Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Ariana Grande hangja, tényleg...

Ariana Grande hangja, tényleg romlott?

Figyelt kérdés

Meg úgy az egész színpadi előadás nagyon más, mint mondjuk 2015-ben. Nem tudom eldönteni igazából, hogy csak más a stílus vagy romlott is a hangja. Mostmár szinte csak vokálozik, ha meg énekel, akkor olyan hangos mellette a zene, hogy sokszor alig lehet kivenni a hangját. Mitől lehet ez? Aztán lehet én látom/hallom rosszul!

2015:

[link]

[link]


2019:

[link]

[link]


Nekem olyan más.



2020. márc. 3. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Miért, volt neki egyáltalán hangja? Masszív autotune-mestermunka az egész csaj, borzalmasan irritáló és természetellenes a hangja. Semmi köze nincs a tehetséges énekhanghoz. A mai mainstream énekesnők közül egyedül lady Gaga az akinek tényleg kiemelkedően jó hangja van, a többi mind vicc, Ariana Grande meg még a viccek közt is vicc. Britney Spearsnek is természetes hozzá képest a hangja.
2020. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én egy ideje figyelemmel kísérem Arianat és szerintem a hangja nem hogy romlott, de bizonyos szintig fejlődött is. Persze mindig lehet egy két olyan videót találni ami ellentmond ennek, de például a Grammys fellépése azért mindent visz. A koncertek mindig másak, ott az előadó ugye rohangál, elfárad, a tizedik dalt énekli, talán ezért tűnhet úgy hogy gyengébb a produkció. Plusz az sem mindegy honnan vették fel, mert a közvetlenül a színpad előtt készült SWT videók egészen mást mutatnak, mint amiket belinkeltél. Viszont bárhogy is legyen, még mindig szuper jól tud énekelni és szerintem ez a lényeg:)
2020. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Azért volt/van neki hangja bőven!

#2 Igaz, de úgy 3 éve sokkal magasabb hangja volt. Imádom a koncertjeit, amin a Problem meg a Focus dalait adta elő, végig énekelte és valami szuper volt (pedig azért ott is táncolt bőven) nekem az jobban tetszett. A cicafüles korszakában volt a legjobb minden szempontból (külső, ének, koncertek, stílus stb) ami most van az valahogy idegen vagy nem is tudom....

2020. márc. 3. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoprán a hangja, de próbálja erőltetni ezt az alt vonalat, ami nagyon nem tesz jót a hangjának.
2020. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont ellenkezőleg, mintha átment volna mezoba (alt sosem lesz) és most a szopránt akarná nagyon erőltetni!
2020. márc. 4. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem változott, csak mostanában nem ereszti ki gyakran a hangját. Viszont a támogatott/támasztott hangterjedelme romlott. Régen C5-t és Eb5-t is tudott támogatni/támasztani, mostmár csak B4-ig. Az 1# válaszolónak üzenném, hogy ne írj olyan témáról, amihez nem értesz (mint az éneklés), mert magadból csinálsz hülyét. :) A szubjektív véleményed nem tükrözi feltétlenül az igazságot.
2020. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Erről beszélek és a kérdés is ez volt, köszönöm!
2020. márc. 5. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Kétség nem fér hozzá.

Igen... Bizony, így jár az, akinek még a mutálása előtt berakják a hangját egy nem éppen előnyös irányba, hiszen ebben a periódusban olyan dalokat énekeltettek vele, amiknek jóval később kellett volna palettára kerülni a részéről. Korán kezdték el nyúzni, feleslegesen igazgatni a hangját még jóval az érési folyamatok előtt, - és ez talán egy laikus számára nem mond semmit, de ezzel fatális technikai akadályokat tesznek tehetséges emberek elé.

Úgy gondolom, hangilag 2014-2015 között élte a fénykorát. Ekkor még képes volt (igaz, gyakran brutális erőlködéssel) olyan hangokat kipréselni magából, amivel sikeresen elnyírta a hangját, ma már nem tudja ez a teljesítményt nyújtani. Elég meghallgatni a mostani beszédhangját, - már nem is úgy zárnak a hangszalagjai, mint régen, - amik igen... egy darabig tűrnek, de utána váratlanul képesek borzasztó állapotba kerülni a szakszerűtlen hangképzés eredményeként.

Már korántsem olyan fényes csengésű a hangja, mint 4-5 évvel ezelőtt.

Magas hangoknál fojt, iszonyatosan feszít, - se borda, se szájpad, se normál gégeállás... tényleg semmit nem valósít meg. Habár magas hangfaj, képtelen normál, teljes technikát alkalmazni ebben a tartományban, - befojtja az egészet hátra, szó szerint “vinnyog”, ami a legkevésbé sem tesz jót a hangszalagoknak.

Ha megfigyeljük, a legújabb kiadott dalai nem túl nagy ambitusúak. Sőt, a régebbieket mind letranszponálva énekli az utóbbi időben.

2020. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

+ Ez a hangi teljesítménybeli változat az arculatváltásában is meglátszik. Nyilván a menedzserének és az egész csapatának az a célja, hogy ez külső szemmel ne tűnjön fel, ne essen el a publikálás lehetőségétől.

Míg a régi dalai kifejezetten dívás hangvételű voltak megfűszerezve egy kis cukiskodással, az utóbbi időben megjelenés, klipek, öltözködés szempontjából átváltott erre a “Nicki Minaj light verziója lookra”, ami szerintem nagyon rosszul áll neki, de az új kisebb hangterjedelmű, és primitívebb szókincsű zenéihez ez a készítők szerint is jobban passzol, mint egy cukiskodó, tüllszoknyás kislány.

2020. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*változat
2020. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!