Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért nézik el az emberek azt...

Miért nézik el az emberek azt egy rocksztárnak, amit pl. Justin Biebernek nem?

Figyelt kérdés
Én magam sem szeretem JB-t, mert nem tartom értékesnek a zenéjét. Én főleg rockot hallgatok, de nagyon sokan szidják JB-t azért, hogy milyen botrányhős. Igen, sokan szidják a zenéjét, de most nem hozzájuk szólok. Szóval: ha úgy vesszük, Axl Rose sem kisebb s* ggfej vagy Steven Tyler sem kisebb drogos. És igen, az tény és való, hogy ők jobb és értékesebb zenét csinálnak. De ha valaki jó zenét csinál, akkor már oké, ha botrányhős?
2015. ápr. 9. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

A nem rajongók azt is rossz szemmel nézik.

A fő különbség, hogy a JB féle nyomik rajongótábora a piszkosul befolyásolható, agymosható és beetethető tizenpáréves csitrikből áll, akik példaképnek meg istennek tartják kb.

2015. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem túlzás példaképnek nevezni? Mármint én 12 évesen nem emlékszem, hogy a kedvenceimet annak tartottam volna.
2015. ápr. 10. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem embere válogatja. Nem tudom, mikor voltál 12 éves, én annyira nem régen, de nem is mostanában, de még nem volt ennyire az ember arcában az egész világ a nettel és hasonlókkal.

Akkor is voltak, akik túlzásba vitték a rajongást 1-1 dolog miatt, de nem ilyen szinten. Lassabb volt az információáramlás, nem volt utálkozás a neten, nem kellett minden hülye trendnek megfelelni, stb. De olyan se rémlik, hogy tömegesen vagdosták volna az ereiket a tinik, ha a kedvenc bandájukból kiszállt valaki mondjuk... Elég kifordult és beteg világ ez a mostani, nem szeretnék tinédzser lenni.

JB-nél még az is gond, hogy a mögötte lévő marketingzsenik eladták cuki jófiúnak, közben meg nem ez az igazság. Persze lehet a nagy hírnév tette tönkre, de attól még elég képmutatás, nem? Mondjuk annyira nem követem a karrierjét, a zenéjét, csak mint médiajelenségbe botlok bele akaratlanul is. :D Egy Axl Rose-ról vagy Steven Tylerről nem próbáltak meg elhitetni ilyesmit.

Meg persze manapság amúgy is jól megy a gyűlölködés. Ha van sapka, az a baj, ha nincs, az. Ennyi, egyszerűbb ignorálni az egészet.

2015. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

22 vagyok, 2005-ben voltm 12, akkor a Tokio Hotel volt ugyanez, e én azt sem szerettem. Ellenben ismerőseim szerették, ezért tiszteletben tartottam, és ők mutatták, hogy vannak gyűlölködő G-Portál oldalak (akkor menő volt a G-Portál), meg utálkozó anti-klubbok, és akkor sem értettem a dolgot (a Gportál, ha minimálisan is, pénzbe kerül).


Szerintem a rocksztárokról kialakított kép létezett korábban is, csak pont fordítva, néha nagyon botrányosnak akartak lenni. Sőt, már Petőfi Sándorról is mondják, hogy Vahot Imre főszerkesztő megcsinálta az imidzsét, é hogy valójában nem is bírta az alkoholt stb.

2015. ápr. 10. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:

"De ha valaki jó zenét csinál, akkor már oké, ha botrányhős?"


A kérdés érdekes, nyilván vannak határok. De egy zseninek valahol mindig jobban el lehet nézni a hibáit. Bár akkora nagy zseninek Axl Rose-t és Steven Tylert sem tartom.


Talán azért is elnézőbbek sokan, és én is, mert nincs akkora disszonancia a botrány és a művészet között. Sok zenész énekelt, sok művész alkotott olyan dalokat, alkotásokat, amelyek az élet sötétebb oldalát énekelték meg. Ennek fényében senki sem számított rá, hogy nem viseli meg őket a hírnév, és ami azzal együtt jár. Aki viszont a szép fiú, aki csupa bájos, de butácska dalt énekel a szebbik nemről, ott egyenesen érthetetlennek tűnik, ha botrányba keverednek. Pedig sajnos a sztárélet őket is érinti. Túl sok gyerek és felnőtt sztár megy tönkre a szemeink előtt. Inkább az utálat helyett azon kellene gondolkodni, hogy mit lehetne tenni ellene.


Ugyanakkor arról se feledkezzünk meg azért, hogy a JB és Tokyo Hotel utálatának egy nem elhanyagolható szelete nettó homofóbia. Nem arról van szó, hogy bármelyikük is homoszexuális lenne. De aki nem felel meg a maszkulin elvárásoknak, az megnézheti magát. Sajnos. Ezt is illene már félretenni, és inkább azt firtatni, hogy miért kell 13-14 éves gyerekekből szárt csinálni mindenáron, hogy aztán 6 év múlva menjenek a süllyesztőbe.

2015. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazad van, de azért még várok véleményeket.
2015. ápr. 11. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a miértek a fontosak. ha maradunk az eredeti példánál, akkor a rock zenére, rock n roll életstílushoz tökéletesen hozzátartozott a züllöttség, piálás, lázadás, botrányos életvitel, tehát ez hiteles. egy Axl Rose nem azért tett kompromitáló dolgokat, mert ebben volt a pénz, hanem mert neki ilyen volt az életstílusa.


ma már inkább fordítva van, és azt látják, hogy az embereket a botrányokkal lehet nagyon jól megetetni, és ezen pénzt keresni. Justin Bieber sose lenne botrányhős, ha nem ez lenne az elvárás, mert ő nem egy lázadó rocker, hanem csak az igényekre formált tök átlagos ember.

2015. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek az előttem válaszolókkal.
2015. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én 7-sel nem értek egyet. Lehet, rock sztár életforma, de azért én nagyon utálnám, ha mondjuk megváratna a koncerten 3 órát. Pl. voltam Rolling Stones-on, vártunk vagy 3 órát rájuk, és mindenki ideges volt, hiába ők a Stones. Meg szerintem a rocksztárok sem feltétlenül kötelező jelleggel botrányhősök. Nem hiszem, hogy hozzátartozna az életformához, ha így tenném fel a kérdést, hogy minden rocker züllött drogos-e, bezzeg mindenki megsértődne. Bár szeretem a rock zenét, szerintem nekik sem kéne dicsekedni vele.


Justin Bieberből én kinézem, hogy magától ilyen hülye,de igazad van azzal kapcsolatban, hogy ez reklám is. egyben.

2015. máj. 1. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!