Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Pán Péter valóban egy szadista...

Pán Péter valóban egy szadista gyilkos? (J. M. Barrie eredeti regényéből)

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban szerettem a mesét. Viszont nemrég találkoztam egy teóriával, ami azt állítja, hogy Pán Péter az igazi gonosz, Hook kapitány pedig valójában jófiú:

[link]


Amikor elolvastam, először csak azt hittem hogy valaki nagyon unatkozhat ha ilyen hülyeségeket tud kitalálni.


Aztán tovább olvasgattam, és kiderült hogy J.M. Barrie regényét utólag cenzúrázták, és olyan dolgokat vágtak ki belőle, amik miatt a "kedves tündérmese" elég durva és nyomasztó "pszicho thrillerré" válik.


Itt egy idézet:

“The boys on the island vary, of course, in numbers, according as they get killed and so on; and when they seem to be growing up, which is against the rules, Peter thins them out; but at this time there were six of them, counting the twins as two. Let us pretend to lie here among the sugar-cane and watch them as they steal by in single file, each with his hand on his dagger.”


― J.M. Barrie, Peter Pan and Wendy


Ezek szerint:


"Pán Péter eredetileg borzasztó gonosz, a mese pedig nem másról szól, minthogy foglyul tartja a gyerekeket. Manipulálja és irányítja őket, miközben mind istenítik őt. Wendy nem mer felszólalni ellene, mert hűséges feleség, és a saját véleménye nem számít, csak Páné.


Pán gyakran unatkozik, és ezért mindenféle játékot talál ki, sőt, olyat is, ami arról szól, hogy vágjuk el a másik torkát. Olyan szadista, hogy azon nevet, ahogy a Darling fiúk majdnem meghalnak, és Sohaországban senki nem nő fel, de nem azért, mert megáll az idő, hanem mert Pán megöli őket.


Forrás: kisalföld.hu"


Akit hozzám hasonlóan foglalkoztat ez a téma és már mondjuk mélyebben is beleásta magát, az esetleg meg tudja magyarázni, hogy az író tulajdonképp mit akart kifejezni ezzel a pszicho thriller regénnyel és hogyan vált idővel a gyereket elraboló, hidegvérű pszichopata gyilkosból a mára már közismert hallhatatlan mesehős? (Az eredeti Pán Péterhez viszonyítva Hook kapitány valóban egy "igazi jófiú".)


2019. júl. 1. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:
81%
Van egy olyan sztori, hogy az író bátyja meghalt 14 éves korában amikor ő talán 6 éves volt. Ezért vele akarták helyettesíteni, és a bátyja életét élte a sajátja helyett, igenám, de 14 éves korában megállt a fejlődése és úgymaradt. Valami ilyesmiről olvastam az Örökölt sors c. könyvben, amit Orvos-Tóth Noémi írt, a helyettesítő gyerekek c. fejezetében azthiszem.
2019. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!