Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mitől változott meg Gabriela...

Mitől változott meg Gabriela Spanic külseje, de ezen kívül a hangja is miért olyan kellemetlen?

Figyelt kérdés

Régebben mikor néztem a sorozatot, elbűvölt nőként is a szépsége, a nőiessége, bája. Most olvastam róla apai ágon horvát. Talán innen a szépsége, hallottam a horvát lányok nagyon szépek és különlegesek. :)


Le is döbbentem azon, mikor megláttam véletlen cikkekben hogy néz ki manapság, de már pár évvel ezelőtt a táncos show előtt.


Gondolom a sok plasztika miatt, na de vannak idősebb hírességek akik plasztikáztatnak, rajtuk valahogy mégse olyan látványos.....Pl. Sandra Bullock, Jennifer Aniston. Nincs eltorzulva az arcuk.


Most pedig jött a táncos show, csak képeket láttam neten, videót róla nem eddig.


Olvasgattam cikkeket, és valaki kommentben írta az egyik cikk alá, hogy szerinte olyan a hangja mint egy transzinak.


Mi van?? :-O Gondoltam, lehetséges a nőies, bájos arcocskája mellett kissé férfias, mély hangja van? Előfordulhat.


Aztán láttam egy videót, ahol a táncpartnérel egy reggeli műsorban szerepelnek, és Gaby magyarul próbál beszélni. Elnézést, hogy ezt kell mondanom, de szörnyű volt. Nem is az akcentus, maga a hangszíne tényleg. Nem is az hogy férfias, hanem olyan ''öreges''. Kiöregedett transzvesztita. :-(

És én nem a transzneműeket akarom ezzel bántani.


Annyira nem illik hozzá a saját hangja, arra is gondoltam ennyire megszoktam volna anno a magyar hangjával? Orosz Anna hangja jobban illett hozzá mint a sajátja.


Azon is gondolkodtam, hogy vajon mindig ilyen hangja volt? 25 évesen is, mikor játszotta Paulát és Paulinát?


Néztem eredeti spanyol nyelvű felvételt, lehet az én hallásommal van probléma, de nem ennyire mély vagy férfias, vagy kellemetlen. Ilyen átlagos női hang, meg nem ismerném hogy a Gaby hangja.


Mutatok linkeket, hogy érzékeltessem, miről beszélek.


A reggeli műsorban a táncpartnerével:


https://www.youtube.com/watch?v=ElklSVPcios&feature=youtu.be


Több mint 20 évvel ezelőtti eredeti spanyol nyelvű felvétel a Paula és Paulinából:


https://www.youtube.com/watch?v=jMRYjETGdP8


(Nem muszáj végig nézni, elég beletekerni és kicsit hallgatni, mennyivel másabb a hangja).


Azt értem, az arca megváltozott, 47 éves és túlzásba vitte plasztikát, irreális is lenne elvárni egy ennyi idős nőtől, hogy úgy nézzen ki mint 25 éves korában....De mi az oka annak, hogy a hangja is ennyire megváltozott?


Az anyukám pl. aki 65 éves, a hangja pontosan ugyanolyan mint régen, semmit nem változott, bármikor felismerem élőben, telefonban.


(Egyébként egyáltalán nem irigykedem se a vagyonára, se a sikereire, szépségére, nagyon-nagyon szép nő volt, most se néz ki olyan rosszul a korához képest, habár kissé szét van plasztikázva. Emberileg a felvételen szimptaikus, kedves nőnek tűnik).


(Tudom vannak ennél nagyobb gondok is az életben, kíváncsiságból kérdezem).



2020. dec. 20. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A több évtizedes intenzív dohányzás miatt olyan kellemetlen a hangja.
2020. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam hogy dohányzik. :-O
2020. dec. 20. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jellemző lehet a Közép-Dél Amerikai nőkre, mert Sofia Vergaranak is hasonló hangja van.
2020. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvészként figyelem néha az emberek beszédét és a spanyol-ajkú nőktől én eleve falnak megyek, mert mindegyiknek olyan mélyebb, zavaró a hangja. És ennek a tetejébe még gyorsan is beszélnek. Ellenben az olasz nők hangja szép, pedig rokonok...
2020. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nemrég olvastam egyébként, hogy a dél-amerikai nőknek valóban egészen férfias, mély hangja van ami idősebb korukban még rekedtebb lesz. Ezt nem is tudtam azelőtt.


Nem is az, hogy egy nőnek mély a hangja. Attól még lehet kellemes, pl. Karády Katalin, Kútvölgyi Erzsébet, Nagy-Kálózy Eszter. Ha nem is az a "csipogós", aranyos, magas fajta, mint pl. Váradi Hédi, Pápai Erika, Tóth Ildikó.


Nemrég Leticia Calderon (Esmeralda), Thalia (Marimar) és Natalia Oreiro (Vad Angyal) hangját is meghallgattam, a szinkronhangjaikhoz képest sokkal mélyebb nekik is.


Ha már olasz nők kerültek megemlítésre :), meghallgattam a fiatal Sophia Lorent, neki tényleg magasabb, nőiesebb, de karakteresnek nem mondanám.

2020. dec. 25. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!