Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan, hogy azért nem...

Van olyan, hogy azért nem vesztek meg egy könyvet, mert puha borítós, és nem kemény?

Figyelt kérdés
A puha borító hamar és könnyen gyűrődik, illetve szamárfüles lesz. Titeket zavar az ilyesmi?

2018. okt. 25. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vastag könyvnél fontos a kemény borító. A puhákat nem csinálják túl strapabíróra. 500-600 oldal fölött jó, ha az első olvasás végére nem kezd el szétesni.
2018. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha érdekel egy könyv, nem az dönt, hogy puha vagy kemény-e a borítója. Használati tárgynak veszem, olvasás utánb vagy továbbadom, vagy a polcra kerül, ahol nem látszik, ha szamárfüles lett esetleg (bár vigyázok rá általában).


Ellenben ha cél nélkül nézelődök, akkor inkább a keményborítósokat nézem elsősorban. Nem a jobb strapabírás miatt, hanem mert az szebb.

2018. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
77%
Amennyiben a könyvnek van puha és kemény borítós változata, akkor szinte sose veszem meg a puha borítósat, még ha hetekig-hónapokig is kell kutatni a kemény borítós után. Nem kifejezetten csípem a puha borítós könyveket, nekem egy könyv egyben a polcom dísze is olvasás előtt vagy után, ezért nem mindegy hogy az milyen. Amúgy meg jó néhányszor nem veszek meg könyvet azért, mert túl fehérek (géppapírszerű) a lapjai, vagy kifejezetten csúnya a tördelése. Az Akkord kiadó Tálentum sorozatának voltak olyan részei, melyek ultragagyi betűvel és tördeléssel készültek, ezeket inkább nem vettem meg. Ám ha valamit rettentően szeretnék, és nincs más kiadása, akkor hajlandó vagyok puha borítóval is megvenni, ám ha lehet elkerülöm...
2018. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"nekem egy könyv egyben a polcom dísze is "

Jó neked :)

Nekem otthon olyan kevés polcnak volt hely, hogy 2-3 sorban vannak rajta a könyvek. A csúnyák kerülnek hátra, a szépek vagy (nekem) értékesek, sorozatok előre.

2018. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én próbálok csak olyan könyveket megvenni amiben biztos vagyok hogy tetszeni fog. Ezért ha létezik kemény borítósban, akkor nem sajnálom rá a pénzt kiadni, de ha meg csak puhában van, akkor azt is megveszem, hiszen ki akarom olvasni :D
2018. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Unpopular opinion: nem szeretem a kemény borítós könyveket. Számomra kényelmetlenek, jobb szeretem a puha borítósakat. Ha meggyűrődik, akkor így járt, nem dísztárgynak veszem.
2018. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte mindig kemény borítós könyvet veszek,de ha nagyon kell a könyv,keserűbb szájízzel ugyan de megveszem.
2018. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a puha borítóst jobban szeretem. Szebben mutatnak a polcon. A kemény borítós könyvek nem simulnak úgy össze szépen egy sorba és a gerincük is gyakran ívelt, nem lapos, ami szerintem csúnya. Én olvasás közben nagyon vigyázok a könyveimre, úgyhogy nem gyűrődnek, nem törnek a puha borítósok sem!
2018. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!