Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Harry Potter-kiegészítő...

Melyik Harry Potter-kiegészítő könyvet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Most, 18 évesen, kezdem el a Harry Potter könyveket (németül-részben nyelvtanulás céljából) olvasni, és érdekelnének a kiegészítő könyvek is, de nem szeretném feleslegesen megvenni őket. Szerintetek mennyire gyerekesek/ melyikeket ajánljátok, ami van olyan jó, mint a fő sorozat későbbi könyvei (A főnix rendjénél járok)

A segítséget előre is köszönöm!



2019. jan. 1. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Egyik sincs olyan jó, és egyik sem olyan hangulatú, mint az eredeti 7 könyv. Szerintem maradj a fő sorozattal, a kieg. könyvek (és fanficek) csak elmossák azt az érzést, amit a fő sorozat ad.
2019. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

A fanfiction-nel kapcsolatban egyetértek az előző válaszolóval én pontosan ugyanezt gondolom. A kiegészítő kötetek közül, pl. A Bogar bárd meséi nagyon tetszett nekem, érdekes is volt, szerintem azt érdemes megvenni. De mondjuk a Kviddics évszázadai nekem hatalmas csalódás volt, semmi érdekes nincs benne, csak porosodik a polcomon és nem is olvastam végig.


Igazából azt az élményt, amit a 7 könyv nyújt, sosem fogod visszakapni sajnos. :(


Én olvasom újra és újra a könyveket, de persze már nem nyújtják ugyanazt az izgalmat, mint kiskoromban, első kiolvasáskor. 9 évesen olvastam először, tehát elvileg 11 évesen megjöhetett volna a levelem. :D Úgyhogy élvezd ki még a maradék 3 részt, mert ilyen érzés mégegyszer nem lesz. :D

2019. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Én mind a hármat ajánlom. Ezek csak kiegészítő kötetek nem fogják visszaadni az eredeti sorozat hangulatát. Négy darab főbb kiegészítő kötet van aminek még van köze J. K. Rowlingnak. A Bogarbárd meséi, Legendás állatok és megfigyelésük, illetve A kviddics évszazadai. De ezeket csak akkor olvasdd hogyha végig értél a sorozattal. Egyébként az előző válasza nem teljesen jogos A kviddics évszázadaival kapcsolatban, ugyanis ez nem egy történet. Ez azoknak való akik többet szeretnének tudni a HP univerzumáról.

Nagy RESPEKT amiért németül olvasod!:)

2019. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Pusz még van az Elátkozott gyermek. Valakinek tetszik valakinek nem, de olvasdd el. Ez egy színpadi mű
2019. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annak nincs jelentősége ugye, hogy milyen sorrendben olvasom őket? (Persze a legendás állatok I-II kivételével)
2019. jan. 3. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas Harry Potter fan vagyok, de a kiegészítő könyvek engem sem igazán fogtak meg. Talán még a Bogar bárd meséi jó volt, de a másik kettő egyáltalán nem tetszet.

Válasz a kérdésedre, nincs jelentősége teljesen mindegy.

2019. febr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!