Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A kőszívű ember fiai c....

A kőszívű ember fiai c. regény egyik női mellékszereplőjét Lánghy Arankát a könyv szerint is megerőszakolják, vagy csak a filmfeldolgozásban volt így?

Figyelt kérdés

Sose tudtam elolvasni a regényt, túlságosan is nehéz. A filmet azonban láttam, amit 1965-ben rendezett Várkonyi Zoltán.


Lánghy Aranka, a rebellis pap lánya volt az egyik főszereplő, Baradlay Ödön felesége. A filmben Nádasi Myrtill alakította. A filmben egy házban egyedül maradt, ahová osztrák katonák hatolnak be, mindent feldúlnak és őt megerőszakolják. Ez a regényben is benne volt?



2019. ápr. 29. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen filmet néztél, de sem a könyvben, sem az eredeti filmben nem volt ilyen!
2019. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Lánghy Aranka, a rebellis pap lánya volt az egyik főszereplő, Baradlay Ödön felesége. A filmben Nádasi Myrtill alakította. A filmben egy házban egyedül maradt, ahová osztrák katonák hatolnak be, mindent feldúlnak és őt megerőszakolják."


EZT HONANN SZEDTED?!!?!??!


A filmet legalább 10-szer láttam, de ilyen jelenet nincs benne!

2019. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én nem tudom ti milyen filmet néztetek. Van ilyen jelenet, hogy Tordy Géza (Jenő) kihozza a feldúlt ház egyik szobájából Arankát, akinek megtépték a ruháját. Ájult és sokkos, tehát megerőszakolták.
2019. ápr. 29. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!