Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan vehetném rá magam az...

Hogyan vehetném rá magam az írásra, ha nem vagyok jó benne, és úgysem lesz belőle semmi hasznom?

Figyelt kérdés

Régebben írtam regényeket (legalábbis többe belekezdtem). Volt pár ismerős vagy barát, akikkel kezdetben megosztottam, és olvasták is, de rövidesen már senkit sem érdekelt. Rengeteg írással kapcsolatos cikket, könyvet, blogot olvastam, sokszor újrakezdtem, hogy fejlesszem az adott művemet, kijavítsam a hibákat. Végül már vagy 2 éve abbahagytam, mert úgysem keresnék vele pénzt sosem, hobbinak meg túl sok időt ölel fel - legalábbis ahogy én csinálom. Egyszerűen nem tudok rövid műveket csinálni, a fantáziám nem engedi, hogy ne hagyjak megválaszolatlan kérdéseket és vagy cliffhangert a fejezet végén.

Mégis vágyom az írásra, mert van benne valami nehezen megfogalmazható "izgalom", érzés.



2018. nov. 11. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne akard elhitetni magaddal, hogy nem vagy jó benne. Illetve azt hitesd el magaddal, hogy oké nem vagy jó benne, mint én sem, de akarj jó lenni. Olvass dramaturgiát, olvass forgatókönyvírást, olvasd írók könyveit írásról stb.

És ha szabadidődben olvasod napjaink és a múlt nagy íróinak neked tetsző, és fontos műveit akkor rá fogsz érezni, hogyan is kell írnod csak legyen türelmed.

Másodszor: ne megélni akarj belőle, mert akkor már xart se ér. Ha nem okoz örömet írni, akkor hagyd a francba, aztán: ha mégis akkor meg olvass, írj, élvezd de ne kiadatni akard mindjárt, hanem csak próbálkozz. Ha eljön az ideje tudnifogod, hogy most megírom végre és megpróbálkozok a kiadással. Akkor nem lesz unalmas ha beleéled magadat.

2018. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Első válaszoló nagyon hasznos tanácsokat írt! Annyit tudok még hozzátenni, hogy keress irodalmi pályázatokat (pl. Aranymosás), írj azokra, küldj be műveket. Ez hasznos motiváció lehet, hogy márpedig meg tudod csinálni, gyakorlásnak tökéletes, nem utolsó sorban pedig szakmai zsűri fogja értékelni. Az ismerősökkel/barátokkal való olvasáson túl javaslom, hogy keress idegeneket is, akik vállalnak bétázást, tőlük hasznosabb észrevételeket várhatsz. A visszajelzés fontos, így tudsz fejlődni, ne csak a fióknak írj! Hajrá és sok sikert, ne hagyd veszni az álmaidat! :)
2018. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, hogy izgalmas érzés, tehát élvezed az írást. Akkor mégiscsak van belőle hasznod, még akkor is, ha ez nem anyagi haszon.

Ne azért írj, mert ebből akarsz megélni, mert ez csak nagyon keveseknek sikerül, akkor írj, ha élvezed, és akkor máris nyertél vele.

Amúgy meg a pályázat tényleg hasznos tud lenni. Küldd be az irományodat és akkor szakmai, hozzáértő véleményt is kaphatsz, ami nem mellesleg elfogultságtól is mentes.

2018. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is szoktam írni, én is abba szoktam hagyni hetekre, de ha eszembe jut hogy fojtatni kéne, akkor nézek valami azzal (a regénnyel) kapcsolatos dolgot pl: ha fantasy-t írok, akkor megnézem a gyűrűk urát vagy ha krimit írok akkor megnézek néhány részt a Kalambóbó, ha romantikus regényt írnék akkor inkább gyorsan elfelejtem az ötletet.
2018. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 *folytatni

*valamit

*Kalambóból

* A romantikus regények szerintem épp olyan jók mint a Krimik. Sőt!!

2022. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!