Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Egy ilyen fiatal és szép...

Egy ilyen fiatal és szép színésznő, mint Emma Watson miért/milyen indíttatásból lesz "vérfeminista"?

Figyelt kérdés

Mármint mindene meg van, gazdagság, szépség, és még el is ismerik (ahhoz képest, hogy messze nem egy Meryl Streep, egyáltalán nem húzzák le).

Mindezek ellenére az ő "szenvedélye" a feminizmus, pedig egy olyan országba, környezetbe született bele, ahol tulajdonképpen ennek az eszmének már nincs értelme, az igazi feministák már rég elérték a céljaikat.

Ja, és azért írtam, hogy "vérfeminista", mivel még az egyik színésztársa (Alan Rickman) halálát is kihasználta arra, hogy a hőn szeretett feminizmusát reklámozza.

Meg amúgy manapság a sztárvilágban is csak egy "szerep" a feminizmus, amit el kell játszaniuk a sztároknak (pl Kaley Cuoco egyszer (talán tavaly) véletlenül azt nyilatkozta, hogy ő nem tartja magát feministának, másnap meg már jött a magyarázkodás a részéről, hogy nem úgy értette, mivel ilyet nem szabad nyilatkozni ebben a mai liberális világban.) Tehát valamilyen szinten kötelező egy színésznőnek feministának vallania magát, de Emma nem kicsit túlzásba esett ezzel kapcsolatban.



2016. febr. 19. 15:25
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Te semmit sem magyaráztál, babám, csak belekötöttél a kérdésembe.
2016. febr. 24. 18:13
 22/35 anonim ***** válasza:
12%
Manapság nincsenek elnyomva a nők, csak úgy érzik, hogy alacsonyabban vannak, ezért elnyomják a férfiakat! De gáz! :(
2016. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%
Akkor tessék. Emma Watson azért vérfeminista, mert harcol az elnyomás ellen. Megfelel a válasz?
2016. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
61%

Én mint férfi 24 évesen ha jól emlékszem Emmába úgy 2005 környékén szerettem bele, mikor kijött a tűz serlege című film.. És azóta is szinte egy női ideál számomra, nagyon tetszik ahogy megnyilvánul meg ahogy beszél intelligensnek látszik és okosnak!


Az nekem sem tetszett, hogy Alan-t használta fel a feminizmus hirdetésére, de én úgy gondolom hogy ő neki nem ez volt a szándéka ő ez alapján emlékezett meg róla.. :)


A másik hogy nem értem miért gondolod, hogy minden megvan neki?


Azt gondolod hogy a gazdagság és a siker az elég egy ember életében?


Albert Einstein egyik legjobb tanítása:


"Ne sikeres legyél, hanem értékes"


És Emma úgy néz ki, hogy ezt a példát követi, én így látom!


Ő a nyilatkozataiban szó szerint nem érdekli a pénz, soha nem érdekelte, illetve ahogy követtem eléggé ön bizalomhiányos lány volt és nem találta meg önmagát, illetve nem akar celeb barátokat sem szerezni, nem akar híres férfival járni és ez az ami igazán tetszik benne!


Viszont ezzel a nemek közötti egyenlőség kampánnyal megtalálta önmagát és a "küldetését" úgymond, én támogatom azt, hogy próbáljanak a nők és a férfiak egyenlőségre törekedni!


Érdekes módon nekem nagyon még nem volt barátnőm, ez miatt a gondolkodásom miatt meg, hogy udvarias vagyok kedves ráadásul a lánybarátaim szerint egy elég sármos férfi vagyok, idősebb nők szerint is és nem értik, hogy miért nincs barátnőm... A korosztályom az egyszerűen a legtöbb az éjjel nappal Budapest színvonalán van és ez egyre rosszabb irányba megy, ezeknek a műsoroknak pont az a célja, hogy családegységet tönkretegye azaz ne törekedjenek egyenlőségre, megpróbálja a női és a férfi nemet egymás ellen hangolni, ezt higgyétek el én már régóta foglalkozom a média káros hatásaival...


Nos Emma szerintem utálja a médiát, ez elég egyértelmű, most ha jól olvastam visszavonul egy időre és koncentrál a magánéletére! Ez igazán dicséretes és szerintem egy teljesen átlagos gondolkodású normális lány én ilyen lányra vágyom, mint amilyen ő igen mikor még 24 évesen felnőtt fejjel az ember szeret álmodozni (álmodtam is vele jó párszor) a női ideálon, nehéz dolog ez a párkapcsolati téma..


Pontosan ellenkező esetben nekem nincs barátnőm, nem találok a velem egykorú lányt akivel pl ilyen témákról tudnák beszélni vagy komolyabb (persze van kivétel mert vannak lánybarátaim de az más) mert én egyenlőségre próbálok törekedni és teljes mértékben megértem a női embertársaimat, hogy tényleg megvannak célozva a média által, ezt higgyétek el, kisebbnek állítja be őket, illetve gyengének főleg ezekben a propaganda műsorokban amiket főműsor időben adnak és ez meg a férfit arra ösztönzi, hogy a nő csak egy eszköz, aki, takarít, mosogat, főz, gyereket nevel! Nézzétek a nőknek is vannak céljaik és megmondom őszintén, hogy sok nőnek köszönhetem, ami ma lettem, amilyen gondolkodású és én tisztelem a női nemet az érzékeny lelkük miatt de ugyanakkor célra törekvők próbálnak segíteni ők meglátnak olyan dolgokat is amit mi férfiak nem és én ezt tudom... Elég érdekes kijelentés lesz ez számomra de ők tanítanak meg minket az életre, egyik a másik nélkül nem létezik!!


Ahogy láttam itt is összeugrott egy nő és egy férfi nem értik meg egymás nyelvét, viszont ha tetszik hanem én értem a 7%-os problémáját veled kapcsolatban, szerintem nekünk férfiaknak kell élnünk a nőkért és nőknek a férfiért! Egy nő meghívhatja a férfit kezdeményezhet, szerintem ugyanúgy mint a férfi pl ezekben a nyilatkozatokban teljesen egyetértek Emmával amiket olvastam róla igen szinte csak ő rá nézek fel mint női hírességre, mert egy igazán érdekes női lélek és személyiség érzékeny ugyanakkor tud célratörő is lenni és ez nagyon tetszik benne... Egy ilyen anyát eltudnék képzelni a gyerekem mellet ez csak egy példa egy női személyiségre, mint Emma pl! Igaz nem ismerem annyira Emmát, de érzem, hogy ő egy olyan személy akit valójában látok is a nyilatkozatában, ahogy nyilatkozik, amilyen őszintén beszél a gesztusai mindent elárul egy emberről szerintem és a szem, ahogy néz a szem a lélek tükre, ahogy szokták mondani...


Szerintem nem igen lesz még ilyen híresség a korosztályunkban akire ennyire felnézek, felnéztem gyerekkoromtól kezdve egészen máig még felnőtt fejjel is!


Utóiratként ennyit fűznék a témához, hogy:


Egyenlőség, testvériség, tisztelet, szeretet, EMPÁTIA a legfontosabb hogy mi emberi lények elvégezzük azt a feladatot amiért ide születtünk nos én így fogom fel a dolgokat, épp ezért nem egy nyelvet beszélek a velem egykorúak többségével, érdekes módon az idősebb nőkkel tudok elbeszélgetni többségben, és azért akadnak velem egykorú lány barátaim is akik nagyon kedvelnek mint embert, és többségben lány barátaim vannak mint férfi ez is érdekes például!


Férfi barát max egy van, de lányból legalább 4-5 és lehet pont ezért férfi társaim mivel, hogy én nagyjából értem a nők problémáit és eltudok velük beszélgetni, de érdekes módon nem találok párt magamnak a velem egykorúak körében a gondolkodásom és a világnézetem miatt!


Nos szerintem Emmának is hasonló lehet a gondolkodása és tudok vele azonosulni, ezért is írtam magamról egy két történetet, illetve vele kapcsolatban is, remélem ilyen marad amilyen volt is és őt szerencsére nem rontotta meg a média elmeprogramozása legalábbis szerintem! :)

2016. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
90%
"Én 24 éves férfi, ha jól emlékszem Emmába úgy 2005 környékén szerettem bele 14 éves koromban, mikor kijött a tűz serlege című film.." Elnézést kicsit gyorsan írtam, javítottam ezt a mondatot! :)
2016. febr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, miért érzitek úgy, hogy "kihasználta Alan Rickman halálát a feminizmus hirdetésére". Híres ember halálakor teljesen elfogadott olyan idézeteket megosztani, amiből lejön, mennyire jó ember volt az illető. Titeket zavarna, ha a halálotok után terjedne egy pár olyan mondásotok, amivel egyetértetek? Ha a világbékéről vagy a környezetvédelemről vagy az afrikai éhező kisgyerekekről osztott volna meg idézetet, azzal senkinek nem lenne baja, csak a feminizmus szálka azok szemében, akik szeretnék valakinél különbnek érezni magukat, és zavarja őket, hogy már a nőket se nézhetik le, mint száz éve tehették volna...
2016. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
18%

"Esélyesebb, hogy egy szép férfi sokkal sikeresebb az élet különböző területein, mint egy ronda, esetleg torz arcú ember. Azért, mert így működik az ember. Aki kilóg a sorból, az esélyes, hogy kitaszítottá válik. "


Ez úgy hülyeség, ahogy leírtad! :) Nekem azaz érzésem hogy önértékelési zavarod van és ezért csak azt hiszed hogy egy nőt csak a külső alapján kell ítélni illetve a férfiakat is.... Nem baj majd kinövöd egyszer... :)


Ja és én a nők szerint eléggé egy sármos férfi vagyok, csak tudod a korosztályom 80%-a agyhalott az éjjel nappal Budapestől és nekem eléggé eltérő a világnézetem és a gondolkodásom, ezért kitaszított vagyok sokszor..


De tudod rájöttem egy nagy igazságra, az okos emberek tele vannak kételyekkel a buták meg megvannak győződve, hogy okosak és ő körülöttük forog a világ... :)

2016. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
52%

"Persze semmi közöm hozzá, hogy Emma mivel tölti az idejét, csak nem értem, hogy egy ember miért inkább az önkifejezésre meg a karrierre koncentrál, ha már megteheti, hiszen fiatal, szép, és hát tehetséges is (jó nem egy Meryl Streep, de nem is baj)."


Ezzel a kommenteddel gyakorlatilag amit egyszer leírtál a kérdésedhez akkor kivitted az agyamat vele, de most, hogy még egyszer leírtad ezt az orbitális baromságot még jobban kivitted az agyamat...


Azt hiszem tökéletesen megértem a 23%-os nőt aki azt gondolja, hogy nő ellenes a kérdés... :)


Tudod ha nem vetted volna észre ő arra reagált, hogy egy nőt nem csak a külső alapján kéne ítélni, és folyamatosan is ezt a hülye dumát vágod le és nem érted, hogy miért gondolja, hogy himsoviniszta vagy, hát megmondom őszintén neked nem véletlenül mondja rád, szóval ne csodálkozz, ezt én mint férfi mondom neked!


Meg ez a duma is, hogy nem egy Meryl Streep, akiről konkrétan fogalmam sincs, hogy kicsoda egyébként, ez is annyira hülyeség, hogy valakit egy másik személyhez hasonlítasz kinézetre! :)

2016. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Meg ez a duma is, hogy nem egy Meryl Streep, akiről konkrétan fogalmam sincs, hogy kicsoda egyébként, ez is annyira hülyeség, hogy valakit egy másik személyhez hasonlítasz kinézetre! :)"


Elnézést tudom kiről van szó csak a név nem volt ismerős, de tudom ki az kinézetre, nos el kell, hogy mondjam Maryl Streep is egy természetes szépség és van annyira szép mint Emma, de tudod látszik a tekintetükön, hogy a kisugárzásuk az ami széppé teszi őket, mert lehet, hogy egy pláza cica kivan kenyve és nagyon ad magára, de a belső lelki világa, ami lehet hogy nem tiszta az kirajzolódik a külvilágra és számomra inkább taszító, mint vonzó... :)


De lehet, hogy te csak a külső alapján definiálod a nőket így nem is érted miről beszélek szerintem! :)

2016. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%
Azért mert már őt is érte megkülönböztetés, konkrétan a Harry Potter c. film során, neki, mint lánynak, kevesebb fizetést adtak, mint fiú társainak, ami nem volt korrekt. Szóval ezzel a kérdéssel már ott, akkor gyerekkorában szembesülnie kellett, így szerintem azóta.
2016. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!