Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyvet ajánlan...

Tudnátok olyan könyvet ajánlani, ami a regényírásról szól, illetve segít/tippeket ad, hogy hogyan is kezdjünk neki egy könyvnek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget :) 16/L

2019. jan. 4. 18:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, rohadjak meg: hogy ha az írás mint művészet nem tanulható, nem kell hozzá elsajátítani készségeket, alapokat, tudást, műveltséget stb, csak spanyolviaszos selyempárnák közé kell születni..... Akkor miért nem ilyen minden szakma? Például mérnöknek lenni. Ezt valaki nekem árulja el, hogy akkor hogy van az, hogy van akinek 2 egyetemet kell kijárnia míg potens mérnök lesz....


Na jó viccet félre téve, ezt gondolom te sem gondolhatod komolyan, hogy ha véletlenül tényleg van kiadott műved, hogy veled született adottság... Mi meg hülye prolik fogjuk a lapátot meg, meg fogjuk be a pofánkat.... Ugye? Azt elb....ad kisfiam...


Egyébként nem vagyok bestseller szerző de nem is állítottam magamról.

2019. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy publikált szerző vagy, még nem jelenti azt, hogy tévedhetetlen. De még ha irodalmi Nobel-díjas vagy, akkor sem. Az írás tanulható, a tanulás pedig nem merül ki a puszta utánzásban. Senki nem állította, hogy aki írástanácsokat olvas, annak, mint egy kiskatona, szóról szóra be is kell tartania, ezt te akartad ránk projektálni – nem jött be. A kérdező is úgy fogalmazott, hogy "segít/tippeket ad", szóval nem kész receptet várt.

Valóban nem árt, ha az írástanácsokat fenntartással kezeljük, mert egy befutott író belecsúszhat abba a hibába, hogy azt hiszi, az ő módszere a tuti (érthető, elvégre őt az tette ismertté). Igen, ilyen tévedésbe csúszhat egy profi író, akinek akár száznál is több publikált műve van. Aki jó művész, nem biztos, hogy jó tanár is. De attól még nem haszontalanok az írástanácsok, lehet belőlük tanulni.

2019. jan. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Az írás nemhogy tanulható, tanulni kell. Márha valaki nem magánkiadásra hajt, ami az irodalmi élet ,,pay to win"-e.


Én ötödik éve űzöm hobbiszinten ezt a hivatást, és bár nem vagyok egy Dickens, az a meglátásom, hogy a fejlődés fontos. Senki sem úgy bújt elő az édesanyjából, hogy irodalmi istencsászár volt.

2019. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

varga Bea: A siker tintája

Ezt egy szerkesztő írta, és sokféle dolog van benne. Az is, hogy kell az alapvető tehetség, de nagyon sok dolog utána megtanulható.

2019. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!