Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Roxfort tanárainak miért...

A Roxfort tanárainak miért nincsenek párkapcsolataik?

Figyelt kérdés

Pitont tudjuk, őt ne is fejtegessük.

Dumbledorenak is van egy viszonylagos múltbéli kapcsolata, bár ez nem indokolja, hogy a további száz évben miért nem volt neki...

Hagridnak ráfoghatjuk, hogy valami alakul.


Na de a többiek? McGalagony? Flitwick? Bimba? Lumpsluck? Madam Hooch? Trelawney? Sinistra? De belevehetjük pl Lochartot is bár őt úgy tudom elképzelni mint aki kicsapongó "szerelmi" életet él, vagy Mordonnak? Utóbbit nem lényeges tanárnak tekinteni, de egy két családmintán kívül - Weasley, Malfoy, a végén Lupin-Tonks - nem igazán mutatkoznak meg kapcsolatok a felnőttek között, inkább csak a felnövekvő fiatalok közt.


Én olyasmire tippelnék az idősebbek körében, hogy annak idején a Voldemort ellen vívott harcban odavesztek és senki nem házasodott újra, bár ezen utalásokat hiányolom a könyvből.



2019. máj. 9. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

McGalagony:

18 éves korában, amikor roxforti ballagása után egy évet a szüleinél töltött, megismert egy mugli férfit, Dougal McGregolt. Egymásba szerettek, és nemsokára Dougal megkérte a kezét, Minerva pedig igent mondott. Azonban mivel nem akarta megszegni a titoktartási törvényt, amivel veszélyeztette volna akkora állását a Minisztériumban, végül másnap visszamondta az eljegyzést, rendes magyarázatot sem adva a férfinak, majd elhagyta a várost. (~ Pottermore-ról)


A többiekről nem tudunk semmit, de miért is tennénk? Egy diák szemszögéből van a könyv, a diákokat meg aztán végképp nem érdekli egy tanár kapcsolati státusza. Az, hogy Harry nem tud a tanárai magánéletéről, nem jelenti, hogy nem is létezik.

2019. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ez a kérdés már bennem is felmerült :D A tanárok elvileg az iskolában laktak.... nem volt családjuk? Egyiküknek sem volt férje/felesége, gyerekeik? Az egész életüket az iskolában élték.

Furcsállom én is....

2019. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a régi tanáraim közül egyiknek sem tudom, volt-e férje vagy felesége, kivéve az ofőt, mert az ő párja jött velünk osztálykirándulásra, meg a föcitanárt, mert ő egy volt diákkal jött össze. Pedig cirka 20 tanár közül nyilván volt többeknek is. A diákokat egyszerűen nem szokta érdekelni.
2019. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De McGalagonynak úgy tudom, lett utána egy férje, aki Roxmortsban lakott. Ő délutánonként a kandallóján keresztül ment le hozzá, reggel meg vissza a suliba. De a férfi meghalt, sok évvel azelőtt, hogy Harryék kezdték volna a sulit.
2019. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Igen, tény, hogy gyerekkönyv minek bele meg kit érdekel, de ha már egyszer beleszőttek olyan szerelmi szálakat mint pl Pitoné volt, akkor szerintem csak említésképp elfért volna benne több is. Egyébként valóban én is úgy emlékszem a tanáraimra, hogy volt akinek tudtam, hogy van férje, gyerekei és a mai napig tudom, hogy volt akkor olyan akinek akkor sem volt és azóta sincs senkije.


Tudom, hogy nem egy létfontosságú dolog ez a Harry Potterben, csak kíváncsi voltam kinek mi a véleménye.

2019. máj. 21. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!