Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek ki a világ legnagy...

Szerintetek ki a világ legnagyobb és legjobb énekese, Michael Jackson vagy Madonna?

Figyelt kérdés
És mi a miért
2020. máj. 2. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Miért kettejük közül kéne kikerülnie a világ legnagyobb és legjobb énekesének?

Most arról nem is beszélve hogy eleve teljesen szubjektív, ki mit tart jónak...

2020. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert én most csak Kettejük között kérdem.
2020. máj. 2. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Akkor egyik sem.
2020. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Freddie Mercury. Ha a fenti 2 közül kell választani, akkor Madonna.
2020. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
40%

Kedves kérdező ne haragudj de a kérdésen röhögnöm kell.Madonna kiváló énekesnő de Michael jackson-hoz kevés


Michael Jackson egy este alatt 8 Grammy-díjat vitt haza



A Díjak listája [link]


1979. augusztus 10.: Michael Jackson kiadatja ötödik szóló stúdióalbumát Off the Wall címen; ez az első albuma, amelyen Quincy Jonesszal működött együtt. Jackson vált az első szólóművésszé, akinek sikerült ugyanazon albumról négy különböző dalt is eljutatnia a top 10-be a Billboard Hot 100-on. Az album órási kereskedelmi sikert aratott; 2014-ben elérte a 8-szoros platinalemezt az Egyesült Államokban, és világszerte több mint 20 millió példány kelt el belőle, felkerülve így a legtöbb példányszámban eladott albumok listájára a világon


1980-as évek


– 1982. november 30.: Kiadatja 6. stúdióalbumát Thriller néven. Egy éven belül a Thriller a legtöbbet eladott albummá vált a világon, és mai napig őrzi ezt a címét, több mint 104 millió eladott példányszámával világszerte. A Thriller segített áttörni Michaelnek a faji korlátokat azzal, hogy folyamatosan az MTV-n szerepelt; ő vált az elsővé, aki sikeresen használta a videoklipeket mint reklámeszközt, és találkozott az akkori elnökkel, Ronald Reagennel a Fehér Házban.



1983. március 25.: Michael Jackson Motown 25: Yesterday, Today and Forever történelmi előadása, ahol először adta elő a Billie Jean koreográfiáját élőben. Később jelölve is lett Emmy-díjra „Legjobb egyedi előadás szórakoztató vagy zenei műsorban” kategóriában; körülbeül 47 millióan ültek a tévé elé, hogy megnézhessék a különböző Motown-előadásokat, köztük Michaelt és testvéreit.


1983: Négy díjat nyer a Black Gold Music díjátadón, közöttük a „Legjobb videoelőadás” a Beat Itért. A Billboard Movie Díjátadón a Beat It elnyer még két díjat, egyet az „Összességében a legjobb videó” és még egyet a „Legjobb koreográfiáért”.

– A Rolling Stone magazin „Kritikusok választása” és „Olvasók választása” rovata szerint a Beat It megérdemelten a „Az év videója” a Rolling Stone Díjátadón.


– 1984. január 16.: A 11. Éves Amerikai Zenei Díjátadón Michael egy sor díjat zsebel be, köztük a „Kedvenc popvideó” és a „Kedvenc soul-/R&B-videó” díjakat a Beat Itért.


– 1984. február 28.: A 26. Grammy-díj-átadón Michael Jackson megnyeri a „Legjobb felvétel gyerekeknek” díjat az E. T. a Földönkívüli című film alámondásáért. Szintén megnyeri a „Legjobb férfi rockvokál előadásért” és az "Év felvételé”-t a Beat Itért. Összesen 8 Grammyt zsebelt be egy este alatt, így bekerült a Rekordok Könyvébe is, amit azóta sem döntött meg senki.


1984: Michael Jackson az első, aki megkapja a „Neil Bogart Emlékdíj”-at Bobby Poe által.

– május 14.: Egy Fehér Házban tartott ünnepségben az elnöktől, Ronald Reagentől Elnöki Humanitárius Díjban részesül humanitárius tevékenységeiért, elismervén, hogy Michael mellette állt a „Nemzeti Kampány a Fiatalok Ittas Vezetése Ellen” elnevezésű kampányban. A reklám mottója: „Az ittas vezetés barátságokat ölhet.”


1986. január 27.: A 13. Éves Zenei Díjátadón az „Az év dala” díjat a We Are The World dal nyerte, és egy amerikai zenész, színész és aktivista, Harry Belafonte vette át.

– február 25.: A 28. Grammy-díj-átadón Michael Jackson és Lionel Richie dalírók elnyerik a „Az év legjobb dala” díjat a We Are The Worldért, amit a USA for Africa projektnek írtak 1985-ben. Az év felvételének is megszavazták, amit a producer Quincy Jones vett át, csatlakozva hozzá Jackson, Lionel Richie, Stevie Wonder és Dionne Warwick. További elismerések We Are The Worldnek: „Legjobb popelőadás duótól vagy csapattól” és „Legjobb rövid videó”.


– 1986: az Emberek Választása díjátadón a We Are The World elnyerte „Az év kedvenc új dala” díjat, amelyet Kenny Rogers countryénekes vett át.


– 1987. augusztus 31.: Michael Jackson kiadatja 7. stúdióalbumát Bad néven. 2012-ben világszerte több mint 45 millió eladott példányszámával 9-szeres platinalemez, és szerepel a 30 legtöbb példányban eladott album között. Ez az album volt az első és egyetlen azon mindössze két album közül, amelyekről 5 egymást követő kislemeznek sikerült elérnie az 1. helyet a Billboard Top 100-on.


Az 1988-as NAACP Image díjátadón elnyeri a „Leonard Carter Humanitárius-díj”-at a jótékonysági tevékenységeiért, ahogy a „Legjobb férfi előadó” díjat is.


– 1988 januárja: Elismervén Michael munkásságát, a Gyermeksegély USA jótékonysági szervezet létrehozza a „Michael Jackson Nemzetközi Intézmény a Gyermekbántalmazás Ellen” elnevezésű szervezetet.

– március 2.: Michael szólóban ad elő először a 30. Grammy-díj-átadón. Vitathatatlanul az egyik legjobb előadás a Grammy történelmében – a The Way You Make Me Feel és a Man In The Mirrort című dalokat énekelte el.



– július 20.: Michael Jacksont megajándékozzák egy karddal Londonban, hogy megemlékezzenek a Bad Turnéról. Délután a tiszteletére ünnepséget tartanak, hogy fellép a Wembley Stadionban. Michael az első közszemély, aki belépett London történelmi Guildhall’s Királyi Bejáratán; ez egyedi kiváltság, amely a királynő személyes jóváhagyását igényelte.


– július 22.: Disney-karakterek – Miki Egér és Donald Kacsa – megajándékozták egy egyedien vésett jégkorcsolyapárral.


A Billboard magazin ebben az évben Michaelt az év 3. legsikeresebb dalírójának nevezi.


– 1989. január 30.: A 3. Soul Train Zenei Díj átadóján Dame Elizabeth Taylor és Eddie Murphy színész-komikus Michael Jacksont megjutalmazzák az első Éves Örökség-díjjal a karrierje eredményeiért, valamint a Sammy Davis Jr. Díjjal az Év előadójáért. Továbbá ez alkalommal Michaelt először illetik becslésem szerint az igazi pop, rock és soul királya szavakkal, amelyek Elizabeth Taylor szájából hangzottak el. A következő nyitóbeszédet is ő mondta barátjáról: Szeretnék pár szót szólni egy csodálatos emberi lényről, aki egyben a legkedvesebb barátom is. Imádnám Michael Jacksont, akár a világ legnagyobb, leghatalmasabb csillaga lenne, akár nem. De úgy esett, hogy ő a leghatalmasabb és talán a legtehetségesebb zenész, akit a világ valaha megismert. Ami Michaelt még egyedibbé teszi, az talán az a tény, hogy minden sikere és díja ellenére érzékenysége és aggodalma mások jólétéért vagy nagyvonalú gondoskodása és szeretete családja, barátai és rajongói felé, és különösképpen a világ összes gyermekéért, nem csökkent. Michael Jackson valóban nemzetközi kedvenc minden korosztályban, lenyűgöző erő és energia, művészet a zenében, vízválasztó a gyártás minőségében és elöljáró a legmagasabb színvonalért a szórakoztatóiparban. Mi egy zseni? Mi egy élő legenda? Mi egy megasztár? Michael Jackson, csak ennyi. És amikor már azt hiszed, megismerted, még többet ad neked.


– 1989 januárja: Elnyeri a "Nemzeti Városi Koalíció Művésze/ Az Év Humanitáriánusa" díjat a "Mondj Igent Egy Fiatal Jövőjére" program keretében.


– febuár 22.: A 31. Grammy-díj-átadón Michael Jackson elnyeri az „Év legjobb lemeze” díjat a Man In The Mirrorért.


– március: Átveszi a „Fekete Rádió Exkluzív Humanitárius Díjá”-t jótékonysági és humanitárius munkássága miatt.


– április 12.: Michael Jackson elnyeri a „Legjobb R&B-/Urban kortárs zenei videó” díjat, és a Legjobb R&B-kislemezt a Man In The Mirrorért a 3. Éves Soul Train zenei díjátadón


– április 14.: A legelső Világzenei Díjátadón elnyeri a „Philips Hall Of Fame Díj”-at „Egy különleges eredményért videóban” kategóriában. Szintén elnyeri a Világzenei Videó Díjátadó „Első számú videó a világon” díját a Dirty Dianáért.


– szeptember 22.: A 8. Washington Legjobb Híressége Divatshow-n felajánlják neki a „Washington Legjobbja – 1989-es Humanitárius Díj”-at.


Ebben az évben a Forbes Magazin köszönti a Gardner Street Általános Iskolát a Los Angeles-i Hollywoodban a „Leghíresebb növendék”-díjjal; abban az évben, amikor Michael Jackson kijárta a 6.-at, az ő tiszteletére nevezik el a Michael Jackson Előadótermet. Az eseményen ő maga is részt vesz, és beszédet mond. Cserébe Michael állja az iskola zenetanárának a fizetését, továbbá alíárását otthagyja a 8-as szoba falán, a régi 6-os termében.



90-es évek

– 1990. feburár 3.: Michael Jacksonnak felajánlják a „Példakép-díj”-at Japánból. Műhöldon keresztül fogadja el.


– február 21.: Michael Jackson "jó vs rossz" sci-fi filmje, a Moonwalker, megnyeri a „Legjobb hosszú zenei klip” díjat a 32. Grammy-díjátadón.


– április 5.: Egy ünnepély alkalmával a Fehér Házban elnyeri az „Évtized Előadója” címet, továbbá emberbaráti cselekedeteiért George Bush Sr. átadja neki a „Fénysugár Nagykövet” díjat többéves humanitárius erőfeszíteseiért. Michael az egyetlen, aki megkapta ezt a díjat.


– július: 45 súlyosan beteg gyermeket hív meg otthonába, Neverlandbe az „Álom Utca” projekt keretében, tiszteletbeli tagjává választják a 28. utcai Y. M. C. A.-nek (Young Men’s Christian Association – Fiatal Férfiak Keresztény Egyesülete). Az Y. M. C. A. mindenki előtt nyitva áll, vallási hovatartozástól, társadalmi osztálytól, kortól vagy nemtől függetlenül.


A 4. Éves Soul Train Zenei Díjátadón megnyeri az „Év humanitáriusa” díjat.


– május 8.: A Broadcasting Music Inc. megtiszteli az énekest az első BMI Michael Jackson-díjjal humanitárius tetteiért, ahogy dalszerzéséért és énekesi képességeiért. Ez volt az első alkalom, hogy a BMI a díját egy olyan személy után nevezte el, aki nem a cég igazgatója.


– október 23.: Michael Jacksont és Sir Elton Johnt kitüntetik az első Ryan White-díjjal a kiemelkedő teljesítményükért az AIDS betegség ellen.


1991-ben az Ebony magazin Michael Jacksont besorolja egy, a 20. század legfontosabb fekete emberei közé egy 100-as listán.


Az 1991-es MTV Videó Zenei Díjátadón bejelentik, hogy a „Videóban Újító Művész” díjat átnevezték a „Michael Jackson Videóban Újító Művész” díjjá. E díjat úgy is ismerik, mint „egy életút teljesítménye”, és olyan zenészeknek ítélik meg, akik mély nyomot hagytak az MTV-kultúrában. Michael a Moonwalkerért nyerte el ezt a díjat 1988-ban, amiért megváltoztatta a videoklipek értékét – pusztán reklámeszközökből tartalmas művészeti alkotásokká.


– november 26.: Michael Jackson kiadatja 8. stúdióalbumát Dangerous címen. Több mint 45 millió eladott példányszámával bekerült a legnagyobb példányszámban eladott albumok közé. Az album számai közül négy a top 10-ben és egy az 1. helyen végezte a Billboard Hot 100-on.



1992 feburárja: az egyik afrikai útján Michael Jacksont megkoronázzák Elefántcsontparton.


– március 5.: Felajánlja neki az „Egy életút Teljesítményei” díjat a Nemzeti Egyesület.


A dal Give In To Me próbái során, az MTV vezérigazgatója, Tom Freston köszönti Michaelt egy 180 centiméter magas, Kábel Zenei Díjjal, ami egy asztronauta szobor.


– május 1.: Újabb „Fénysugárdíj”-at kap Mr. George Bushtól a Fehér Házban, korábbi, a hátrányos helyzetű gyerekekért tett erőfeszítéseiért.


A 3. Billboard Zenei Díj átadásán három díjat nyert a Black Or White-ért és a Dangerous albumért. Neverlandi otthonából vette át a díjakat. A Black Or White-ért továbbá nyer egy „Év videója” díjat is a Los Angeles-i Zenei Díjátadón.


– december 10.: Japán amerikai nagykövetségén a Pepsi megajándékozza egy 100.000 dolláros csekkel a „Gyógyítsd Meg a Világot Alapítvány”-ához.


– január 25.: Elnyeri az első „Nemzetközi Művész” díjat a 20. Amerikai Zenei Díjátadón, ahol Eddie Murphy konferálja fel előre felvett felvételről. Az eseményen szintén megnyeri a „Kedvenc Soul-/R&B-kislemezt” a Remember The Time-ért, valamint a „Kedvenc pop-/rockalbum” díjat a Dangerousért, amire úgy reagált: Tényleg nem számítottam rá, hogy nyerek.


– január 26.: Elfogad egy csekket 100 000 dollár értékben a Nemzeti Labdarúgóligától, és még egy 500 000 dollár értékű csekket a BEST Alapítványtól a Gyógyítsd Meg a Világot Alapítványa részére.


– január 31.: Szerepel a Super Bowl XXVII félidős műsorában, televíziós rekordnézettséget döntve több mint 133 millió nézővel világszerte. A mai napig ezt tartják a legjobb félidős előadásnak.


február 24.: A 35. Grammy-díj-átadón Michael Jackson megnyeri a „Legjobb férfivokál-előadás” kategóriát a Black Or White-ért, ahogyan a „Legjobb R&B-dal” díját is a Jamért.


– március: A Szabadítsátok ki Willyt című film Genesis-díjat nyer az „Év legjobb mozgóképe” kategóriában, melynek főcímdalát Michael írta Will You Be There címen. A Genesis-díjat olyan projekteknek ajándékozzák, amelyek az állatok védelmével foglalkoznak.



május 19.: A Guinness Rekordok Könyve átadja az első „Egy életút eredményei” díjat. E díj elismerésül járt megannyi világrekordjáért: A történelemben legtöbbet eladott album: Thriller; a legnagyobb koncert (4 koncerten 500 000-es nézőközönséggel a London Wembley Stadiumában); a legnagyobb szerződés a show-biznisz történelmében (Sony, 1991); a legnagyobb tévés közönség előtti előadás (133,4 millió, az 1993-as Superbowl félidős műsorában).


A Szabadítsátok ki Willy-t! betétdala, a Will You Be There, amit Michael énekelt fel, díjat kap a 94-es MTV Movie Awardson.


– 1995. június 16.: Michael Jackson kiadatja a 9. stúdióalbumát HIStory címen. Az első lemez 1979-es slágereket tartalmazott, a második 15 teljesen új dalt, amelyek azóta szintén klasszikusokká váltak. Öt Grammy-díjra jelölték az albumot, és 1996 végére elérte a hatszoros platinalemezt.


november 21.: Részesül a „Évezred Popművészete – Bambi-díj”-ban, amelyet újítóknak és kimagasló kreativitással rendelkezőknek ítélnek meg. Az esemény a németországi Estrel Convention Centerben zajlik. Itt debütált először a What More Can I Give videoklipje.

2020. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
84%
Érdemes lenne végig nézni ezt a blogot [link]
2020. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Madonna nem a hangja miatt tart itt ahol most.

Ő egy nagyon nagy karizmával rendelkező roppant okos,és elszánt nő volt mindig.

Fiatalkorában párosult hozzá egy bombasztikus test is ,és mindig megtalálta azokat a nagy embereket akik őt egy s más dolog miatt előreléptették.

Ahogy teltek az idők és híres lett szerepet kapott énekekben és ezért híres.

A dalai mind ki vannak korrigálva programokkal, de ez mindenkiről elmondható.

Most 58 évesen úgy néz ki mint egy 80 éves takarítónő .

A genetikát nem lehet felülírni.

2020. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Madonna egy ribi.

Michael Jackson tehetséges volt, jobb hangja volt sokkal.

2020. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Madonna
2020. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Michael jackson
2020. júl. 8. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!