Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A celebek mind ugyanolyanok?...

A celebek mind ugyanolyanok? Tehát Puzsér Róbert, Győzike, Azahriah, Kasza Tibi, Lil G, Nemazalány, rBence, Berkes Marcsi, stb. mind ugyanolyan káros?

Figyelt kérdés
2022. máj. 30. 12:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%

Puzsért nem keverném össze a többi jöttment műmájerrel.

Művelt, intelligens ember, csak van egy jellegzetes karaktere, amit sokan nem tudnak feldolgozni, de ha valaki ettől elvonatkoztat, az észlelheti, hogy alapvetően jó meglátásai vannak.


Azahriah-ban nagyot csalódtam. Rendben, zeneileg nem egy nagy szám, de a pár évvel ezelőtti videóiban még elhittem róla, hogy egy lelkiismeretes ember…. A legutóbbi botránya után megvilágosodtam, hogy a jófej, emberbarát kis Paul Steet csak egy maszk számára, aki harcol a diákok jogaiért, az iskolai zaklatás, a pedofilok ellen, - miközben nyilvánosan csalja a barátnőjét, és miután felrobbant, még neki áll feljebb, és úgy beszél a lányról, mint valami tárgyról.

2022. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%

Értem én, hogy ez a kérdésbe bújtatott gyűlölködés Robi ellen szerinted nem volt átlátszó, pedig mi, értelmes emberek elég gyorsan átláttunk rajta, ahogy a korábbi celebező kérdéseiden.

Bemásolom ide inkább a korábbi válaszom:


Puzsér Róbert egy elég művelt értelmiségi, akinek olvasottsága, szókincse és kreativitása egyedülálló a magyar közszereplők között. Sem politikailag, sem gazdaságilag nem áll senki zsoldjában, teljesen önálló a véleménye. Őt soha nem motiválja a pénz vagy az, hogy egy szekértábornak megfeleljen. Nem jobb vagy baloldali, mindkét oldallal szemben kritikus centrista.


Semmiképpen nem lehet celeb, hanem egy újságíró, publicista, akinek mondanivalója, ideológiája, nézetei vannak, amelyet közvetít a közönségének. Akár igaza van, akár nem, de állít dolgokat, amik releváns felvetések és nem a semmiről beszél. Az motiválja, hogy kulturális és morális értelemben jobbá tegye maga között a világot. Ezen törekvése őszinte és nem önző érdekek motiválják.


A verbális képességei segítségével könnyen lehetett volna akár a vörös, akár a narancs tábor szószólója, vagy a TV2, RTL állandó szereplője. Most hatalmas pénzei lennének, meg vitorlás hajója. De ő nem ezt választotta. Hanem inkább az elveit, a szabad gondolkodást, amit fiataloknak ad át. Sok fiatal számára Puzsér műsorai képezték a hidat kultúrához. Olyanok számára, akiket amúgy az üres, felszínes fogyasztói kultúra szippantana be, a plázák világa, ahogy a legtöbb mai fiatalt.


Puzsér egyrészt a fiatalok nyelvén beszél, azaz szórakoztató és érti a modern kultúrát, azonban eközben pedig a társadalomkritikus, politikai, kulturális vagy filozófiai műsoraiban Hamvas Bélát, Márait, Dosztojevszkijt, Mrozeket, Ady-t, Thomas Mann-t is gyakran emlegeti, elemzi és kapcsolja hozzá releváns kérdések kitárgyalásához. Ezáltal pedig sokkal könnyebb hozzáférést biztosít a kulturális tartalmakhoz a fiataloknak, mint az oktatási rendszerünk.


Puzsér ráadásul a lázadó, üzleti és politikai elittel szembeni keményen ellenálló attitűddel igényt teremt, hogy a fiatalok maguktól akarjanak kulturálisan felemelkedni, hogy akarjanak is minőségi tartalmat fogyasztani. Meg tudja győzni az embereket, hogy törekedjenek az igényességre, hogy álljanak ki az elveikért, és hogy igenis helyesen kell cselekedni, hogy igenis jó minőségi filmeket, könyveket, zenéket választani! Sokáig vezetett egy film-ajánló műsort, illetve zenékről is volt már műsora. És sikerült egy olyan ízlést megcéloznia, ami a kommersztől távol áll, de azért még nem sznob. Pontosan ezért nem normális az, aki celebnek nevezi. Hát pont a bulvár ellen harcol Puzsér, pont ezért támadja a bulvárt, ezért beszél róla, mert küzd ellene. Akkor az orvos nem különb, mint a koronavírus, csak mert az orvos folyton a koronavírusról beszél?


Karrierje elején nem nagyon talált állást a médiában, mivel minden oldallal szemben kritikus volt, illetve az üzleti világnak is ellenállt. A túlzott erkölcsisége miatt nem volt elég korrupt az országnak. Éppen ezért kellett alulról, a 0-ról felépíteni magát, csak időlegesen volt itt-ott műsora, de eközben az internet segítségével kialakította a követőtáborát az utóbbi 18 évben.


Persze, a médiában folyamatosan hazug lejáratókampány folyik ellene. Félnek tőle, mert a butítás ellen harcol, ami az üzleti és politikai elit érdeke.


Puzsért nem érdekli a like-vadászat, ő akkor is az őszinte véleményét adja, ha azzal bizony népszerűséget veszít, ha a kommentelői utána szidják, ha pénzt veszít, ha kirúgják. Éppen ezért ennyire hiteles és ezért lehet ennyire tisztelni.


Én már 10 éve hallgatom a műsorait, voltam a rendezvényekein többször, megvettem a könyveit is és volt szerencsém beszélgetni vele. Ezek alapján érdemes ítéletet hozni róla és nem 2-3 facebookon megosztott 1 mondatos lejárató cím alapján. Ajánlom mindenkinek, aki butacelebezi pl. az "Apu azért iszik mert te sírsz" című műsort, ami inkább politikai és társadalmi kérdésekkel foglalkozik, de az "Önkényes mérvadó" is nagyon jó, ott kevesebb a politika, de rengeteg kulturális kérdés került tárgyalásra.


A lényeg az, hogy szomorú, hogy ennyire félreismerik az emberek Robit és hogy ennyire nem értik a mondanivalóját. De hát rengeteg ostoba él ezen a bolygón, amivel még nem lenne baj, de ha a nyitottság is hiányzik, az viszont annál súlyosabb probléma. Szóval értem, hogy miért járatják le. Na de celeb? Hogy lehetne már egy celeb? A celeb az, aki esküvői fotókat küld a lapokban. Hogy lehetne Puzsér egy celeb? Ő pont az ellen-celeb!


A kérdésedre válaszolva pedig: igen, Győzike és a többi celeb, akikkel Robit próbáltad egy kalap alá venni, valóban nagyon káros, de a legjobban az olyan értelmes emberek iránt gyűlölködő, aljas trollok a károsak, mint amilyen te vagy.

2022. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12


Igazságtalannak érzem a kommentedet, mert ha tényleg Puzsér Róbert ellen akartam volna gyűlölködni, akkor nem kértem volna az írásait, és nem tettem volna ígéretet, hogy el is olvasom.


Akit gyűlölök, azt nem olvasom.

2022. máj. 30. 21:41
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

"Puzsér Róbert is csak egy átlagos celeb, aki nem sokban különbözik másoktól?"


Ilyen kérdést írtak ki nemrég és szinten minden héten jön egy kérdés, ami azt hazudja, hogy Puzsér celeb. Nem te teszed fel őket?

2022. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem szokásom hetente feltenni kérdéseket Puzsérról. Lehet van aki ezt csinálja, az nem én vagyok. Meg mások is tehetnek fel kérdéseket. De ez a kérdés nem is róla szól, hanem önmagában a nagy követőtáborral rendelkező emberekről, és igen, ide soroltam Puzsért is.


De pl. Karikó Katalint azért nem soroltam ide, mert őt sosem celebek közt, celebekkel foglalkozni láttam, hanem a BioNTech vállalat alkalmazottjaként, mint Nobel-díja is jelölt tudóst.

2022. máj. 30. 22:01
 16/18 A kérdező kommentje:

Amúgy ha már ennyire jártas vagy a témában:


Puzsér Róbert és Pottondy Edina tényleg együtt van, vagy ez csak internetes legenda? Sosem láttam róluk egy képet sem, nem is beszélnek egymásról.

2022. máj. 30. 22:04
 17/18 anonim ***** válasza:
92%

Karikó Katalin és Puzsér Róbert között pedig sokkal több a közös, mint Puzsér és Győzike között. Karikó Katalin a biológiai vírusok ellen küzd, Puzsér pedig a kulturális vírusok ellen. Karikó oltást készít, Puzsér kulturális oltást, azaz minőségi tartalmat. Győzike pedig inkább a koronavírushoz hasonlítható.


Puzsér és Pottyondy... na látod ezért sértő, ha Puzsért celebnek nevezed. Egy valódi celeb alig várja, hogy a családi képeket a bulvárnak eladhassa. Puzsér ezzel szemben óvatosan ügyel, hogy a magánélet magánélet maradjon, hogy nem közérdekű, hogy kivel vagy együtt és csakis rájuk tartozik ez a része. Puzsér ugyanolyan normális, értelmes ember, mint bárki, aki szereti a kultúrát. Volt már alkalmam beszélgetni vele és teljesen értelmes, normális ember.

Egyébként ha ennyire ez érdekel, mivel úgyis ki tudnád deríteni: a válasz igen, de épp azért nincs róla kép, mert ügyelnek rá, hogy NE legyen kép róluk.

De ha nem hiszel nekem, akkor azért linkelem ezt, nézd a második képet itt: [link]

2022. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 everlight ***** válasza:
Dancsó,Bish Bharbie,Cresser,Osváth Zsolti,Schorbert Norbi,Kasza Tibi, szerintem ezek sokkal kártékonyabbak.
2022. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!