Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Harry Potterben...

Szerintetek a Harry Potterben ismert bűbájokat csak Nagy-Britanniában használják, és más országoknak, nemzeteknek saját bűbájaik vannak? Vagy vannak nemzetközi bűbájok, meg olyanok, amik egy bizonyos országra jellemzőek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A harry potteresek nekem eléggé latin nyelvűnek tűnnek, szóval lehetnének akár nemzetköziek is, de nekem mintha rémlene valami olyasmi, hogy rowling egy interjúban arról beszélt, hogy európán kívül nem is nagyon használnak pálcamágiát - így nyilván a vatázsigék sem működnének. Ha a mi magyar varázslóvilágunkra vagy kíváncsi, szerintem Böszörményi nagyot alkotott a Gergő könyvekkel, amik teljesen összeegyeztethetőek (szerintem) a hp univerzummal.
2017. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
vannak kifejezetten magyar varázsigék, pl. a magánnyugdíjusz eltűnusz meg a stadionusz épülusz...
2017. okt. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, ezek a varázspálca-mozgatások és varázsigék mind arra jók, hogy az emberben rejlő varázserőt könnyebben koncentrálják egy bizonyos cél elérésére. A varázslatot is feltalálta valaki, kísérletezett, mire elérte végső formáját - amikor még nem volt szabályozva új varázsigék kitalálása. Tehát adott bűbáj elvégzéséhez nem feltétlenül kell a varázskönyvekben leírt formula, szimplán a huss és pöcc meg a Wingááááááárdium Levióóóóóóóóóósza könnyebbé teszi, hogy 11 éves gyerekek is megcsinálják és hogy a felnőtteknek is egy pöccintés legyen, ne igényeljen akkora energiát. De nem kőbe vésett isteni dolog, hogy csak ezt kimondva lehet dolgokat lebegtetni, egyszerűen valaki úgy találta, hogy így a legegyszerűbb, ezért azóta így csinálják.

Kicsit úgy képzelem el, mint a szervókormányt, vagy mondjuk egy számológépet. Tudnál papíron tollal hatjegyű számokat osztani egymással, de gyorsabb és egyszerűbb beütni a gépbe.

Bizonyára minden országban lehetett, főleg régen, kevesebb kommunikációs lehetőséggel más-más megoldás, ahogyan van számológép, logarléc és abakusz is, kérdés, hogy melyik mennyire hatékony és mennyire kell okosnak lenni a használatához. Meg persze amit az angolok kitaláltak ezer éve, azt az afrikaiak átvehették kétszáz évvel ezelőtt, mert az információ terjed, ahogyan pl. tudományos szakszavak is sokszor németből, angolból jönnek nálunk, meg van, amit mi találtunk ki (bocsi, mérnök vagyok, azért a sok ilyen jellegű példa).

2017. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a tantárgyak is nemzetköziek?
2017. okt. 29. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Az tuti iskolánként változik.
2017. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Például miért tanulmának itt rúmaismeretet? Akkor már inkább rovásírást.

Meg biztos van olyan tantárgy is, ami ugyanaz, csak kicsit más a neve (pl jóslástan helyett jövendölés)


Olvass utána Pottermore-on, vagy ha az angol annyira nem megy, akkor ezek asszem Pottermore Hungaryn is fent vannak, hogy más varázslóiskolában hogy mennek a dolgok, pl az Ilvermornyban vagy a Castelbruxoban. Persze a Beauxbatonról és a Durmstrangról is vannak írások, ha esetleg pont azok érdekelnének. De van afrikai iskoláról is, ott jobban említve van a pálca nélküli varázslás:)

2017. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ezek nemzetköziek, mert a "Magical Beasts and Where to Find Them"-ben is ugyanúgy az 'Accio'nevű bűbájt használják mint Angliában pedig az Amerikában van. Meg pl.: Ron egyik báttya is Romániában dolgozik vmilyen sárkányos helyen.
2018. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!