Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szerintetek mennyi lehet a...

Szerintetek mennyi lehet a legtöbb havi Spotify hallgató amit Azahriah elérhet?

Figyelt kérdés

Most 420,109, de volt már azt hiszem 432,000 is és eddig mintha az lenne a rekordja…


Fontos tudni erről a számról, hogy ez nem azt jelzi, hogy hányszor hallgatták egy hónapban, hanem a tényleges hallgatók száma az elmúlt 30 napból és mindennap egyszer frissül. Tehát ha egy felhasználó egy 30 napos időintervallumban meghallgatja mondjuk 100 alkalommal a zenéit, a rendszer azt akkor is csak 1-nek számítja.


A dalok melletti számnál viszont már nem azt írja a Spotify, hogy mennyien hallgatták az adott számot, hanem hogy összesen mennyiszer lett meghallgatva… Vagyis Azahriah “four moods” C. számát például valószínűleg nem 7.5 millió személy hallgatta meg a Spotifyon, hanem 7.5 milliószor lett meghallgatva… Például lehet hogy 3.75 millió felhasználó hallgatta meg, mindenki kétszer, persze ez is csak egy példa de remélem érthető…


A lényeg, hogy a havi 420,000+ hallgató az valóban 420,000+ darab felhasználó hallgatottságág jelenti az elmúlt 30 napban.


Szerintem ez egy magyar előadónál nagyon nagy eredmény és egyébként magyar előadók közül Ő az első ebben a tekintetben…


Hogy más sikeres előadókhoz hasonlítsam Ákosnak kevesebb mint 45,000 havi hallgatója van a Spotifyon, Majkának 167,000, beton.hofinak 275,000, ByeAlexnek 290,000, DESH-nek 325,000. Azt hiszem Manuel a második 376,000 havi Spotify hallgatóval.


Persze ennek semmi köze a minőségéhez, a Hobo Blues Bandnek például csak 22,000 havi hallgatója van, de kiváncsi vagyok hogy szerintetek Azahriah Még meddig tud elmenni, mi lehet nála a max. Spotify hallgatók számában.



2023. márc. 1. 22:20
 1/2 A kérdező kommentje:

Thom Yorke például egy nemzetközi szupersztár, jó inkább a Radioheaddel híres ez kétségtelen, de solo előadóként is eladott több mint 1 millió lemezt világszerte és neki például “csak” 1.3 millió hallgatója van a Spotifyon.


Azért jó példa Ő, mert hasonló számú albuma van mint Azahriának jelenleg.


Azahriára mikortól lehetne azt mondani, hogy nem csak Magyaroszágon ismert?


Nem tudom, hogy mennyi magyarországi Spotify előfizető van jelenleg, csak több éves adatot találtam… kb. 3 éve 200,000 volt.


Már biztos több van, de az is biztos, hogy már most is “sokan” hallgatják srácot külföldről is, aminek egy jó nagy része valószínűleg külföldi magyaroktól jön… Na de akkor is.


Ha pl. elér egy ilyen 1 millió körüli havi TÉNYLEGES hallgatói számít egy 10 milliós országból az már nagyon durva.


Vannak nemzetközileg elismert svéd metál zenekarok amelyeket havonta kevesebb mint 1 millió ember hallgat.

2023. márc. 1. 22:27
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Azért annyira nem ijednék meg, a Foregone átlagban 3 millió hallgatottságnál áll úgy hogy kevesebb mint 1 hónapja jött ki.(valós a Single számok előbb kint voltak, de a számok átlagban egész jól állnak ilyen téren)

Insomnium is hoz fél milliót, úgy hogy szépen építkeztek de még mindig nincsenek ott a műfaj nagyjai között. Szóval ők olyan underground és mainstream között állnak.


Amúgy szerintem kb. ez a maximum, sőt ha visszaesik az érdeklődés hirtelen bedőlhet.

Most jól megfogott egy hullámot, de tartósan nem valószínű hogy fenn tudja ezt tartani mert egyszerűen nem minőségi zene amit csinál, hanem az adott pillanatban trendi. Meg kell tudni újulni, vagy egy olyan szubkultúrában ragadni amiben ez tradicionális.(pl. heavy metal, igazából a modern alműfajok óta teljesen mindegy az évszám az album mögött)


"Ha pl. elér egy ilyen 1 millió körüli havi TÉNYLEGES hallgatói számít egy 10 milliós országból az már nagyon durva."


Én nem tartom durvának, erre van igény jelenleg. Tipikusan olyan zene ez is ami az íróasztal mögött többet volt tervezve. Mindig voltak ilyen zenészek és lesznek is.

Erős piackutatás, igényfelmérés előzte meg szóval biztosan volt benne melójuk.

Amit lehetne vitatni a minőség, de mivel fenn van tartva a szabad választás joga, ezért annyira nem izgat.(pörgethetem a Foregone-t 200x alkalommal, de azt simán még USA-ban is hallgathatják akár)

2023. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!