Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Egy ilyen fiatal és szép...

Egy ilyen fiatal és szép színésznő, mint Emma Watson miért/milyen indíttatásból lesz "vérfeminista"?

Figyelt kérdés

Mármint mindene meg van, gazdagság, szépség, és még el is ismerik (ahhoz képest, hogy messze nem egy Meryl Streep, egyáltalán nem húzzák le).

Mindezek ellenére az ő "szenvedélye" a feminizmus, pedig egy olyan országba, környezetbe született bele, ahol tulajdonképpen ennek az eszmének már nincs értelme, az igazi feministák már rég elérték a céljaikat.

Ja, és azért írtam, hogy "vérfeminista", mivel még az egyik színésztársa (Alan Rickman) halálát is kihasználta arra, hogy a hőn szeretett feminizmusát reklámozza.

Meg amúgy manapság a sztárvilágban is csak egy "szerep" a feminizmus, amit el kell játszaniuk a sztároknak (pl Kaley Cuoco egyszer (talán tavaly) véletlenül azt nyilatkozta, hogy ő nem tartja magát feministának, másnap meg már jött a magyarázkodás a részéről, hogy nem úgy értette, mivel ilyet nem szabad nyilatkozni ebben a mai liberális világban.) Tehát valamilyen szinten kötelező egy színésznőnek feministának vallania magát, de Emma nem kicsit túlzásba esett ezzel kapcsolatban.



2016. febr. 19. 15:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%

"másnap meg már jött a magyarázkodás a részéről, hogy nem úgy értette, mivel ilyet nem szabad nyilatkozni ebben a mai liberális világban."


Ez tudod mit jelent? Hogy másnap megerősítette, hogy ő tényleg nem feminista és pontosan úgy értette a korábbi kijelentését, ahogy akarta, hogy értsék. Ha valaki egy mondatban egyszerre megerősíti meg vissza is vonja a mondanivalóját, az szerintem hülye. Kétlem, hogy ezt mondta volna.


"Akkor beszéljünk a férfiakról! Egy férfi külseje ugyanúgy meghatározó, mint egy nőnek."


Csak valamilyen oknál fogva a gyakorlatban nem látszik meg, hogy ez valóban így van.

Példa kedvéért a gyakorikerdesek a csinos szóra 114 oldalt talál, míg a jóképű és elegáns szóra összesen 99-et, amihez még számoljuk hozzá, hogy az elegánsat nőre is lehet mondani.


"Csak azt akartam ezzel, hogy nem vagyok soviniszta"

Ezt tudom. A soviniszták egyik jellegzetessége, hogy tagadják, hogy soviniszták.

Elég azokra a férfiakra gondolni, akik még akkor is meg vannak győződve arról, hogy jó férjek, miután megverték a feleségüket, mert nem ízlett a kaja.

2016. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"A soviniszták egyik jellegzetessége, hogy tagadják, hogy soviniszták."


Tehát mindenki soviniszta?


Ezek után ne várd, hogy komolyan vegyelek. Mondjuk már csak a százalékod miatt sem kellett volna.

2016. febr. 23. 22:15
 13/35 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mindenki, aki soviniszta tagadja. De a mondatom is ezt jelenti.
2016. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Hát neked a középkorba kellett volna megszületned, akkor tudnád mi az igazi "sovinizmus".
2016. febr. 23. 22:27
 15/35 anonim ***** válasza:
72%
Szóval nem tagadod, hogy most is van.
2016. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
nem tagadom, hogy van. miért tagadnám? de én nem tartom magam annak. és ebben a kérdésben sem volt semmi nőellenes, hiába vagdalkozol.
2016. febr. 23. 22:50
 17/35 anonim ***** válasza:
62%
Attól még, hogy nem veszed észre a kérdés nőellenes volt. Nyilván nem fogod ezt belátni, én meg hiába győzködlek.
2016. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Nem nőellenes, és kész. Az már más tészta, hogy a magadfajták mindenbe belelátják a sovinizmust, még abba is, hogy gyakorin a csinos szóra több oldalt talál a kereső, mint a jóképűre... Jézusom.


Még egyszer elmagyarázom: Egyenjogúság van a nemek között. Manapság a fejlett országokban feministának lenni olyan, mint hímsovinisztának.

Persze semmi közöm hozzá, hogy Emma mivel tölti az idejét, csak nem értem, hogy egy ember miért inkább az önkifejezésre meg a karrierre koncentrál, ha már megteheti, hiszen fiatal, szép, és hát tehetséges is (jó nem egy Meryl Streep, de nem is baj).

2016. febr. 24. 15:09
 19/35 A kérdező kommentje:
*miért NEM inkább...
2016. febr. 24. 15:10
 20/35 anonim ***** válasza:
61%
Én meg hiába válaszolom meg, hogy miért a feminizmusra koncentrál te nem fogod elfogadni a választ, mert szerinted a nők nincsenek elnyomva.
2016. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!