Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok, de nem tudom...

Könyvet írok, de nem tudom hogyan oldjam meg a következőt?

Figyelt kérdés

Az egyik főszerepet betöltő lánynak a fejében létezne egy másik személy,aki néha átveszi a lány fölött az irányítást. De addig ők a fejükben párbeszédet folytatnának.Hogy tudnám világossá tenni hogy magával beszél,és anélkül hogy folyton oda írnám:

Mondta xy. Válaszolta xy



2019. márc. 17. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én esetleg a dőlt betűre tudok gondolni.
2019. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dőlt betű?

Pár könyben láttam már, hogy így oldották meg.

2019. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. márc. 17. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketten folytatnak dialógust, eleve nem kell mindig odaírni, hogy mondta ez meg mondta az, hiszen nyilvánvaló, hogy előbb az egyik beszél, aztán a másik. A közbevetések ott inkább az olvasás ritmusát szolgálják, egyúttal bemutathatják a szereplők egyéni habitusait (pl. valaki a hajába túr, más az ujjait tördeli, a harmadik gyakrabban hümmög az átlagnál stb.). Ha egy másik személyiség átveszi az irányítást, játszatsz azzal, hogy a rá jellemző viselkedésminták kerülnek előtérbe. Emellett a lány adhat neki nevet, és akkor már azt használhatod a párbeszédekben.

Tudom ajánlani Daniel Keyes Ötödik Sally című regényét. Abban a főszereplő nőnek öt különböző személyisége van, és hogy még cifrább legyen, E/1-ben meséli a történetet az egyik személyiség.

2019. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Stephenie Meyer: A ​burok című könyvében hasonló volt a szitu, ott is a fejében levő másik személlyel beszélgetett a nő. Esetleg lesd meg, hogyan oldotta meg az írónő, én sajnos nem emlékszem, de az biztos, hogy egyértelműen elkülönült a két párbeszéd.
2019. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, amikor a másik lány beszél, mindig használhatsz dőlt betűt. Meg ne csak azt írd, hogy mondta-válaszolta, mert ez elég unalmas.

"- Hagyj békén - ordított bele a sötétbe a lány."

"- Nem, nem nem! - tépte a haját, és felült az ágyán."


Ezeket csak most rögtönöztem, de hasonlóképpen is meg lehet oldani.

2019. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!