Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a wattpadon...

Kinga747 kérdése:

Mi a véleményetek a wattpadon írt könyvemről? <Összerakva>

Figyelt kérdés

Sokat agyaltam és kitaláltam egy (szerintem) jó történetet, és elkezdtem írni. Még csak az 1. Fejezetnél tartok, és a véleményeteket szeretném kérni, esetleg kritikát.

A könyvem címe:Összerakva



2019. máj. 3. 23:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Válaszokat előre is nagyon köszönöm:)
2019. máj. 3. 23:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj linket, mert nem fogunk nekiállni kutakodni, főleg egy ilyen sabloncímmel, amiből biztosan van egy pár a tieden kívül is.
2019. máj. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tényleg azt elfelejtettem. Bocsi. De itt van a link: [link]
2019. máj. 4. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, tőlem most kapsz kritikát és véleményt is.

Csak szeretném hogy tudd, én írtam Wattpaden, 16 éves vagyok, de az érdekelne, hogy te mennyire vagy idős.


Mikor olvastam a kérdést, arra gondoltam hogy "hú, ez egy jó könyv lesz, végre valaki produkál valamit arra az oldalra", de be kell valljam, nem csalódtam nagyot, mert nem lóg ki a többi minőséget és élményt teljes mértékben hiányoló könyv közül.


Először is, az első részben a bevezető egész olvasható, de annyira érezhető az erőltetett poénkodás, hogy elrontja az egészet, ráadásul Mária nénit csak akkor írd bele ha lesz még jelentősége. Jó lenne egy kis személyleírás, a család, a szoba,hogy hol vagy minek a környékében laknak, a barátai, és ha az iskola is bekerült, akkor a suliról is kéne pár szó. Maga a téma (a hugi eltűnése) egyébként ötletes lenne, ha az első részben történne valami, mert ez öt perc dögunalom volt.


Vannak benne helyesírás hibák, nem is kevés, ezért is élvezhetetlen, a tagolás egyszerűen pocsék, és jó lenne, ha megtanulnád használni a kötőjeleket is a mondatoknál, mikor Csenge és a főszereplő nemtudomki beszélgetnek (ja közben olvasom, hogy Alíz a neve, de annyira kevésszer és érdektelenül van megfogalmazva az egész, hogy már el is felejtettem). Valamint ne használj dőlt betűket, mert egyszerűen zavaró.


A második rész elején kéne egy kis visszatekintés, hogy mi történt az első részben, vagy az első részbe kéne egy kis izgalom, hogy legyen az embernek kedve továbbolvasni. És lenne egy kérdésem: Ki a fene az a Dia? Mert hogy a szövegből nem derül ki, az is biztos. A helyesírási hibákat pedig itt már nem is említem.


Ha neked ez jó, akkor légyszíves csak magadnak írd tovább, mert ez így értékelhetetlen. Ez a saját véleményem, nekem így tetszett, ne sértődj be ezen, hanem kezdd újra vagy gondold át. Ha tényleg jobbat akarsz írni, majd fogsz, de addig még el kell olvasnod pár rosszalló véleményt.


(És ne gyere azzal kérlek szépen, hogy kezdő vagy fiatal vagy, vagy "nem ez az anyanyelved", mert ha magyarul akarsz minőségi sztorit írni, akkor írjál magyarul jól és izgalmasan úgy, hogy ne kelljen ezekkel mentegetőznöd.)

2019. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előttem szólóval.

Nyugodtan írj tovább és gyakorolj sokat. De leginkább olvass rengeteget, hidd el sokat segít! Aztán majd évek múlva posztolj Wattpadra.


Ne add fel, mert jó lenne, ha mondjuk több leírást raknál bele, fordulatokat, jellemzéseket stb. Illetve nagyon zavaró, hogy nem így írod:

- De hiszen eltűnt! - rágta a szája szélét Alíz.


Hanem így:

- De hiszen eltűnt! Rágta a szája szélét Alíz.


A második verzió nem helyes és irritáló is. Helyesírásra figyelj!!!


Hogy valami pozitívat is mondjak, az alapötlet nem rossz, legalább nem az a tipik gimis-szerelmes sztori.

2019. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!