Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az influencer jelenségről?

Figyelt kérdés
Szerintetek van tényleges társadalmi haszna, vagy csak önmaga fennmaradását szolgálja?

2019. máj. 6. 10:21
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
92%
Utálom ezt a szót. Durvának tartom, hogy valaki 0 tehetséggel és tanulással ennyit elérjen. A semmiért imádják az emberek
2019. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Mint az egyes. A hányinger kerülget mind magától a szótól, mind a tartalmától. Sosem hittem volna pár éve hogy a focistáknál létrejöhet feleslegesebb, túlfizetettebb, ingyenélőbb "szakma", erre kéz a kézben megjelentek a youtube-videósok meg az influenszerek, és megdőlt a teóriám. A focistáknak legalább edzeniük kell néhanap a súlyos milliárdokért cserébe amit a semmittevéssel (vagy jobban mondva a 0 előállított értékért cserébe) zsebretesznek. Ezeknek még annyit se. Csak kifeni magát a cicababa, leül a gép elé és elmondja hogy neki mennyire bejön ez a testápoló vagy hogy őt milyen órával ajándékozta meg a dúsgazdag pasija, és dőlnek hozzá a milliók. A mentős meg havi 130 ezerért ment életeket meg kínlódik 12 órát naponta.

Valami nagyon el lett cseszve ezzel a világgal. Persze nem csak ebben a tekintetben.

Ui: Személy szerint minden "influenszert", videóst, focistát, rappert stb. elküldenék szénbányába, útépítésre vagy a hadseregbe.

2019. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
egyetértek az előttem szólókkal
2019. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
26%

Hiába vergődtök, valamit csak tud az ilyen ember.

Nevetséges proli gondolkodásmódotok van...

2019. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 neked esetleg van kedvenced, vagy olyan akit követsz, esetleg néha ránézel?
2019. máj. 6. 18:47
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Van rá igény úgy látszik, ártani nem ártanak senkinek, szóval nem zavar. Akinek nincs saját élete kövesse másét tőlem...
2019. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Nincs, nem foglalkozok vele.

Én csak azt kifogásoltam, hogy egyesek szerint nulla tehetség stb, közben meg azért többről van ennél szó.

2019. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
30 alatt senki nem néz tévét, nem hallgat rádiót, nem olvas újságot, eddig ott voltak a reklámok. Azokért a reklámokért is bele kellett mondania valakinek a kamerába, hogy ez a termék a legjobb. Akkor is fizettek egy ismeretlen modellnek aki pénzt kapott ezért, de miután az emberek tudták hogy azt fogja mondani amit leírnak neki, jöttek a színészek és egyéb tévés személyiségek, akiknek valamiért jobban lehetett hinni, annak ellenére hogy az emberek tudták, hogy eddig is pénzért játszottak szerepet, de valamiért azt gondolhatták majd pont egy reklámban meg a színtiszta igazat mondják majd, hiszen mindenki ismeri őket. Nekem ne mondja senki, hogy akkor nem volt furcsa ez a világ. Emlékszem volt néhány ilyen reklámarc aki később elkezdte mondani mekkora kamu volt az egész, parókával samponreklám, meg hogy van az a pénz amiért korpásodik a hajad, vagy hogy nyilván attól nézel ki jól mert a férjed véletlenül életmód-tanácsadó, hát ezeket az embereket soha többet nem hívták műsorokba szerepelni. Most úgy próbálják eladni ezeket a termékeket, hogy hitelesítik az azt reklámozó személyt. Azok a jó influencerek, akiknek elhiszed, hogy na ő aztán nem mondaná csak a pénzért. :D És elhiszed, mert pont tizenéves vagy és te vagy a célkorosztály. Vagy elhiszed, mert bár idősebb vagy, azt gondolod többletértéket kapsz a tárgyak mellé. Így is úgy is beszedik azt a pénzt, csak mindig más utakon. Az emberek szeretnek szeretni valakit és hinni benne, hinni neki. Ez az ára annak, hogy a valós személyeket nem értékeljük kellő képpen. Szóval hogy egymást.
2019. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
gyűlölöm őket mind, agyhalott fogyasztókká teszik az embereket, főleg a fiatalokat
2019. máj. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar ez a szó. Idegesítő. Azért, mert lehet, nem is befolyásol annyi embert, de mégis kikiáltják annak, és ez ilyen negatív megbélyegzésként is szolgálhat ez a szó; , meg még felelősséget is varr a videósok nyakába. Van nekik, de ez a szó nekem is túl kemény. Mintha bármi rossz történik, teljesen okká, felelőssé tehetnék a vloggert pl. Én nem videózom, de zavar ez a szó. Meg még pl valaki szolgálhat ellenpéldaként is, és akkor az ugyanolyan szinten van, mint aki pozitív dolgokat, értékeket ad át, tanít az embereknek a videóin keresztül?

Meg úgy egy kicsit kikiáltja ez a szó, ez a jelző,hogy 'bármi van, őket követni, majmolni, utánozni KELL!' Mert az a (m)értékadó, amit ők csinálnak. Akár bármelyikük. Szóval mintha ráparancsolna a nézőkre ez, aki valakit influencernek nevez; hogy kövessed, pusztán azzal, hogy így nevezi. Pl X vlogol, Y rátapasztja az influencer jelzőt/szót, és akkor Z néző ebből kötelezően Y szerint azt kell, hogy leszűrje, hogy X követendő példa. Szóval 'veszélyes' ez a szó. Szal pl ha kimondja, hogy ugorjon a kútba, akkor lehet, hogy ennek hatására pl egy butácskább néző, aki influencernek tekinti, megteszi ezt neki, hiszen "Ő mondta, az Influencer!!!" (Y=önjelölt szakértő akár---de ezt nem negatívan értve, csak így látva; de amúgy értem, okés, hogy ezt vette észre, hogy adott videós pl hatással van másokra , de ez a szó nekem túl erős; nem kéne ezzel dobálózni. Számomra túl negatív hatása van. Olyan kellemetlen ez a szó. Mintha direktben azt rámondaná valakire, hogy "Őt kell kövesd"; holott lehet, hogy ez eredetileg csak észrevételen alapult, egy megállapítás volt, hogy "ő egy influencer." És nem volt benne semmi ilyen 'nyomatékosító erő', hogy "őt követni kell.") Tehát hiába, hogy lehet, eredetileg nem rosszindulatúnak indult ez a szó, de nekem van ennek egy ilyen erőteljes érzete. Olyan eléggé negatív a számomra ennek a csengése.

2019. máj. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!