Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Tudtok ajánlani elgondolkodtató könyveket?

Olyanra gondoltam ami az idővel kapcsolatos, a halállal és ami olyan témát boncolgat hogy mi a fontos az életben és az elolvasása után akár gyökeresen megváltozhat a gondolkodásod és mellé nem unalmas. Elsősorban ez a téma érdekelne. (Inkább modernebb könyvet szeretnék) Másod sorban szerelemmel kapcsolatos könyvek is érdekelnének (nem az a nyálas fajta) olyanok amiket nem tudtatok letenni és olvastatja magát. Mit ajánlotok? 18/l

Keress kérdéseket hasonló témákban: élet, halál, idő, szerelem, könyv

febr. 12. 21:13  Privát üzenet  

A válaszok
Holtodiglan

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 12. 21:19 Privát üzenet

1.témamör: Dan Brown:Az eredet

Az első és a második téma kombinációja lehet Rácz Stefán Tibor: Az élni akarok

Lisa de Jong: When it rains

Nem vagyok fantasy rajongó, de ez a két trilógia a kedvencem: Pokoli szerkezetek, Tüskék és rózsák udvara (van bennük szerelem)

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 12. 21:21 Privát üzenet

Elgondolkodtató könyvek:

- Paul Young: Viskó - még én sem olvastam, de azt mondják, nagyon jó, és elgondolkodtató

- Jennifer Niven: Veled minden hely ragyogó - ez lányregény, és szintén elgondolkodtató, az első kategóriába sorolnám. Én sírtam ezen a könyvön, és vagy egy hétig sokkban voltam utána.

- Exupéry: A kis herceg - <3

- Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót! - engem elgondolkodtatott és nagyon érdekes volt. Mindenképpen ajánlom elolvasni.

-Ruty Sepetys: Árnyalatnyi remény, Tengerbe veszett könyvek

- Biblia: ebben minden kérdésedre választ találsz, és nem csak lehet, hanem kell is rajta elmélkedni ;)

Szórakoztató lányregények:

- A párválasztó trilógia: szerelmi háromszög, hercegnők, herceg, klisé sztori élvezhetően kivitelezve. :) Egyik kedvencem.

- Száz évvel utánad: az eleje kicsit vontatottnak tűnhet, de aztán belelendül a sztori. Nekem nagyon tetszett.

- Szirmay Ágnes: Szappanopera 1,2: nekem nagyon bejött. :D

- Julianne Donaldson: Edenbrook, Blackmoore - nagyon szépen ábrázolják a szerelmet. Érdemes őket elolvasni.

- Deborah Lytton: Csend

- Kerstin Gier könyvek - ezekben is van szerelem, de nem azokon van a hagsúly

Bónusz:

William Goldman: A herceg menyasszonya - ez a könyv zseniális! Miért nem ilyet adnak kötelező olvasmánynak?

Marie-Aude Murail: Oh,boy!

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 13. 20:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ismertek olyan könyveket, amelyekben több alteregó szerepel egy személyként, ami elgondolkodtató és izgalmas?
Milyen könyveket olvastatok ami számotokra nagyon értelmes, elgondolkodtató, mindfuck hatású volt?
Ajánlanátok elgondolkodtató könyveket?
Filozofikus, elgondolkodtató könyveket ajánlanátok?
Tudnátok ajánlani elgondolkodtató féle könyveket?
Tudtok mondani elgondolkodtató, függővéges, nem happy end-del végződő könyveket?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!