Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mangából színes vagy fekete-fe...

Mangából színes vagy fekete-fehér a jobb?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt választásom nagyon, de a Dragon Ballból létezik full color és az eredeti feke-fehér változat is.

2018. nov. 13. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a színes jobban tetszik mert jobban átjönnek az érzelmek, hangulatok
2018. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Határozottan a színes. A fekete fehér olyan üres, mint egy színező.
2018. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt attól függ hogy milyen a színezés minõsége. Nem mindegy hogy pistike csinálta otthon photoshopban vagy hozzáértõ emberek készítettek hivatalos színezést.


Azon is múlik hogy egyáltalán mennyire illenek a történethez a színek.

Pl a JoJo késõbbi részei nagyon jól mûködnek színesben, mert jobban átjön az egész extravagáns hangulata, karakterei, plusz a rajzstílusánál fogva is jól színezhetõ.

De egy Blame!, Vagabond vagy Goodnight Punpun csak veszítene az értékébõl mert sem a rajzstílus, sem a hangulat nem kíván színeket.

2018. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fekete-fehért jobban szeretem ^^
2018. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyértelműen a fekete-fehér jön be jobban.
2018. nov. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak is hivatalos színezésről és fordításról van szó. Az említett Dragon Ballnak nagyon jó minőségű a színezése, csak én magam sem tudom hogy melyiket szeretem leginkább. Tehát még ha jó minőségű a szinezés, az ronthat a manga élményén, szerintetek, vagy hozzátesz?
2018. nov. 14. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
DragonBall vagy bármilyen hasonló shounen esetében szerintem csak hozzátenni tud..
2018. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint korábban írták, esetről esetre változik, nagyon fok múlik azon, hogy az illusztrátor csak összehányt valamit, hogy legyen kép is a szöveg menné, mint az átlad shoujo mangák esetében, vagy maga az illusztráció a történetmesélés eszköze. Toriyama esetében például az utóbbi, viszont ő meg mint író gyengélkedik, a Dragon Ballt a cselekmény viszi, nem pedig a történet, szóval akár még javíthatja is az élményt a színezés.


De olyat is láttam már, hogy gyönyörű részletességben fekete-fehérben megrajzolt manga részletei teljesen elvesztek és a hangulata teljesen összerogyott a hivatalis “profi” színezés miatt, de láttam szép rajongói “amatőr” munkát is.

2018. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Fekete-fehér. Az olyan hagyományos.


Egyébként a Dragon Ball Super mangákat gyűjtöm. Svájcban elkezdték kiadni, és mivel járok ki oda, így az aktuális számot eddig mindig ott vettem meg (német nyelven).


Nos, ott a fekete-fehér képek azért kissé zavart okozhatnának, mert a szereplőknek ott több színű a haja. De mindig profin megoldják a megvalósítást, így lehet tudni, hogy Goku pl. mikor van Blue formában.

2018. nov. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Én személy szerint a fekete-fehéret jobban szeretem mert az az eredeti és mert úgy jobban átjön nekem a hangulata.

Olvasata néhány mangát ami ki volt színezve de azok a színek miatt élvezhettetlenek voltak.

Ajánlom hogy próbáld ki a fekete-fehéret.

2018. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!