Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit jelent a kis pénz kis...

Mit jelent a kis pénz kis foci kifejezés?

Figyelt kérdés

tiktokon láttam egy palit aki ezt beszéli mindegyik videójába és rengeteg kommentelő is ezeket írja. Valaki tudja mit akar ez pontosan jelenteni ?

mert hogy nem a focival kapcsolatos az is biztos :DD



#kis foci
2021. ápr. 19. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevés pénzért szar munkát kapsz.
2021. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
knezy jeno mondasa volt
2021. ápr. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

Semmi köze Knézyhez.


"A címben idézett mondat 1952. szeptember 20-án hangzott el, a magyar válogatott Európa-kupa-mérkőzésen a berni Wankdorf-stadionban lépett pályára Svájc ellen. Negyedóra elteltével az esélytelenebb Svájc már 2-0-ra vezetett, amikor Puskás az oldalvonalnál megkérdezte Sebes Gusztáv szövetségi kapitányt, nem lenne-e kis pénz a csapat számára. Az elutasító válasz után hangzott el: ‘Kis pénz – kis foci, nagy pénz – nagy foci.’ Félidőben összeült a válságstáb, lett ‘prémium’, nyert a magyar válogatott…” - Az Egy legenda életre kel c. könyv a mondat kapcsán.


A sztori nagy nyilvánosságot Hofi egyik előadása után kapott, amelyben ezt dolgozta fel a 70-es években. Maga a történet viszont, mint kiderült, csak legenda, maga Puskás így nyilatkozott a mondatról:


"Először is: én azt mondtam, hogy kis pénz, kis futball, nagy pénz, nagy futball, de ez nem egy mérkőzés kapcsán hangzott el, hanem amikor először felvetődött a profizmus kérdése. Hogy esetleg hivatásos labdarúgók leszünk, érted. S ekkor jegyeztem meg, hogy a profik jól vannak dotálva és nagyobb dohányért többet követelhetnek tőlük."

2021. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
[link] .. Igazából egy urban legend még az aranycsapat idejéből, csak remélni tudom,hogy soha nem fog ez a "mondás" ezzel az agyhalottal összemosódni..
2021. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!