér bármennyi galleonnál.


Hermione viszont mélységesen meg volt döbbenve és fel volt háborodva amikor megtudta,hogy ők ott ingyen dolgoztak.Hermione szemében ez egyenlő a rabszolgasággal és a rabszolgamunkával.


De ezt szerintem hülyeségnek tartották a házimanók.


Amúgy a Malfoy-házban szerintem ügyeltek arra,hogy közvetlenül senki ne adjon ruhaneműt a Dobby-nak.

2018. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

xDDD


Ezzel egyet értek, már azzal, hogy a manók jól elvannak ott, csak azt nem értem, hogy a diákok csak úgy felszabadíthatják őket öncélúan? :D

2018. szept. 21. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
1%
Ezek szerint Emma Watson Hermione-ként is liberó? :D
2018. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez egy nem kellőképpen átgondolt részlet volt, hisz pl. mosniuk is kellett a manóknak, nem? Rowling csak azt akarta érzékeltetni, hogy a manók nem akarnak annyira felszabadulni.
2018. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem hiszem hogy a diákok csinálhatnának ilyet.

Nyilván Dumbledore meg talán a többi tanár is tudott róla,csak úgy voltak vele,hogy ez csak valami múló szeszélység.Egyáltalán nem kell komolyan venni.

Bár később Dobby kap fizetést.

És talán Winky is.Bár lehet ő nem.

Szerintem a többi házimanó is kap.


A lényeg,szerintem a tanárok nem tartották a dolgot túl komolynak.Nem lenézték Hermionét mert tudták,hogy nagyon okos(Bosszantóan tudálékos)...

...

...

Nem is...imádom őt.:)

Mondjuk Luna a kedvencem......de ez nem tartozik ide.


Amúgy melyik házhoz tartozol?

2018. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván a felszabadulásokhoz szándék is kellett a gazda részéről. Nem csak annyiból állt a dolog hogy egy manó rögtön felszabadul ha a kezébe fog valami ruhadarabot, hanem azt meg kellett kapnia a gazdájától. Mondjuk akkor nem értem Hermione hogy gondolta hogy mindet felszabadítja. Kissé naiv volt a csaj...
2018. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!