Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Avril Lavigne nevét hogyan...

Avril Lavigne nevét hogyan kell helyesen kiejteni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Évril Lávin
2020. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Külföldi videókban általában evril levinnek ejtik, én régen a rádióban évril levinynek hallottam. :) Amúgy francia eredetű a neve, és akkor ávril lávinynek kéne mondani. Úgyhogy szerintem teljesen mindegy hogy hogyan ejted. :)
2020. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én saját magam Évril Levin -nek szoktam. :)
2020. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*kicsit off, de volt egy tanárom , aki Spielberg nevét nem Szpilbergnek ejtette, hanem Spilbergnek, és mondta is, hogy miért, azért, mert ez a név német eredetű, és akkor, hogy engedjük meg neki, hogy ő Spilbergnek ejtse. :) És megengedtük neki. :):)
2020. ápr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

ajánlom ezt az oldalt, anyanyelvűek mondják fel szavakat, neveket, kifejezéseket.

[link]

2020. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én úgy mondom, ahogy le van írva. no nem mintha gyakran emlegetném.
2020. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én minden névnél azt tartom szem előtt,hogy az adott illető milyen országból származik,azon kívül nem érdekel,hogy hogy van írva a neve és hogy hogy ejtenék mondjuk angolul én akkor is saját nyelvén ejteném,megtisztelve...érdekes egyébként ,hogy nagy általánosságban a külföldi kommentátorok és akár műsorvezetők is,főleg angol nyelvterületen tojnak bele ,hogy valóságban hogy is kéne kiejteni.Így lett annak idején például F1-ben Barrichello brazil Bárrikelló neve olaszosan Bárricselló,hol ott angol kommentálta..vagy mai napig mindenki Michael Schumachert Májkül Shumákörnek ejtik az eredeti Miháel Shumákher helyett.Egyébként olykor hasznos lehet,vagy tán mindig a Google fordító szövegolvasója ,amit a megadott személy származási országát kiválasztva nevét jó eséllyel helyesen olvastathatjuk fel. Angolul Ávril Lávin-nak mondja,viszont mivel canada-i is így a francia Ávril Láviny is helytálló.
2020. ápr. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok

Azt elfelejtettem írni,hogy természetesen vannak olyan nyelvek,ahol a kiejtés mint olyan könnyebbítve van,mint például orosz nevek,vagy például a portugálok ,csak hogy néhányat említsek ,esetleg brazil.Például egy Ronaldinho elég hülyén hangzana így kiolvasva ,viszont Honaldzsinyú még meredekebb lenne,tehát azért vannak kivételek.

2020. ápr. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Victor C. válasza:
100%

Ávril Laviny. Az 'Á' nem olyan nyitott mint a magyarban, valahol az a és á között ,de az a-hoz közelebb, mint az á-hoz.... A név francia (francia kanadai).

A "gne" betűzést "ny"-nek kell ejteni.

Az Avril-ban a hangsúly a második szótagon, a 'vril'-en van, illetve az i betűn. A-vrííl...

A Lavigne-n a is a hangsúly nem elől van, hanem a 'vigne'-n. A 'La' rövid, hangsúlytalan.

2020. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Évril Levigen

Úgy ki se próbáld ejteni, hogy Ávril meg Levin mert azt kifejezetten mondta, hogy utálja ha így ejtik a nevét.

2020. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!