Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A hazai zenével foglakozó...

A hazai zenével foglakozó hírességeknek mekkora vagyonuk van?

Figyelt kérdés

Néztem pár részletet, az összezárva Hajdú Péterrel című műsorból, ahol többek között vendég volt Lagzi Lajcsi is...


Ő azt mondta ott, hogy mielőtt igazán sikeres lett, és saját kiadót alapított, már a kazetta eladásokból és haknizásból a húszas éveiben / a húszas évei második felében, vásárolt magának egy budai lakást, 3.8 millió forintért...

Évszám ugyan nem hangzott el, de én 1992-t vettem alapul, mivel akkor volt Lajcsi 26 éves.


Ha ez az összeg akkoriban körülbelül 38 millió forintnak felelt meg...


Majd nem sokkal ezután, miután meglett neki ez a lakás, eladta és azt az összeget kockáztatva és befektetve vásárolt 15 000 db kazettát, saját kiadót alapított és a Mercédesszel marketingelte magát.


Tehát az igazi anyagi siker csak ez után jött, utána egy jóval drágább házat vásárolt és mára már a 22. Mercédesz autóját vezeti állítólag.


LL. Junior, aki egyel fiatalabb generáció, ugyanebben a műsorban azt mondta hogy 100 millió forintot kaszinózott / bulizott el...


Curtis pedig -még mindig ebben a műsorban- azt nyilatkozta, hogy 100 millió forintot legalább, el drogozott.


Ugyebár Ők már, főleg Curtis az a generáció, ami már sehogy sem tudott annyi lemezt eladni, mint mondjuk Lajcsi, mivel rengeteg alternatív helyen lettek a hanganyagok elérhetők, akár illegálisan...


Míg 92-től 97-ig 50 000 eladott lemez kellett az aranybesoroláshoz, 100 000 a platinához és 200 000 a gyémánthoz, addig napjainkban 2000 kell az aranyhoz és 4000 a platinához, a gyémánt besorolás pedig teljesen meg is szűnt létezni...


Valamint manapság már a streaminget is beszámítják, 1000/5000 hallgatottság = egy album eladás, attól függően, hogy prémium fiókról történik e a streamelés.


Viszont 1000/5000 hallgatottságnak -habár egy darab eladássá konvertálják-, az előadó szempontjából sokkal kisebb anyagi vonzata van, mint amennyi egy fizikai lemez eladás után.

Körülbelül csupán feleannyi...


Én nem tudom elképzelni, hogy egy mai előadó Magyarországon hogyan kereshet ennyi pénzt, hogy 100 milliót csak úgy elverjen... Nyílván még azon túl is van egy “magabiztos” összege, amit nem ver el.

De az is homályos, hogy vajon Lajcsinak hogy jöttek ki azok a milliárdok (mert ha utána számolunk ennyi jön ki).



Ma még a mainstreamebb új előadók is maximum ilyen 3-4 ezer albumot adnak el egy év alatt, de ez is tényleg csak egy kis réteg...


Oké, hogy ott vannak a turnék, de azoknak rengeteg költsége is van.


Ha minden második nap van egy koncert, nekem a matek akkor sem jön ki.



2021. máj. 14. 00:24
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha rákeresünk most nemzetközileg frissen felkapott előadóknak a vagyonára akkor jönnek szembe ilyen összegek...


Például most rákerestem Lauren Daigle vagyonára.

6 millió USD.


Az például 1.7 milliárd forint.


Ezt úgy hogy csak az egyesült államokban eladott 3.5 millió lemezt és több milliárd Spotify hallgatottsága van...


Tehát több százszor sikeresebb mint a magyar előadók, ott nincsenek is ennyire durva adók mint is, a vagyona meg sincs, még csak a tízszerese sem a magyarokénak.

2021. máj. 14. 00:30
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A magyar celebzenészek a gázsijuk nagy részét nem a lemezeladásaik, streamjeik, de még csak nem is a koncertjeik után kapják, hanem a sok termékpromóért, a bulvármagazinokban való állandó szereplésért, meg az idióta tévéműsorokban (mint a Sztárban sztár meg hasonló marhaságok) való szereplésért. Mit gondolsz, Gáspár Lacinak a 2 db számából van Lamborghinije? Nyilván nem.
2021. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a produkció költségvetését az adózott jövedelemmel! Ha van egy-két céges autód a saját cégedből, meg úgy kb mindent is oda számolsz el, akkor az még bőven kispálya. Azt ne kérdezd, hogy ki kinek a házában lakik!
2021. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semekkora. Most állandóan a tvben sírnak rínak hogy nincs pénzük. Hiába, a nagylábon élés hibája most kiütközik.
2021. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

#4: Te ezt el is hiszed?

Nekem az volt gyomorforgató, mikor Kasza Tibi előadta, hogy munkanélküli lett, mert nincsenek koncertek. Múltkori story-ban meg biztos vicces akart lenni azzal a szöveggel, hogyha a felesége webshop-jába nem jutnak be a vásárlók, akkor a kislánynak nem lesz mit ennie.

Jaaj. Mindjárt megsajnálom őket.

Már manapság tényleg nincsenek olyan valódi előadók, akiknek szívesen elmennék egy koncertjére. Mindenki celeb lett, instán reklámoz ezer féle terméket.

2021. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!