Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasni a Trónok...

Érdemes elolvasni a Trónok harca könyveket?

Figyelt kérdés

Nem biztsos, hogy sikerült eltalálnom a kategóriát :D

szóval. Még sosem néztem egy Trónok harca részt sem és arra gondoltam, hogy nekiállok a könyveknek. Ki, mennyire ajánlja? Vagy inkább hagyjam, a sorozat jobb?



2019. máj. 15. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban elmondható, hogy a könyvek jobbak. Az első négy évadnál ez még annyira nem érződik, mert azok az első három könyvet dolgozzák fel, és viszonylag pontosan, részletesen, elég jól támaszkodva az írott alapanyagra. Az ötödik évad volt nagyjából hivatott bemutatni a negyedik és az ötödik könyvet együtt. Itt már azért elkezd csökkenni a színvonal, illetve a filmes megvalósítás sok helyen eléggé összecsapott lett. A hatodik évadtól a sorozat gyakorlatilag önálló pályára állt, mivel megelőzte teljesen a könyveket. Innentől látványosan és drasztikusan esett (esik folyamatosan) a színvonal sajnos.


Én a sorozatot már rég elengedtem: nem veszem egyáltalán komolyan, és nem tekintem többnek, mint egy sima, rajongók által írt fan fiction, abból is inkább a rosszabb fajta. A könyveket viszont annál jobban szeretem, az egyik kedvenc világom A tűz és jég dala (az egész opus összefoglaló elnevezése ez). Ugyanakkor nem tagadom, hogy 2011 előtt nem hallottam róla, és a sorozat első évadainak hatására kezdtem el olvasni a könyveket. Szóval nem tudom, milyen érzés úgy elkezdeni olvasni a könyveket, hogy a sorozatból nem láttál semmit. Nekem azért segített valószínűleg, hogy a fontosabb helyszíneket, szereplőket már ismertem a képernyőről. Mert amúgy a könyvek bőven ezres nagyságrendű szereplőgárdával dolgoznak, amibe az elején könnyű beleveszni. (Még Martinnak, az írónak is sikerült. A hatodik és a hetedik könyv minden valószínűség szerint azért is jön ennyire lassan, mert túl sok karaktert és történetszálat vezetett be, amit már ő sem bír kezelni egyszerre.)

2019. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon érdemes elolvasni én eddig minden részét elolvastam most vettem meg a lgujabb könyvet (tűz és vér) a sorozat előzményeit dolgozza fel.

A könyv olvasása előtt láttam az első 2 évadot. Az első könyv igazén hasonlit az 1. évadra de ennek ellenére is érdemes elolvasni.

Ha nem láttam volna már az első 2 évadot akkor biztos nem olvasom el a könyvet mert annyi minden lett volna amit nem értek, elsem tudtam volna képzelni milyen is igazából a fal, mi is az a varsafa, rémfarkas meg a rengeteg karakterben elvesztem volna.

Nézd meg az első évadot utána jöhet a könyv.

Ajánlom azt is olvass utána Westeros torténetének a neten, hogy képben legyél alap történelmi dolgokról amire épul, kik voltak az erdő gyermkei a mások az elsők és az andalok, Essosi szabad városok, Targaryenek stb. Találsz sok térképet, magyarázatot melléjük.

2019. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A könyv jobb. De a sorozat is az.

Szerintem érdemes elolvasni először, utána meg a sorozatot ledaràlni.

A könyvek ugye nincsenek befejezve, 2 kötet még hiányzik.

A sorozatnak jövő héten jön ki az utolsó része.

Meg a korábbi évadokban, amikor még a könyv volt a támasz, akkor is voltak eltérések.

Ezért mindenképp azt ajánlom, hogy csak akkor kezdj bele a másikba, ha az egyikkel végeztél. Szóval ne párhuzamosan nézd és olvasd, mert elsőre sok lesz.

Én amúgy elsőre láttam a sorozatot, úgy is nagy élmény a könyv. Mindenképp érdemes ismerni, alapműveltsèg része lassan

2019. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
olvasd! nagyon jók a könyvek! én a sorozatot is szeretem
2019. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenfelekeppen
2019. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!