Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért hiszik sokan magukat...

Miért hiszik sokan magukat feljebbvalónak, amiért tudatlanok a bulvárral kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Már tele van a tudatom vele, hogy akármikor szembejön a Facebook-on egy bulvár hír, hogy xy celeb Mallorcán járt, drogozott, szétment a házassága, hiénák tömegei kommentelnek alá, hogy “az meg ki?”, “én ma paprikás krumplit ettem ebédre”, “nem tudom ki az, és szerintem jobb is ez így”. Ha nem érdekli őket, miért nem görgetnek egyszerűen tovább? Miért kell az egész világ orra alá dörgölni, hogy őket nem érdeklik a bulvár hírek?

2022. okt. 31. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Mert most ez a menő, mint ahogy az is, hogy valaki nem néz tv-t.
2022. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez a vélt szellemi felsőbbrendűség kimutatási kényszere. Előadja, hogy mennyivel intelligensebb mint a proli népség, aki zabálja a szennyet, bezzeg ő nem, hiszen azt sem tudja mi az. Azt persze senki nem érzi problémának, hogy közben azzal járatja le saját magát, hogy képes a neten fröcsögni és leállni vitatkozni a témában, hiszen annyira már nem intelligens, hogy ami nem érdekli azt képes legyen ignorálni.

Az ilyenek szokták szintén hosszú kommentfolyamban szidni a többit, hogy miért foglalkoznak más ('senkiházi, ingyenélő' celeb) életével. Pont úgy, ahogy ő vájkál azokéban, akik kikapcsolódásként vagy szórakozásként könnyed tartalmakat mernek fogyasztani.


Ez a görbe tükör pedig oda-vissza érvényesül, hiszen mindenki aki része a láncolatnak, ugyanúgy ítélkezés tárgya lesz. A celeb, amiért kiárusítja a magánéletét. A bulvár amiért beszámol róla. A bulvár olvasója, mert szennyet néz. A bulvárfogyasztó kritizálója, amiért ő is arra pazarolja az idejét, hogy másokba kössön. Végül a fórumkommentelők, ranterek, véleményvezérek akik a jelenséget elemezgetve okoskodnak és figyelmet generálnak, ahelyett hogy mindenki magával foglalkozna.

2022. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a jól megfogalmazott, velős választ! Hasonlót gondoltam én is.
2022. okt. 31. 12:23
 4/9 TR75 ***** válasza:
2022. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Xdddd tökéletes példa, köszi
2022. okt. 31. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Ez a tipikus magyaros fokost odba*szom kategória. Van egy felület, ahová bárki írhat, de szerinted nem szabad írni. :D ezért nem lesz itt sosem demokrácia, ha szabadon lehetne géppisztolyt vásárolni, mindenkit le is terítenél vele, aki nem a te klónod,
2022. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam egy szóval is, hogy nem szabad?
2022. okt. 31. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Betaláltál a 6osnak 🤣 Valószínűleg a lepontozók is abba a kategóriába tartoznak
2022. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik "tudatlanok" a bulvárral kapcsolatban, a saját életükkel vannak elfoglalva másoké helyett. Nem tudom, kik most a celebek, nem is érdekel, nem is járok bulvároldalakra fényezni magak, hogy mekkora császár vagyok, hogy nem tudom melyik celeb kicsoda és mit csinál. Nem hiszem, hogy boldogabb lennék, ha tudnám kik ezek, de attól sem, ha arra pazarolnám az időm, hogy felvágok vele.


Akik viszont kényszeresen bulvár hírekhez járnak kifejezni, hogy semmit nem tudnak róla, semmivel sem különbek a bulvárfogyasztóknál, ugyanúgy pörgetik a bulvármotort, csak bónuszképp van egy kisebbrendűségi komplexusuk, amit mások lefitymálásával akarnak ellensúlyozni.

2022. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!