Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok olyan spanyol írókat,...

Írnátok olyan spanyol írókat, akiktől olvastatok könyvet, és tetszett?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 16:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Garcia Marquez, bármelyik könyvét melegen ajánlom, illetve talán paulo coelho is spanyol, amennyiben lány vagy az mégjobban be fog jönni!
2010. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Carlos Ruiz Zafón - A szél árnyéka

Állítólag Servantes Don Quijote-ja után ez a második legolvasotabb spanyol író által írt könyv a világon.

2010. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gabriel García Marquez: Száz év magány . Ez volt az első amit spanyol írótól olvastam.

Viszont olvastam Carlos Ruiz Zafón - A szél árnyéka című könyvét is. Annyira tetszett, hogy már legalább 10x újraolvastam, sosem tudom megunni.

2010. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Paulo Coelho-Veronika meg akar halni

irtózatosan jó könyv...Én imádtam,egész egyszerűen fantasztikus..Le is töltöttem,ha gondolod,elküldhetem

2010. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem kötözködés miatt, de ha valamiért fontos hogy az író spanyol legyen, akkor érdemes tudni, hogy


Paulo Coelho - brazil

Gabriel García Márquez - kolumbiai nemzetiségű

2010. júl. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én sem akarok kötözködni, de attól függ hogy a kérdés feltevője hogyan gondolta. Lehet, hogy ő olyan írókra gondolt aki spanyol nyelven írnak, és nem konkrétan Spanyolország-i írókra.
2010. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hmmm pontosan azért írtam, hogy "ha valamiért fontos hogy az író spanyol legyen" akkor vegye figyelembe...
2010. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
És amúgy Brazíliában portugálul beszélnek, szóval Paolo Coelho portugálul ír.
2010. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Miért baj, ha valaki a helyére teszi a dolgokat? Engem is meglepett, hogy Marquez mióta spanyol író.
2010. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Egyébként az én hibám..., nem írtam ki egyértelműen, hogy mire gondolok a spanyol író alatt. Igazából nem annyira fontos hogy spanyol nemzetiségű legyen, csak a nyelve legyen spanyol.

2010. júl. 22. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!