Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek érdemes folytatni...

Krissz20062 kérdése:

Szerintetek érdemes folytatni ezt a történetet? Részlet:

Figyelt kérdés

SZIGETRE REKEDVE


Chapter 1 - 1.Fejezet



Három öltönyös fickó állta el Jack útját munkába menet. Először csak furcsának vélte a viselkedésüket, de nem zavarta. Amikor el akart menni mellettük, azok visszalökték. Erre megjelent vagy hatszor annyi öltönyös. Körbeállták. Jack pánikban volt. Azok az alakok elkapták, és berángatták egy fekete kocsiba. Szemét, száját bekötötték. Mikor levették a kötést, egy székhez kötözve ült. Előtte állt egy csomó gépkarabéllyal felszerelt katona meg egy horihorgas fickó. Kezet nyújtott, mint ahogy egy rendes parancsnoktól illik, ha már ilyet csinál bárkivel is.

-Jason Taebs áll tiszteletedre!

Erre a katonák haptákba csapták magukat, és tisztelegtek.

-Hol a francban vagyok? És egyáltalán miért?

-Üdv, az 51-es körzetben! Ilyennek írják le a pletykák?

Az egész hely tele volt számítógépen dolgozó munkásokkal. Sehol egy földönkívüli, sehol egy szuper titkos lézerfegyver, egy szóval:

Átlagos.

Olyan gyorsan történt minden, hogy Jack elkezdett szédülni. Vagy egymillió kérdés fájlalta meg fejét. A magas fickó elvezette egy katonákkal teli terrmbe. Mind egy terepasztal körül álltak. Beavatták Jacket is. Találtak harminc mérföldre Costa-Ricától egy szigetet. Állítólag drónjuk élettevékenységet látott rajta. Jack feladata az lenne, hogy vezessen pár drónt, mivel szakértő benne. Mindegyikre rá volt szerelve egy-egy hő érzékelő kamera. Aztán egyszer csak oda hoztak vagy még tizenöt embert. Ők segítenek majd Jacknek.

Másnap elindultak Costa Ricába. Egy kikötőnél megállt a sok katonai autó, s Jacket egy egész sereg kísérte a stégre. Egy nagy teljesítményű versenydrónt kapott. Életében nem látott olyat. Elkezdte reptetni. Az akkumlátor még két óra répülésre volt elég, szóval pont annyi, hogy odaérjen. Jack felreptette a drónt. Miközben a cél felé tartott, előbukkantak bálnák, delfinek és néha még olyan fajok is, amiket nem lehetett bemérni. Nagy buli nem? Közben történt pár zökkenő is. Éhes ragadozó halak, és sokszor úgy felmelegedett a drónban a motor, hogy le kellett volna reptetni, de Jack inkább vezette tovább. Aztán egyszer csak felbukkant a cél. A drón már eléggé le volt merülve. Már majdnem oda ért. A parton láttak egy óriási hajót. Tele volt tinédzserekkel. Aztán egyszer csak valami eltalálta a drónt, amitől a vízbe zuhant. A hőkamera még annyit eljuttatott a képernyőnek, hogy valami felverte a vízet, majd bemondta az unalmast. A katonák ebben a pillanatban megfogták Jacket, és beültették a kocsiba. Nem repestek az örömtől, hogy mit ne mondjak. A körzet bejáratánál újra bekötötték a szemét. Aztán bent a bázisban már ő maga vette le. A parancsnok leültette beszélgetni.

-Tudod, hogy hány milliós drón ment oda?

-De hisz elvesztette az irányítást! Valami eltaláta, és lezuhant.

-Igen. De azt a valamit el lehetett volna kerülni...Még, hogy maga szakértő...

-Tabes, én mindent megtettem, de maga is látta! Hogy lehet elkerülni egy olyan dolgot, ami hátúlról jön?

Aztán a férfi felállt, és ott hagyta Jacket. Beszélt kettő katonával, majd azok megbilincselték a fiút, és kivitték egy szabadabb terepre. Ott egy óriási fém repülő állt. Felvitték rá. Elmondták neki, hogy a segítőivel együtt most szépen elmennek arra a szigetre, és felfedezik ők magul, ha már drónokkal nem sikerült.

Semmilyen sereg, semmilyen kíséret. Csak ők. Mindenkinek adtak egy pisztolyt, mert a sziget nem lett teljesen felfedezve. Élhetnek ott veszélyes bennszülöttek, vagy bárki, aki veszélyt jelenthet.


2018. dec. 8. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
A történet nem rossz, de minden olyan gyorsan történik és olyan súlytalan az egész, mintha egy színházi darab leegyszerűsített szövege lenne.
2018. dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lefoglald magad, fejlődj, jól érezd magad... persze!

A lényeg, hogy örömöd leld benne.

2018. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Folytathatod, ha akarod, de ahhoz, hogy bármiféle sikert elérj vele, rengeteget kell még tanulnod. Ez így, ebben a formában nagyon gyenge, egyszerűen nem tudsz fogalmazni és azt sem tudod, hogyan kell történetet írni. Ezen persze lehet javítani, de ahhoz olvasni kell, olvasni és még többet olvasni, lehetőleg ne tiniregényeket meg ponyvát, hanem szépirodalmat, hogy lásd, mások hogyan csinálják.

Néhány példa a hibákra:

"SZIGETRE REKEDVE" - ez egyszerűen semmit sem jelent. Lehet egy szigetEN rekedni, de egy szigetRE nem, ez értelmetlen.

"Erre megjelent vagy hatszor annyi öltönyös" - logikátlan, csak képzeld el, hogyan próbál tizennyolc ember egyvalakit betuszkolni egy kocsiba. Elég ahhoz három ember. Máshogy is lehet érzékeltetni, hogy túlerőben vannak.

"Előtte állt egy csomó gépkarabéllyal felszerelt katona meg egy horihorgas fickó" - egy csomó (azaz sok), gépkarabéllyal felszerelt ember állt ott vagy egyetlen ember, akinél egy csomó gépkarabély volt?

"-Jason Taebs áll tiszteletedre!" - ez a mondat értelmetlen.

"Erre a katonák haptákba csapták magukat" - haptákba vágták...

"Az egész hely tele volt számítógépen dolgozó munkásokkal" - milyen hely? Szoba? Terem? Hangár? Bunker? Alagút? A McDonald's konyhája? Mert arról fogalmunk sincs, hol van Jack. Nem ábrázolod a környezetet, a karakterek légüres térben mozognak, soha nem tudjuk, mi hol játszódik, melyik szereplő mit lát, ha körülnéz.

"Vagy egymillió kérdés fájlalta meg fejét" - ennek a mondatnak sincs értelme. Ezért kell olvasni, hogy lásd, mások hogyan fogalmaznak.

Tőmondatokban írsz, nincsenek leírások, senkiről nem tudunk meg semmit. Sem azt, hogy néz ki, sem azt, miért teszi, amit tesz. Villámgyorsan történnek a dolgok, irreálisan gyorsan. Ez nem egy film, ahol a néző látja azt, amit nem mondasz ki. Itt az olvasó nem lát semmit, jobb híján saját maga kezdi elképzelni, miről lehet szó, de ezzel nagyon meg fogod szívni, mert biztosan nem azt fogja látni, mint te.

Bármit is akarsz ezzel a történettel, egyelőre még túl nagy falat neked. Próbálkozz valami egyszerűbbel, egy rövid történettel és még egyszer: olvass, mert anélkül soha nem fogsz tudni írni.

2018. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is ezek a meglátásaim mint az utolsónak,csak azért nem emeltem k8 dokgokat, mert tudtam, hogy lesz más, aki megteszi.
2018. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű kritikákat először is!

Éppen ezért írtam ki a kérdést, mivel tudni akartam, ki mit gondol?

Az utolsó előtti kommentelőnek pedig annyit, hogy pont ezt akaftam, hogy valaki kifejtse vagy kiemelje az adott rossg mondatokat. És én is azt veszem észre, hogy a könyv élvezhetetlen lesz, mert túl gyors a cselekmény. Csak hobbiból próbálok írni, de nem tudom, hogyan lehetne ezt korrigálni.

2018. dec. 9. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem folytatni kellene, hanem előbb megtanulni rendesen megírni ennyit is. Még sokat kellene tanulnod az írásról. De ha a kedved megvan hozzá, akkor hajrá, a neten is van rengeteg segédlet, és közben gyakorlásképpen írjál mindenfélét, mert úgy is fejlődsz. Olvass is sokat, az is segít, és ha tudsz szerezni bétát, akkor bétáztasd valakivel az írásaidat, aki nem elfogult az irányodban, és részletesen kielemzi a hibáidat.
2018. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"sak hobbiból próbálok írni, de nem tudom, hogyan lehetne ezt korrigálni."


Úgy, hogy továbbra is írsz, és mellette olvasol. Csak így lehet.

2018. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsokat ;)
2018. dec. 11. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!