Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magángimnáziumban játszódó...

Magángimnáziumban játszódó regény? Nagy koppintás lenne?

Figyelt kérdés
Elkezdtem írni a regényem, ami egy kamasz srác mindennapjairól szólna. A regény középpontjában a gimis élet áll, ami egy fiktív állami fenntartású középiskolában játszódik. Egy gond van ezzel. Ha hű szeretnék maradni a valósághoz, akkor az osztálynak min. huszonhat fősnek kell lennie, de én ilyen nagy osztályban nem tudom elképzelni a főhősöm. Itt jön szóba a magángimnázium,ami ugye sokkal kisebb létszámú osztályokat indít, valamint egy gyengébb ilyen gimi nem is olyan drága (már utánaolvastam). Ez viszont nagyon Leiner Laura koppintás, mivel az ő regénye, a Szent Johanna Gimi is egy magángimnáziumban játszódik. (nem olvastam)
2018. dec. 9. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a gond a nagy osztállyal? Nem kell minden tagjával interakcióba lépnie, elég a pár fős haveri kör, s akkor nincs probléma mérettel.
2018. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az a probléma, hogy semmi hitelesség nem lenne benne, ha egy Sziá!-n kívül semmit sem beszélgetne az osztálytársaival.
2018. dec. 9. 15:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a haveri körrel beszélgetne
2018. dec. 9. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Ó, de nagyon is reális, hidd csak el. Én így éltem túl a gimit.
2018. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40 fős osztályban voltam gimiben, a felével még talán egy Sziát sem váltottam soha. Szóval nagyon is reális.
2018. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen témájú regénnyel minden fogalmazni valamennyire tudó kamasz bepróbálkozik.
2018. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, én nem, hihi. Nálam anno csak középiskolások voltak, mint a Sailor Moon-ban...


Kérdező, ha jobbat írsz, mint LL, akkor nem koppintás. Amúgy meg nem kell mindenkinek mindenkivel beszélnie. Én mondjuk mindenkivel beszéltem, ellenben nem ismertem a másik két évfolyam tanulóit.

2018. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az, hogy magángimi, szerintem nem koppintás. A lényeg az, hogy nagyon pontosan olvass utána annak, hogy működik egy magángimi, mert mondjuk 2 netes cikk elolvasása után még nem fogsz tudni hiteles képet adni róla... ha meg ezt meg akarod kerülni, és a suliról magáról nem fogsz semmit írni, csak a haveri csevejről, az elég átlátszó és szintén nem hiteles. És az is fontos, hogy minden, az osztályban levő gyerek szüleinek meglegyen a motivációjára arra, hogy magángimibe járassa a gyerekét (a "mert az úgy a sztorihoz jobban jön" nem ér :D... tehát minden magyarázat nélkül az l. fura, ha egy nagyon csóró család magángimibe járatja a jó öreg állami helyett a kölkét...).


Amúgy meg, ja, simán van olyan, hogy egy 26 vagy akár több fős osztályban vki csak 1-2 emberrel beszélget többet, a többiekkel meg kb. annyit, hogy "mikor lesz az osztálykirándulás", "volt-e lecke matekból", "mennyi az osztálypénz", "de nehéz volt ez a doga" meg "szia, jó reggelt". Ha párszor meg van említve, hogy mit csinált együtt az osztály vagy pár másik srác hogyan viselkedik, hitelesen meg lehet oldani.

2018. dec. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!