Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A felhők fölött három méterrel...

A felhők fölött három méterrel című regényben egészen pontosan milyen öv az a bizonyos, sokat emlegetett "kamillaöv"?

Figyelt kérdés

Érdekesen hangzott, kíváncsi lettem rá... :D És azt még sikerült kinyomoznom valahogy, hogy az eredeti szövegben a "cinta di Camomilla" kifejezés szerepel, ezt beírtam Google-ba. Amire első találatnak egy Camomilla nevű divatcég honlapja jött ki, egészen pontosan ennek a cégnek a cipő-, táska- és övkínálata.

Jól következtetek tehát, hogy amit a magyarok "kamillaövnek" fordítottak, az szimplán olyan női öveket takar, amelyeket ez a cég forgalmazta. És ha azok a bizonyos lányok éppen Prada cipőt hordtak volna, akkor Pradának hívták volna őket? :D (Hát, ez elég ostobán hangzik... XD)


(Mondjuk, nem volnék meglepve, mert a könyv amúgy is tele van terméknevekkel, egy átlagos reggelizős jelenet is úgy van leírva, hogy Babi ette a Danone rizspudingját, közben hallgatta a Sony rádiósmagnót, amiből a U2 legújabb slágere, a nemistudommármelyikdaluk szólt... :D )


Én legalább is ennyire jutottam, de persze abban sem vagyok biztos, hogy nem tévedek-e. Gondoltam, talán itt a neten találok valakit, aki nálam jobban ismeri a 90-es évek olasz divatját, és fel tud homályosítani engem is ezen a téren... :D



2019. jan. 5. 13:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!