Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Vannak Magyarországon NORMÁLIS...

Vannak Magyarországon NORMÁLIS Minecraft videósok?

Figyelt kérdés

Sajnálattal tapasztalom a YouTube, főleg a magyar YouTube átlagminőségének romlását. Mindenhol csak a "clickbait" és a lehető legtöbb pénz elsajátítása a cél.


Aki a Minecraft nevezetű játékban ismert, és nem csak azon a "jaj felmegyek a gagyiszerverre csapkodni a kardommal" szinten, az tudhatja, hogy a világ egyik legegyedibb és legzseniálisabb játéka, ugyanis egy más játék sem tekinthető lényegében egy "művészeti ágnak", ahol a játékosnak nem csak a szórakozás a célja, hanem hogy alkosson valamit, és az a valami megmaradjon. Ugyanúgy, ahogy a festészet. Ezenkívül a technikai része is a játéknak kitűnő, melyik másik játékban lehet még működő számítógépet építeni, ami nem csak szimulált, hanem emulált? Aki felnőtt és játszott a játékkal, ezt valószínűleg tudja.


A videósok azonban nem arról híresek, hogy a Minecraftról jó minőségű videókat készítenek. Kiteszik, hogy minél több kisgyerek megnézze a sz*r "clickbaites" videókat, ezzel azt sugallva, hogy a Minecraft egy hülye játék kisgyerekeknek, és a kisgyerekek se tudják megtalálni az igazi értékeket a játékban.


Magyarországon nem csak a videósokkal van a probléma, hanem a nagy szerverekkel is, akik lehetővé teszik, hogy szervereiken játszanak a videósok és követőik, szemét tartalmakat gyártva.


A játékosok közössége, amely nagyrészt 8-14 évesekből áll, teljesen toxikusok, egymást anyázzák, mindennek elmondják egymást.


A videósokat támogatja az egyik gagyi szerver, ami jelentősen Magyarország legnagyobb Minecraft szervere, amit most nem neveznék meg, hívjuk csak úgy, hogy "GagyiMC". A "GagyiMC"-n kívüli többi nagy szerver sem sokkal jobb, de azok legalább nem csábítják a kiskorúakat 30.000€-os rangok vásárlására, nem osztanak meg linket vírusos oldalhoz a saját kliensükből (aminek alapból nem szabadna léteznie), nem árulnak videósokat ábrázoló bugyikat, és még sorolhatnám. Nehogy azt higgyétek, hogy csak a "GagyiMC"-vel van gondom. Nem, a többi nagy szerverrel ugyanúgy, csak a "GagyiMC"-t látom a "legdurvábbnak". Ez az én saját véleményem.


A sok videós és gagyi szerver a játéknak rossz hírnevet szerez cselekedeteivel, úgymint, hogy "gyerekes", "szar", "hülyeség", "clickbaites videósok", stb.


Summa: A Minecraftot rossz irányba tereli a sok szemét tartalmat gyártó videós és a legjelentősebb szerverek, ezzel a játéknak rossz hírnevet szerezve.


Ez csak a háttértörténet volt, és ahogy én látom a helyzetet.



A kérdésem az lenne, hogy vannak-e olyan magyar videósok, illetve streamerek, akik NORMÁLIS Minecraft-os tartalmat töltenek fel, nem játszanak a "GagyiMC"-n, és nem is támogatja őket a "GagyiMC" bugyik árulásával, a videók nem "clickbaitesek", és nem a semmiről / hülyeségről szólnak, hanem valami mondanivalójuk is van, tehát a játékon belül valamire is tanítanak...


Köszönöm.



2018. nov. 8. 15:03
1 2
 11/18 he84 ***** válasza:
74%
Na ja. Ám láttam más magyaroktól is jó, avagy tűrhető Minecraft videókat. És nem szerveresek azok se.
2018. nov. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Főleg ilyen kisebb videósokra gondoltam, hogy gyűjthetnétek, de elmondom mi az előzőkkel a probléma.


Főleg olyan tartalmakat gyártanak, amelyek a kisebb gyerekeket ragadják meg, és ráadásul olyanok, amiknek nem látom túl nagy értelmét. Mire is gondolok?


Nincs értelme (legalább is szerintem):

- Lucky blockok nyitása.

- Pályák bemutatása.

- Let's playek, ha nincs benne valami érdekes. Már több ezer let's play létezik...

- Kalandpálya végigjátszás. Ebből is már több tízezer biztos, hogy van.

- Minecraft zene videók és animációk.


Aminek látom értelmét:

- Redstone videók.

- Farm tutorial.

- Építészetről szóló videók.

- Let's play, ha van benne valami érdekes - pl. amit említettek, hogy Sirius let's play-e, na az eddig Magyarországon a legszínvonalasabb let's play volt.

- PVP videók - bár nem vagyok PVP játékos, de szerintem ennek is van értelme, ha jól meg van csinálva, és jó a téma. Pl.: csapdák, factions let's play, stb. Tehát nem az ilyen 12 évesek által felvett GagyiMC SkyPVP videókra gondolok.



Természetesen nincs nagy probléma a többi videóval sem, nem fog összedőlni a világ mert valaki Minecraft kalandpályákat játszik ki, de nincs túl sok értelme...



Remélem érthető vagyok!

2018. nov. 15. 12:12
 13/18 A kérdező kommentje:
he, kikre gondolsz?
2018. nov. 15. 12:14
 14/18 he84 ***** válasza:
82%
A 9-es válaszomban leírtam. És olyanokra nyilván, akik érdekes és a maga módján jó videókat csinálnak a témán belül. Például UborCraft is ilyen, ő is csinált jó Minecraft videókat. Nem tudok fejből sokat. Bocsi, de inkább a PVP-nek nincs sok értelme, mert az egymás ellen, egymás ölését mutatja be. Ennél sokkal jobbak az egyéni animácók, zenés videók, pályák végigjátszása és mod bemutatós videók bárkitől, aki jól mutatja be. Ilyen DoggyAndi és UborCraft is, ők nagyon jól mutattak be mod-okat. A Lucky Block meg szintén egy mod. Akit előre érdekel, hogy mik lehetnek különböző Lucky Block-okban, azoknak jók ezek a videók, nem kéne alábecsülni, a többit se. Nem csak a vöröskő, nem csak a let's play-ek jók és a farm készítések jók, hanem kinek mi tetszik jobban, kit mi érdekel ezeken belül jobban, ez oké, de nem rossz egyik se. Nem igaz az se, hogy főleg gyerekeket ragadják meg, ez egy tévhit, bőven nézik kamaszok és felnőttek is ugyanúgy. Csak mert gyerekek között is elterjedt az utóbbi időben, az nem azt jelenti, hogy csak gyerekeknek való. Ha jobban utánanézel, akkor megtudod.
2018. nov. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
he84-nek igaza van, 1 a lényeg, csak kerüljük a clickbaites egymást kopizó, a videókat reklámmal teleszóró videósokat, mindenki tudja mire gondolok (megtaláltam...,betörtem a titkos bázisba..., börtömbe zártam..., meg hasonlók) Neveket nem írok.
2018. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 he84 ***** válasza:
74%
Így van és én se rajongok a clickbait-es videókért. Ám nem csak Minecraft-on belül, hanem azon kívül más témákban se. Meg ezek a megtaláltam Zöld Steve-et, Arany Steve-et, Piros Alex-et stb. Korábban 2 ilyet megnéztem, akkor először láttam és persze kiderül, hogy nem igaz és csak megjátszott, rendezet színjáték, amolyan csali, átverés.
2018. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 David6388 válasza:
100%

Nekem tetszik perkyparrot,uborcraft ők nem olyan régen kezdték a survival meg a hardcore t,de uborcraft már régen nem tett ki hardcore os videót.


De az én kedvencem rolix minecraft mesterfokon, nagyon tetszik amit csinál, illetve nagyon igényesen csinálja.Remélem tudtam segiteni

2020. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Perkyparrot.
2021. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!