Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről? Előfordul...

Mit gondoltok erről? Előfordult már veletek ha olvastatok valamit?

Figyelt kérdés

Egy történet:

Mint gyakorlott olvasó, bár ez hülyén hangzik, inkább mint valaki aki imád olvasni sokmindent láttam már. Sok drámával találkoztam, és sok karakterrel, ami megérintett.

De olyan előfordult már veletek is, hogy valósággal elkeseredtetek egy fiktív karakter elmúlása után?

Valaki aki egy könyvszereplője, és bár kevés vagy épp sok dologvan hasonlítotok tulajdonképpen nem számít - de sorsközösséget érzel vele valamiben, vagy sajnálod és úgy érzed igazságtalan ahogy vége lett számára? Nem tudom érthető-e.


Velem volt hasonló, persze senkivel sem beszéltem meg, nem fogok traktálni senkit a néhai XY miatti "gyászommal" aki tulajdonképpen egy könyv szereplője de baromi furcsa érzés volt. Ráadásul thriller nem dráma, és anúgy happy end lett csak nem mindenki számára, persze ez amiatt is lehet, hogy kicsit másképp fogom fel az életet mint a többség.


Mi a véleményetek erről?



2018. nov. 3. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy volt ilyen, nagyon sokszor. Sőt én azokat a műveket tudom igazán szeretni, ami érzelmileg képes megérinteni. A drámaiságnak ez a lényege, az, hogy együtt érezz egy karakterrel, sajnáld, féltsd, érezz együtt vele, vagy épp vesd meg azért, amit tett.

Én is "gyászoltam", vagy épp sirattam meg egy két karaktert (legyen szó filmről, sorozatról, vagy akár könyvről). Persze ez jó, hiszen ha valami ilyen erős érzelmeket képes kiváltani az emberből, akkor az általában a minőség jele.

2018. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is agy vagyok ezzel, csak épp olyasvalaki akit akármennyire is megvetettem, sajnáltam is, és szinte fáj a dolog.
2018. nov. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!