Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Lehetséges hogy így befutok...

Lehetséges hogy így befutok külföldön?

Figyelt kérdés
Miután végeztem a sulival, ki szeretnék költözni külföldre. Jelenleg London a cél. Ott zene/színész szakra (ha van ilyesmi) jelentkezni. Mivel a hangom az jó, angolul is tudok, remélhetőleg nem lesz nagy probléma. De hogyan tovább? Ha végeztem, jelentkezni kell film vagy valami sorozat válogatására? Mert ha énekes akarok lenni, gondolom elég ha elmegyek egy tehetségkutatóba. Ne nézzetek hülyének, én komoly válaszokat várok :D Még nem néztem utána a dolgoknak rendesen, csak kíváncsi vagyok hogy működnek a színészi dolgok. Mert magyar színészt még nem nagyon láttam jó külföldi filmben szerepelni. Ezért tűnődök hogy lehet hogy nem lehetnék híres?

2015. aug. 21. 21:27
 1/3 anonim válasza:

Azért ne akarj színész lenni, hogy híres és gazdag legyél. Ez egy hivatás, és ugyanúgy csak a töredékük lesz híres és tényleg elismert, mint más szakmák képviselői.

Például viszonyítási alapként Magyarországon tudtommal úgy 6000 színészt jegyeznek.


Angliában vannak drama school-ok, amik világhírűek: Guildhall, RADA, CSSD például. Biztos zenét is oktatnak. De találtam anno könnyűzenés szakot is valami angol egyetemen.

Ott kint minden casting- és ismeretségalapú, ahogy én tudom. A társulatok is ritkák, szabadúszóként kell helyt állni. Szerintem ez nehezebb, de izgalmasabb, mint itthon. :D


Magyarként azért nehéz amúgy, mert nagyon fontos az akcentus. Ők is járnak coach-okhoz emiatt borsos összegekért. Hallottam több olyat, hogy kiment valaki, játszott ilyen-olyan néma és külföldi mellékszerepeket, majd megunta a skatulyát és hazajött.


Ha komolyan gondolod, sok sikert! Ezerszer többet kell küzdened. :)

2015. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Marozsán Erika, Gryllus Dorma,talán nekik sikerült ezt megcsinálni. Mindketten legalább 2 nyelvet beszélnek, alig hallhatö akcentussal. Nekik szerencsèjük volt, mert egy ügynökség felkarolta őket. Ehhez kell legalább egy olyan film, amiben felfigyelnek rád. Sok múlik a szimpátián, kevesebb a tehetségen. Ha egy rendező "belédszeret" (nem olyan értelemben) akkor nyert ügyed van, mert akar majd veled dolgozni és eszébe jutsz, ha szereplőket keres. Ehhez először keredned kell a castingokat és minél töb helye nyomulnod. Ha bekerülsz egy jelentősebb szerepre,már van esèly hogy egy ügynökség mögéd àlljon. Nagyon nehéz és lutri az egész, de mint látod nem lehetetlen. Csak azt ne felejtsd el, hogy mindenhol sok színésznő van,mindenki álomkarrierre vágyik...és egy angol filmben inkább választanak olyat, akinek minimális akcentusa sincs. Pl Dorka hiába beszél remekül németül, angolul,de mègis sokszor átírják miatta a forgatókönyvet. (hogy megmagyarázzák, mièrt van egy kis akcentusa) De azért mindent bele, hajrá! :)
2015. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Romola Garainak magyar felmenői vannak habár ő még nem járt magyar országon
2015. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!