Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bret Easton Ellis munkásságáró...

Bret Easton Ellis munkásságáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az Amerikai psycho-ról derengeni fog több embernek, persze, aki olvasott tőle az tudja.
2018. nov. 16. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Amerikai Psychot olvastam, nagyon tetszett.

A Vonzás szabályait és az Informátorokat csak filmen láttam, jók voltak, de nem gyakoroltak rám olyan hatást.

A Holdparkot is, de azt már elég közepesnek találtam. Azért ennek ellenére is kedvelem azt a fajta elb.szott, kiábrándult, kiüresedett egzisztencializmust, ami a műveit áthatja.

A barátom nagyon ajánlja a Glamorámát, azt még mindenképpen el szeretném olvasni. A királyi hálószobák nem tetszett neki.

Összességében nem a kedvenc szerzőm, de nagyon jó írónak tartom Ellist, akinek egyéni, jól megkülönböztethető stílusa van, jól ismer és feldolgoz bizonyos élethelyzeteket (ő maga is juppiként tengeti/tengette az életét, de képes ebből kikacsintani, reflektálni rá és megírni az árnyoldalát) és többynire jó írói döntéseket hoz a szövegeiben. A kulturális hatása pedig elvitathatatlan.

2018. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled! Ellis munkássága vitathatlan a mai társadalomra nézve.

A filmeket én is láttam, azonban Az informátorok nem igazán tetszett, főként, hogy a könyv nem igazán olyan, sőt. A vonzás szabályai, mint film nagyon tetszett, és nagyon szeretném elolvasni a könyvet, de sajnos nem tudom - egyelőre - beszerezni.

A glamoráma c. könyvét nagyon ajánlom. Sokan Ellis bukásának emlegetik a könyvét, azonban ennek is van akkora jelentősége, mint az Amerikai psychonak. Jó könyv, teli fordulatokkal, persze, Ellis elemei itt is - mint minden könyvében - előfordul.

A királyi hálószobák nekem tetszett, de az előzményét (Nullánál is kevesebb) még nem olvastam. Én inkább a Holdparkot éreztem kicsit "gyengének." Tetszett, de az ál-önéletrajz és a részbeni eltérés az előző könyvektől elég furcsa volt. Magában mint könyv jó, de ha Ellis munkásságaként nézzük; kitűnik a többi közül - és nem jó példaként, de rossznak sem mondanám.

2018. dec. 5. 21:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Ui.: Ha a Glamorámát elkezdted, kérlek, jelezz!
2018. dec. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!