Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi volt annak a könyvnek a...

Mi volt annak a könyvnek a címe, amiben egy menyasszony 7 évig várta a férjét, aki sosem jött el, és körülötte a tortából már a patkányok ettek?

Figyelt kérdés
Naaaagyon régen olvastam, szóval nem tudom, hogy egyáltalán jól írtam-e le

2018. nov. 3. 00:39
 1/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A hétéves várakozással számomra nem ismerős,nekem csak Charles Dickens: Nagy várakozások (új címen: Szép remények) c. könyve jut eszembe, Havisham kisasszonnyal.


"Ebben a kisasszony története a Csipkerózsika-mese kissé módosított változata: valamikor régen megállt számára az idő, abban a pillanatban, amikor kiderült, az esküvőjéből semmi sem lesz. A terített asztal, a menyasszonyi ruha és torta, a félig felhúzott cipő, az óramutatók a házban – minden, minden úgy maradt, ahogy a hír megérkezésekor megállt. Az idő azonban mindenki más számára tovább haladt, és Havisham kisasszony felett is eljárt. Miközben belülről egyetlen időpontot rögzített magának, azt élte át újra és újra, e pszichológiai időről a valódi idő, az enyészet nem vett tudomást, végezte a maga munkáját.

Havisham kisasszony "időkapszulába" záródott lelke bosszút esküdött mindenki ellen, aki boldog volt, vagy boldogságra vágyott."

2018. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó!

Ezer köszönetem! Ez lesz az a könyv :)

2018. nov. 3. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!