Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy regénybe mindenképp kell...

Egy regénybe mindenképp kell a hős mellé egy antihős? Vagy létezhet olyan, hogy a főszereplő egyben a hős és az antihős is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Életem első regényét kezdtem el tervezgetni, már elég jól kidolgoztam a főszereplő (a hős) jellemét. Valahol azt olvastam, hogy mindenképp kell valaki, aki akadályozza főszereplőnket a célja elérésében (tehát egy antihős), azonban az én történetemben nincs külön ilyen szereplő, és nem is szeretnék olyan karaktert létrehozni, akinek külön az a célja, hogy a főszereplőnek keresztbe tegyen.

Vagy létezik olyan, hogy ő egyben a hős és az antihős is? A főszereplőnek az a legnagyobb vágya, hogy olyan emberek vegyék őt körül, akik szeretik, de mindenkit eltaszít magától, mert attól fél, hogy elveszti a szeretteit vagy netán elárulják őt (tehát lényegében saját magának tesz keresztbe). És a tervezendő regény nem is e köré fókuszál, ez csak amolyan mellékes dolog, amit elengedhetetlennek tartok a későbbi jellemfejlődéshez.



2019. ápr. 17. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
ja, ha a főszereplő skizofrén. :D
2019. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a történet?

Jó esetben már van valami konfliktus a regényedben. Nyilván kell valami, ami hátráltatja a a konfliktus megoldásában. Különben...mi a cselekmény? Józsi két oldal alatt megoldja a világ problémáit?


Na, ha már van valami akadályozó tényező a történeteben akkor nyilván fölösleges egy antihős. Ha nincs...akkor gondold át a regényedet.


Egy főszereplő vagy hős, van antihős. (legalábbis szerintem.) Az antihős fő definíciója nem csak az, hogy hátráltatja a főszereplőt, de az is, hogy nem rendelkezik a tradicionális hősi értékekkel. Tehát ha a te főszereplőd bizalmatlan és belső konfliktusai vannak de hagyományos hősi értékekkel rendelkezik, akkor hős marad. Ha nem, akkor antihős.

2019. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat.

[link]

2019. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Harmadik: Köszönöm a linket :)


Második:

Igazából nem akarom azt a hagyományos történetszálat követni, ahol adott a főszereplő, akinek van egy célja vagy egy problémája, és a regény folyamán ezt akarja elérni/megoldani, és végül sikerül neki.

Ahhoz, hogy a történetet érthetően le tudjam írni, kicsit mesélnem kell a világról. Egy középkori stílusú, kicsit romantikus fantasy regényről van szó. Ebben a világban a hagyományos céhek mellett léteznek úgymond "Harcos céhek", akik tagjai tehetséges kardforgatók, harcosok vagy csak remek nyomozók. Ők különböző feladatokat vállalnak el pénzért, mint például bűnözők után nyomoznak, testőrködnek, a városok körül lebzselő szörnyekre vadásznak, és hasonlók.

Főszereplőnk a regény elején arra kényszerül, hogy csatlakozzon egy ilyen céhhez, és tulajdonképpen a történet egy kis ideig (kb. a regény negyedéig) az ő küldetéseit követi nyomon, meg azt, hogy hogyan változik a személyisége azáltal, hogy segít a bajbajutott embereken (vagy legalábbis próbál segíteni, mert nem mindig fog sikerrel járni). Egyik alkalommal egy fiatal lány kér tőle és a céh többi tagjától segítséget (az most igazából mellékes, hogy mit). A lány nem tudja pénzben kifizetni a küldetés árát, ezért megegyeznek, hogy ledolgozza azt a céhnél (főz, mos, takarít a céh tagjaira). A főszereplő egész közel kerül ehhez a lányhoz, és végül beleszeret, azonban mindvégig elutasítja magától az érzelmeit. Egyik nap a lány hirtelen eltűnik, és ahogy nyomozni kezdenek a holléte után, kiderül, hogy az elmúlt hetekben több hasonló korú lánynak is nyoma veszett. Hogy röviden összefoglaljam, a szereplők kiderítik, hogy ezeket a lányokat emberkereskedők akarják külföldön eladni rabszolgának, azonban meghiúsítják a tervüket, és mindenkit kiszabadítanak. Főszereplőnk ekkor fogadja el az érzelmeit, és ezután jön rá, mennyivel jobb dolog szeretni másokat, mint örökké egyedül lenni és elzárkózni az emberek elől.

2019. ápr. 17. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kötelező elem az antihős, és tök jó a sztorid. Szívesen elolvasnám!


15/F

2019. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs sok köze hozzá, de a főszereplőnek nem mindig kell a hősnek lennie. Lehet antihős, vagy gonosz is, de amit leírtál az akapján a karaktered nem az utóbbi.
2022. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!