Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi a véleményetek a ''rajongói...

Marble-green kérdése:

Mi a véleményetek a ''rajongói'' levelekről? ( bővebben lentebb )

Figyelt kérdés

Régóta fontolgatom, hogy írok egy ''rajongói'' levelet, de most sem vagyok egészen biztos és még nem határoztam az ügyben. Soha sem írtam ilyen levelet és úgy általában sincs túl nagy gyakorlatom a levél írásban, de kíváncsi lennék mások véleményére vagy esetleges tanácsára ezzel kapcsolatban... Eléggé zavarban vagyok, mert az a személy akinek ezt a levelet szánnám nem olyan jellegű illető, akit celebnek lehet mondani – szerintem - és nem is valamelyik tinisztár. Egy komolyabb művész és persze külföldi. Tisztában vagyok vele, hogy egyáltalán nem biztos az, hogy eljut hozzá amit írok. Sőt valószínűleg ez az amiért kissé nevetségesnek érzem magam is az ötletet és ezért is hezitálok. De mindig eszembe jut, hogy ha van rá lehetőségem akkor miért ne írjak...

Szóval - a hosszú bevezető után :) - itt több kérdésről lenne szó.

Bevallom, fogalmam sincs hogyan kell kinéznie egy ilyen ''rajongói'' levélnek. Az biztos, hogy eszem ágában sincs valami szerelmes levelet írni. Inkább köszönőlevél-félének szánnám.

Hogy érdemes kezdeni egy efféle levelet?

Szerintetek milyen hosszúságúnak kéne lennie? Szokás hosszabb irományt is küldeni, mint egy autogram-kérő ?

Mint látjátok, a fogalmazásom elég kacifántos néha . Ezen esetleg meg kellene próbálnom változtatni vagy úgy írjam ahogy ''jön'' ?

Mi az ami szerintetek közhelyes lehet egy ilyen levélben?

Nem akarok túl hangzatos ''regényt'' küldeni neki, de őszintén szeretnék írni arról amiért hálás vagyok. :)

Mi az amit egy ilyen, külföldre szánt levél esetében tudni kell?


Végezetül pedig, tudom, hogy ez fura, de ha nem túl nagy kérés... Valaki esetleg nem tudna egy példa levelet írni? Lehet, hogy az is segítene.


Kicsit össze-vissza lehetek, de remélem semmi fontosat nem hagytam ki...


A segítséget előre is köszönöm! :)



2015. ápr. 3. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Fölöslegesek, nem fogják elolvasni. Legalábbis az nem, akinek írod, max. egy embere.
2015. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Itt egy 'minta' levél. Amikor én írtam valakinek, akkor ezt egészítettem ki a saját mondandómmal. Én színésznek küldtem levelet és kaptam aláírást. Fontos, hogy minnél egyedibb legyen a leveled, ha látják rajta hogy tucat, minta levél, akkor landol a kukába. Azt írd le hogy mennyire tiszteled a munkásságát. Valamint milyen apropóból lettél a rajongója (pl.láttad egy filmben és nagyon jól alakította a szerepét)


Dear (a címzett neve),


I am writing to you, because I am a huge fan of your work! I love all of your movies ( vagy your songs, etc.)


I'm also writing in the hopes that you could possibly send me an autographed photo.

I would love to hang it in my home for the whole world to see.

I know you must be incredibly busy. If you are unable to meet my request I certainly understand.


I've enclosed an SASE, so it shouldn't cost you anything to respond.


Many thanks in advance.Thank you so much for your time, and I hope to hear back soon.


I wish you all of the best for the future.


Yours faithfully,


(A te neved kerül ide)


/SASE – saját címedre megcímzett, felbélyegzett válaszboríték ; tehát ha postán küldöd a levelet akkor mellékelni kell egy ilyen borítékot is/


Ha kell még egyéb segítség, akkor nyugodtan írj rám privátba.

2015. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Főleg a példa levelet. :)

Megpróbálok írni egy levélvázlatot, egyelőre csak magamnak.

Lehet, hogy privátban is kérek segítséget majd.

Köszi még 1x!

2015. ápr. 4. 01:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha megírtad a piszkozatodat, mindenképp rakd el magadnak úgy egy hónapra. Most lehet, hülyeségnek tűnik, de hidd el, jobb az úgy. Mikor hosszabb ideig nem nézel rá s utána előveszed, felfedezhetsz olyan hibákat, melyek eddig tán elkerülték a figyelmedet.

Egyszer én is írtam rajongói levelet egy emberkének, interneten. Teljesen meg voltam elégedve magammal, mígnem a hosszú várakozásom ellenére sem válaszolt. Visszaolvastam az üzenetet, és remélem, nem látta. Nagyon remélem, ugyanis teljesen ciki volt az egész, pedig valamivel korábban tényleg megfelelőnek tartottam.

Vigyázz, ne járj hasonlóan!

2015. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlmisztifikálni. Írj egy személyes, őszinte, de persze nem túl bizalmaskodó levelet arról, hogy miért szereted őt, miben szereted (színész esetén, vagy milyen dalát szereted, stb.), és kérd meg, küldjön egy autogramot, mert neked az sokat jelentene.

Ez aranyos, nem sablon és kb. fél oldal. Ez így bőven elég.


Sajnos nagy eséllyel tényleg nem ő fogja elolvasni, hanem az ügynöksége, bár nem tudom, mennyire felkapott személyről van szó. Úgy írj, hogy abból indulsz ki: ő olvassa, tehát őt szólítsd meg, neki írj. De vedd számításba, hogy lehet, el sem jut hozzá.


Autogramot pedig vagy kapsz, vagy nem, de mindenképp sok időbe telik, úgyhogy ne nézegesd naponta a postaládát. És ne felejts el felbélyegzett (nemzetközi szelvény!) válaszborítékot is küldeni.

2015. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!