Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ennek mi értelme van?

Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Észre vettem, hogy mostanság a tvben azt csinálják, hogy egy több részes filmet össze vissza adnak le. Nemrég ment a Harry Potter az RTL-en, a 8 filmből leadnak 4-et. De így minek? Éjjel lesz a Keresztapa 3 a TV2-n. De akkor ha már egyszer leadják a harmadik részét miért nem adják le előtte az első 2-őt is? Vagy még példának felhozva a holnapi Éhezők Viadala szintén az RTL-en. Csak az utolsó részét adják le. Tudom hogy ezek olyan filmek, amiket már jóformán mindenki látott, de azért annyi igény lehetne hogy normálisan adják le szerintem.

2020. júl. 11. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:
A Viasat is ezt szokta csinálni egyébként a Harry Potterrel, valamint a Sony Movie Channel is.
2020. júl. 11. 12:48
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg azért, mert már nincs rá szükség.

Régebben szükség volt arra, hogy időközönként sorban adják le a filmeket. A néző nagyobb érdeklődést mutatott pl. a 4. részhez, ha leadták az első 3-at. Ezzel nézőket tudtak megfogni a csatornára.

Ma már viszont erre nincs szükség. Persze, ha egy új filmről/sorozatról van szó, akkor sorban fogják lejátszani a részeit, de a régieket nem. 2020-van, MINDEN fent van az interneten. TV-t pedig nagyon kevesen néznek. Felesleges leadni az összes részt a régebbi filmsorozatból, nem lesz elég nézőszám. Az elmúlt évek statisztikái alapján csak azt fogják leadni, aminek elég magas nézőszáma volt, így nagyobb az esélyük több nézőre.

Ezt talán magadon is tapasztalhattad: Tegyük fel Harry Potter. A 4. részt szeretem, de a 2. részt annyira nem. Mikor TV-ben adják a 4. részhez leülök egy kis nosztalgiára, a 2. részhez viszont nem kapcsolnék oda szívesen. Rosszabb esetben pedig be sem kapcsolom a tv-t, hiszen neten reklám nélkül akkor indítom el a részt, amikor csak szeretném.

Egy szó mint száz: nem lenne belőle haszon.

2020. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Néz még valaki tv-t? :O
2020. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami még itt felmerülhet az a sugárzási jogok kérdése. Amikor egy tévécsatorna filmet, filmcsomagot vásárol meghatározott időn belül, meghatározott számú sugárzásra van lehetősége. Simán lehet, h a többi Harry Potter joga már nincs meg az RTL-nek, de ha 4 részt leadtak és az első rész után látták, hogy gyenge nézettségi számokat produkál, akkor egyszerűbb volt nem leadni az 5. rész után, ennyi kb egy műsorváltozás átfutási ideje, mintsem már a másodiknál műsorváltoztatást eszközölni és vmi Bud Spencer filmet adni, ami mindig nagy nézettséggel megy.


Amúgy a lineáris tévéműsor temetését sosem fogom megérteni, a háztartások 80%-a műsorelosztón keresztül néz tévét. Ha nem lenne kereslet a tévére, mert nem nézi senki, mert mindenki streamingel vagy letölt, ennek a számnak folyamatosan csökkenni kellene. Ezzel szemben néhány hete volt egy felmérés, ami alapján a legnézettebb streaming platform az RTL Most, illetve a TV2 honlapja ~15 és 10%-kal, az HBO GO ~5%-on áll, a Netflix 4%-on. Nyilván ebben a torrent stb nincs benne, de ma is sokkal többen néznek tévét este, mint streaminget vagy warezt.

2020. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Sokszor van olyan, hogy egy filmsorozatból nem minden részt vett meg egy csatorna. Például az RTL-é a 3-4-7,a TV2-é pedig a többi (most csak mondtam valamit, nem tudom, melyik rész kihez tartozik), így értelemszerűen egyik csatorna sem tudja a teljes sorozatot leadni, azokat szokták felváltva játszani, amik hozzájuk tartoznak
2020. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint a Castle,én már láttam,mind a 8 évadot,a 8.-2018ban jött ki és azóta se jutottak el addig,hanem pl a Viasat 3 az első résztől max az 5.ig adja le. Most az RTL is elkezdte újra,csak nem az elejétől,hanem a minőségre jobb évadtól.

De az Éhezőknél is megfigyeltem,hogy végre leadják az útolsót,de most,ha ez a film megy,akkor csak a 3.és a 4.rész van leadva felváltva.

Én így már értem,ahogy az előttem válaszoló leírta,mert én is csodálkoztam ezen,de jó,ha a minőségibb részeket adják le.

Én ha filmet/sorozatot akarok nézni,akkor neten nézem,de csak mert annyira nem értem sokszor a csatornákat,hogy minek mindig vagy ismételni ugyanazokat,vagy régi filmeket nyomatni,vagy csak 21:00 után adni valami értelmesebbet. Most a Film Now is a régiekhez nyúlt vissza és max későn vetít mai,vagy 1-2 éves filmet,pedig talán a legértelmesebb csatorna most. (Meg gondolom az HBO)

2020. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!