Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért volt David Bowie-nak...

Miért volt David Bowie-nak több "alter egoja" illetve hány volt és mit lehet róluk tudni?

Figyelt kérdés

Tudom, nem egyszerű kérdés, de elkezdett érdekelni és hátha megtuthatok erről valamit...

Próbáltam utána olvasni, de sok helyen a film szerepeit, az általa eljátszott karaktereket is az "alter egoi" közé sorolják. Én azokra lennék kíváncsi, amelyeket ő maga talált ki, mint Ziggy Stardust.

Azt a részt, hogy miért voltak alter egoi, úgy értem, hogy miért vagy hogyan jutott ez eszébe egyáltalán? Azon kívül, hogy így feltünőbb, érdekesebb lehetett, volt ennek a szerepjátéknak más funciója? Ha igen, akkor mi volt az?

Továbbá azt tudom, hogy a féltestvére skrizofrén volt, amit az anyjuk felöl örökölt és hogy Bowie kábitószerezett is... Ezknek lehetett köze ahhoz, hogy "felosztotta magát" ?

Érdekes,hogy ahogy néztem az interjúit, nem tűnt nekem extrémen örültnek vagy ilyesmi, sőt szimpatikus embernek tartom, de ezt az "alter ego" dolgot nem egészen értem...


A válaszolókat arra kérem, hogy ne sértegessenek, mert én se teszek ilyet!

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2016. jan. 28. 03:51
 1/7 anonim válasza:
87%
2016. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket! Érdekes és tényleg megmagyaráz pár fura dolgot Bowieról, bár kicsit így ijesztőbb lett nekem...
2016. jan. 28. 14:31
 3/7 anonim válasza:
100%
Szívesen!
2016. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazábol arra, hogy Davidnek miért voltak "alter egoi", hogy miért öltött magára ennyi szerepet valószínűleg rajta kívül senki senki nem tudna pontos választ adni. Véleményem szerint nagy hatással voltak a drogok is ezekre a "szerepjátékokra", viszont biztos vagyok benne, hogy nem ez volt a fő okozó, hiszen például a "Backstar-korszak"-nál már nem drogozott. Sokan úgy tartják, hogy Bowie egy földönkívüli és, hogy azért jött, hogy felnyissa az emberek szemét. Ha ebbe belegondolunk tulajdonképpen nem is annyira hülyeség, persze nem gondolom, hogy földönkívüli lett volna, de a dalaiban mindig az igazságról énekelt, azokról az igazságokról amikrő mások nem mertek.

Az "alter egoit", szerepeit (a filmekben játszott szerepin kívül) mindig ő maga találta ki, ezek a szerepek tulajdonképpen nem igazán nevezhetőek alter egoknak, hiszen mindegyik ő volt, úgy értem, hogy szerepjátszás közben is magát játszotta. Ö nem akart más lenni csak az éppen aktuális érzéseit, érzelmeit játszotta egy kicsit túl minden szerepében. Most megint a Blackstar-t hozom példának, mert abban egyértelműen a szenvedéséről és a szenvedéstől való megszabadulásról énekel, és a videóklippben ezt is játsza el, hiszen ekkor már tudta, hogy nincs sok ideje hátra.

Mindenesetre szerintem ő egy zsni volt, és egyáltalán nem gondolom, hogy ilyesztő alak lett volna.

Ez persze csak az én véleményem, és bocsánatot kérek, ha nem tudtam segíteni neked ezzel a válasszal.

2016. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mert te is segítettél! :)

Azzal kezdem a feleletem, hogy amikor azt írtam, hogy a linkelt cikk olvasása után ijesztő lett nekem Bowie, akkor nem úgy értettem, hogy ellenszenvessé vált számomra vagy ilyesmi.

Inkább úgy kellett volna fogalmaznom, hogy akkor kicsit meglepett amit olvastam róla.

Azért javítom ki utólag magam, mert mindettől függetlenül én is zseninek tartom őt, szeretem a zenéjét és változatlanul szimpatikusnak találom a személységét amit én sajnos csak a halála után ismertem meg jobban.

Igazad van abban, hogy a kérdésekre a valóságnak megfelelő választ nem kapok majd, mert nem is kaphatok, de tőled például megtudtam, hogy azért viszonylag jól sejtem a dolgokat én is.

Nekem is hasonló a véleményem mint neked, azzal kapcsolatban, hogy vannak akik úgy hiszik földönkívüli volt.

Tudom, hogy az "alter ego" nem épp azt jelenti amire én, az az mi gondolunk most ( angolban tudomásom szerint használják Bowie-val kapcsolatban is ) , de másképp nem tudtam megfogalmazni...

Tulajdonképpen most úgy érzem, már meg is tudtam ami a leginkább érdekelt.

Bámulatos, hogy végíg egy amolyan "mesét" épített ki!

2016. jan. 29. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy tudtam neked segíteni. Ha bármi kérdésed van még, akár Bowie-val kapcsolatban, akkor nyugodtan íthatsz privát üzenetet is. :)
2016. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl van misztifikálva. Ő egy zseni volt aki mindig egy lépéssel előrébb járt a zenei kultúrában mint bárki. Jó példa erre az, hogy még életében teljesen új formában adta elő a saját halálát és a túlvilágra vezető labirintusát, azt az utat.
2017. ápr. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!