Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Keleti harcművészetek és fantasy?

Keleti harcművészetek és fantasy?

Figyelt kérdés
Párom fantasy rajongó és már jóideje próbál rábeszélni a műfajra, én eddig egészen más kategóriákban mozogtam. Nem ismerem sem a jó fantasy írókat, sem a jó könyveket. Viszont hallgatván rá adnék egy esélyt mindenképp a dolognak, ellenben egyelőre nem sok minden keltette fel az érdeklődésem. Arra jutottam, hogy mivel az utóbbi időben nagyon megszerettem a keleti kultúrát és a harcművészeteket, szívesen kezdeném egy olyan regénnyel, ami ilyen környezetben játszódik. Szívem szerint női főszereplős (hogy jobban azonosulnak), szamurájos fantasyt olvasnék, már ha van ilyen, de hát pont ezért írok ide, hátha van. Ti biztos jobban képben vagytok, tehát mindenféle ajánlást elfogadok.

2019. jún. 20. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

(Ebben a témában egy animációs sorozat a legnagyobb alkotás. Avatar: Az utolsó léghajlító/Avatar: Aang legendája (ugyanaz a show, alternatív cím) nagyon-nagyon érdemes megnézni, főleg ha tényleg érdekelnek a harcművészetek. A sorozat világában ún. hajlítók/idomárok vannak, akik egy-egyet a természeti elemek közül irányítani képesek, az alkotók pedig gyönyörűen emeltek át elemeket a keleti és inuit kultúrákból, illetve mesterien felhasználtak különböző harcművészeteket, hogy hihetővé tegyek a világot.

A vízhajlítás alapja a tai chi chuan, a tűzhajlításé északi shaolin kung fu, a földhajlításé Hung Ga kung fu, a léghajlításé pedig baguazhang.)


Egyet sikerült találnom viszont! Jay Kristoff: Stormdancer - Vihartáncos. Olvasni viszont nem olvastam, úgyhogy véleményt nem tudok mondani róla.

2019. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az "egyet sikerült találnom viszont" előttről kimaradt egy "nem ismerek ilyen regényt" :)
2019. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, az általad említett sorozatot ismerem és nagyon-nagyon szeretem is, de azért meghoztad a kedvem az újranézéshez. Szégyellve megjegyzem, nem is tudtam melyik elemhez melyik harcművészeti ág kapcsolódik. És a könyvajánlót is köszönöm, rákeresek mindenképp :)
2019. jún. 20. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Raymond E. Feist, Janny Wurts: A ​birodalom leánya

2. Raymond E. Feist, Janny Wurts: A ​birodalom szolgálója I-II.

3. Raymond E. Feist, Janny Wurts: A ​birodalom úrnője I-II.


1. Stephen D. Sullivan: Skorpió

2. A. L. Lassieur: Unikornis

3. Ree Soesbee: Daru

4. Stephen D. Sullivan: Főnix

5. Stan Brown: Rák

6. Ree Soesbee: Sárkány

7. Stephen D. Sullivan: Oroszlán



1. Lian Hearn: A fülemülepadló

2. Lian Hearn: Fűpárna

3. Lian Hearn: Ragyog a Hold

4. Lian Hearn: Rikolt a kócsag

2019. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jay Krisstoff Vihartáncos-a

[link]

2019. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm szépen! Azt hittem nem nagyon lesz ilyenből mit olvasnom, örülök, hogy tévedtem :)
2019. jún. 20. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

R. F. Kuang: The poppy war

Ken Liu: The grace of kings

2019. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Logaan válasza:

Az Öt Gyűrű Legendája sorozat:

1. Stephen D. Sullivan: Skorpió

2. A. L. Lassieur: Unikornis

3. Ree Soesbee: Daru

4. Stephen D. Sullivan: Főnix

5. Stan Brown: Rák

6. Ree Soesbee: Sárkány

7. Stephen D. Sullivan: Oroszlán

2023. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!