Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Leonardo DiCaprio vagy Benedic...

Leonardo DiCaprio vagy Benedict Cumberbatch a jobb színész?

Figyelt kérdés

2022. szept. 19. 09:34
A kérdező szavazást indított:
Leó
BC
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A színpadi színészek általában jobb színészek, mint a filmesek, mert a színpadon tudni kell a másfél-két órás darab minden egyes szavát, csak egyszer lehet eljátszani a közönség előtt egy jelenetet, míg a filmnél csak rövid dialógusokat kell egyszerre megtanulni és egy jelenetet sokszor felvesznek. Leo a filmesek között az egyik legjobb színész, de BC is a színházi színészek között a legjobbak között van.
2022. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez a Benedict kicsoda?
2022. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
#2 - Ő játssza Doktor Strange-et a Bosszúállók sorozatban. És még rengeteg szerepe volt, de színházban kezdte és aktívan szerepel a színpadon is.
2022. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Benedikt Cumberbatch szerintem jobb színészi képességekkel rendelkezik. DiCaprió szinte szinden filmjében ugyanazt játsza, a Titanic óta a sármőr " jóképű vagyok ezért mindenki rám figyel" karakterből él, csak ezt mindig máshogy csomagolják, Pl.Volt egyszer egy...Hollywodd- sármos lecsúszott színész vagyok, ezért mindenki rám figyel. Ne nézz fel!- sármos csillagász vagyok, ezért mindenki rám figyel stb.Wall Street farkasa- sármos gazdag pasi vagyok ezért mindenki rám figyel. Ő mindig DiCapriót játsza, más kérdés hogy általában ez működik, de már egyre kínosabb hogy mindjárt 50 éves, de még mindig ráhúzzák a szépfiú imázst.


Míg Benedikt valóban karaktereket alakít, soha nem Benedikt Chumberbatchot játsza. Pl.a Doctor Stange-ban valóban egy meghasonlott sebészből lett hatalmas varázslót alakít, A kutya karmai közt valóban a durva, ám belül szenvedő cowboyt alakítja stb.


Pl.A kutya karmai köztben DiCaprió nem tudta volna ilyen sokrétűen eljátszani a cowboy-t, az ő alakításában csak egy lóháton smúzoló szépfiú lett volna.

2022. szept. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát elnézve a válaszokat és a szavazást elég meglepő, hogy mennyire nem értenek az emberek a színészethez.


LDC korunk egyik, ha nem a legnagyobb színésze.

2022. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Egyértelműen Benedict Cumberbatch sokkal jobb!
2022. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cumberbatch is be van egy kicsit skatulyázva, például Sherlock, Alan Turing és Doctor Strange is egy különc zseni, akit az arroganciája és enyhébb vagy komolyabb autisztikus jellemvonásai miatt alig tud elviselni a környezete… De amúgy jól hozza ezeket a szerepeket, csak szerintem a karakterek egy picit rosszul vannak megírva, nagyon el vannak túlozva, ez főleg Turingnél idegesítő, hiszen Ő egy létező személy volt.


Viszont például annó Cumberbatch is eljátszotta Steven Hawkingot és az Ő karakter például egészen másképpen lett megközelítve, pedig rá is rá lehetett volna húzni ezt a különc és kiállhatatlan zseni karaktert, ez egy régebbi kis költségvetésű film volt, de szerintem sokkal jobb mint az Oscar díjas Eddie Redmaynes változat, ami amúgy 90%-ban fiktív.


A The Electrical Life of Louis Wain-ben is rá húzták ezt a különc, szociális életre képtelen zseni karaktert, ami nekem már nagyon unalmas Cumberbatchnál, de amúgy ebbe is tudott vinni némi csavart.


A The Mauritanianban ugyan nem szerepel sokat, de baromi váratlan, még sosem látott karaktert hozott benne… Ilyenre például Leonardo DiCaprio sosem volt képes.


Teljesen más hang, más akcentus, más kisugárzás mint eddig. Eszedbe sem jut, hogy Benedict Cumberbatch az akit nézel…


A The Power of the Dogban hasonló dolog történt, azt is ajánlom.


Ennyire mainstream színészektől nagyon ritkán látni ilyen váratlan megújulásokat, mert az a jó üzlet ha ugyanazt hozzák amiért már a nézők megszerették Őket (khmm… Depp).


A Brexit: The Uncivil War az nekem nem tetszett, de maga Cumberbatch egyszerűen zseniális benne!


A Patrick Melrose minisorozatot mindenki AZONNAL nézze meg, egyrészt egy baromi jó könyv adaptáció, másrészt Benedict Cumberbatch alakítása valami lehengerlő benne… Igaz, itt annyira nem rugaszkodik el a Benedictes alapoktól.


És a Hollow Crown utolsó részét, a III. Richardos részt nézze meg az, aki kételkedik benne hogy Benedict Cumberbatch generációja legnagyobb színész óriása… Egy ilyen Leó DiCaprio labdába sem rúghat mellette. Abból él már évtizedek óta, hogy elfogultan imádják az emberek. Az egyetlen kiemelkedő alakítása abban a filmben volt, ahol Arthur Rimbaudt alakította…

2023. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!