Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Atkinson: Pszichológia c....

Atkinson: Pszichológia c. könyv jó választás egy olyan embernek aki nem pszichológiát tanul, hanem csak érdekli?

Figyelt kérdés
Úgy tudom alapjában véve egy tankönyvről van szó. Én nem szeretnék pszichológus lenni csak szimplán érdekel ez a témakör.

2019. febr. 13. 09:17
 1/3 Phoney ***** válasza:

Attól függ, mi érdekel. Szépen átveszi az alapjait mindennek, ami pszichológia, de így nyilván semmibe nem megy bele komolyan, lényegében megtudod, hogy mi micsoda a pszichológiában. Egy jó részében nem is pszichológiát tanulsz, hanem a pszichológiáRÓL tanulsz. Megismered a legtöbb irányzatot, de nem annyira, hogy tudj mit kezdeni velük. (Szvsz. még annyira sem, hogy eldönthesd, melyik érdekel.) Viszont PDF-ben is meg lehet találni, szóval eldöntheted, hogy kell-e ez neked, vagy elolvashatod csak azt, ami érdekel belőle.


Aki nem akar pszichológiát végezni, de mégis komolyan érdekli, annak szerintem többnyire a mélypszichológia a legérdekesebb és egyben a leghasznosabb is.


Az egyik gyakran ajánlott bevezető ebbe a műfajba a "Bevezetés a tudattalan pszichológiájába" C.G. Jungtól, nyomtatásban szerintem nem lehet kapni, de innen letöltheted: [link]


Ez csak 76 A4 oldal, de nemcsak nagyon jó bevezető ebbe a témába, hanem konkrét tudásanyag is elég sok van benne. Igaz, hogy nagy részben az elmebetegségekből indul ki, de olyan dolgokkal foglalkozik, amik a nem beteg emberre is ugyanúgy érvényesek.

2019. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a pszichológia. Én most Gyökössy Endre Magunkról Magunknak című könyvét olvasom. :) Ajánlom, mert nagyon jó.
2019. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy nagyon száraz könyv, jó vastag is ráadásul tele tényekkel.

Ha a hétköznapi használható pszichológiát szeretnéd átnézni akkor a következő szerzőket tudom ajánlani:

Csernus Imre, Bady Emőke, Philip G. Zimbardo, Almási Kitti, Gary Chapman, David J. Lieberman, Popper Péter, Belső Nóra, Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás, Kádár Annamária, Szendi Gábor, Allan és Barbara Pease..stb.

2019. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!